Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Розчинонасоси

Розчинонасоси

Назва:
Розчинонасоси
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,69 KB
Завантажень:
108
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Розчинонасоси


Розчинонасоси бувають діафрагмові та бездіафрагмові. Найпоширеніші діафрагмові розчинонасоси марок СО-10, СО-29Б, CO-ЗОБ тощо, що мають різну продуктивність. Розчинонасоси призначені для транспортування штукатурних розчинів і водних малярних сумішей на поверхи і нанесення їх на поверхню. Розчинонасосами комплектують розчинонасоси! установки, штукатурні агрегати, а іноді і пересувні малярні станції. За допомогою розчинонасоса можна фарбувати фасади будівель водними сумішами. При цьому до нього підключають спеціальний апарат СО-66, від якого можна працювати водночас з чотирма вудками. Для штукатурення і фарбування використовують розчинонасоси продуктивністю 1—2 м3/год.
Діафрагмовий розчинонасос СО-29Б (рис. 1) складається з заливної камери, всередині якої переміщується плунжер, робочої камери, повітряного ковпака, запобіжного пристрою, електродвигуна, редуктора та механізму привода. Всі деталі змонтовані на металевому візку.
Повітряний ковпак 5, у верхній частині якого завжди е повітря, призначений для зменшення пульсації розчину. Зверху нього розміщується реле тиску 7 з манометром 6. Воно спрацьовує, якщо тиск в системі стає більше встановленого, і відключає електродвигун від мережі. Реле включається при тиску 0,4 МПа і відключається при 1,41 МПа.
До початку роботи плунжер насоса виводять у крайнє праве положення і заповнюють заливну камеру водою. Закривши отвір камери пробкою, починають працювати.
Принцип дії розчинонасоса СО-29Б подано на рис. 2. Електродвигун потужністю 2,2 кВт за допомогою редуктора і механізму привода приводить у рух плунжер розчинонасоса 9. Рухаючись вправо і вліво, плунжер через воду натискує на гумову діафрагму 11, яка весь час вібрує. Під час руху плунжера вправо діафрагма випрямляється, створюючи розрідження в робочій камері. При цьому всмоктувальний клапан 2 піднімається, а нагнітальний 4 під тиском повітря та розчину у ковпаку закривається і розчин надходить у робочу камеру.
Рис. 1. Діафрагмовий розчинонасос СО-29Б:
а — загальний вигляд; б — розріз; 1— заливна камера; 2 — гумова діафрагма; 3 — робоча камера; 4 — штуцер для приєднання нагнітального шланга; 5 — повітряний ковпак (балон) 6 — манометр; 7 — реле тиску; 8 — пробка; 9 — механізм привода; 10—електродвигун; 11 — електрошафа; 12 — візок; 13 —- штуцер для приєднання всмоктувального шланга; 14 — всмоктувальний клапан; 15 — нагнітальний клапан; 16 — перепускний кран; 17 — запобіжний клапан; 18—плунжер; 19—корпус кривошипно-шатунного механізму
Рис. 2. Принцип дії розчинонасоса СО-29Б:
а — всмоктування; б — нагнітання; 1 —горловина бункера; 2—всмоктувальний клапан, 3 — робоча камера; 4 — нагнітальний клапан; 5 — повітряний ковпак; 6 — реле тиску; 7 — нагнітальний шланг, 8—запобіжний клапан; 9 — плунжер, 10 — заливна камера; 11 — гумова діафрагма
Під час руху плунжера вліво діафрагма вигинається у бік робочої камери і натискує на розчин. При цьому всмоктувальний клапан закривається, а нагнітальний відкривається і розчин надходить у ковпак й далі по шлангу до форсунки.
Заводи, що випускають будівельно-опоряджувальні машини, комплектують розчинонасосні установки марок СО-48Б, СО-49Б, СО-50 тощо. До складу такої установки крім розчинонасоса входять: компресорна установка, завантажувальний бункер, вібросито продуктивністю 8 м3/год, інвентарні розчинопроводи завдовжки 15—40 м і шланги з швидкорознімними з'єднаннями. Вібросито призначене для процідження розчинів, що завантажують у бункер розчинонасоса, тому до початку роботи його закріплюють у верхній частині завантажувального бункера.
Розчинонасос СО-29Б входить у комплект розчинонасосної установки СО-48Б. До початку роботи у бункер наливають 1—2 відра вапняного молока і перекачують його через розчинонасос для змащення шлангів і розчинопроводу, після чого нагнітають розчин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Розчинонасоси

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок