Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Організація і обладнання роботи по навчальному технічному моделюванню

Організація і обладнання роботи по навчальному технічному моделюванню

Назва:
Організація і обладнання роботи по навчальному технічному моделюванню
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,61 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Організація і обладнання роботи по навчальному технічному моделюванню


Виготовлення складних споруд, агрегатів і машин пов'язане із значними матеріальними затратами, а тому в технічній документації на ці вироби не можна допускати помилок, бо вони призведуть до браку або ж до передчасного виходу виробу з ладу. Щоб з'ясувати, чи не допущено помилок у технічній документації, спочатку виготовляють не сам виріб, а його модель (виріб при цьому називають оригіналом).
Модель, як правило, розмірами значно менша, ніж оригінал, і, крім того, дешевша Конструктивно модель може навіть відрізнятися від оригіналу. Проте під час роботи моделі мають спостерігатися ті самі явища, що й під час роботи оригіналу. Досліджуючи вплив цих явищ на модель, визначають, як працюва-тиме оригінал Так, якщо виявляється, що модель або окремі її частини не витримують навантажень, які виникають у процесі роботи, і деформуються, то це є підставою для збільшення жорсткості конструкції оригіналу. № прикладі моделі пароплава вивчають, зокрема, здатність його протистояти морській стихії, на моделі літака—його аеродинамічні якості тощо.
Моделі створюються на основі теорії моделювання. Процес технічного моделювання поділяють на такі три етапи: підготовку технічної документації (технічних умов, рисунків, технології), виготовлення і випробування моделі.
Основним є випробування моделі, а перші два етапи технічного моделювання мають допоміжне значення.
У шкільних умовах підготовка технічної документації і виготовлення моделі мають не менше значення для виконання завдань трудового навчання, ніж випробування моделі, причому в деяких випадках перші два етапи навіть важливіші для навчального процесу, ніж третій.
Таким чином, вирішальне значення має не об'єкт роботи, а ті завдання, які учні розв'язують у процесі його виготовлення.
Слушною, на нашу думку, є ідея, висловлена одним з методистів про те,


що не тільки модель електричного двигуна, а й ручку молотка можна зробити конструктивною темою, якщо поставити перед учнями такі завдання:
1)довжина ручки повинна давати найвигіднішу силу для удар}'; 2) ручка не повинна висковзувати з рук; 3) молоток не повинен зриватися з ручки.
Отже, під технічним моделюванням у школі слід розуміти діяльність учнів, пов'язану з виготовленням різних виробів, у тому числі моделей, якщо при цьому виконуються такі основні умови:
1. Розширюється уявлення учнів про основи сучасного промислового виробництва
2. Розвивається конструкторська творчість.
3. Поглиблюються технологічні знання.
4. Закріплюються вміння і вдосконалюються навички з обробки матеріалів., При виборі об'єктів моделювання і визначенні завдання керуються певними вимогами, а саме: а) модель — це об'єкт, який відповідає завданням політехнічного навчання;
б) враховується рівень знань учнів з основ наук;
в виготовлення моделі пов'язується з застосуванням тих умінь і навичок з обробки матеріалів, яких учні набули під час занять у майстернях;
г)моделювання включає посильні для учнів завдання з конструювання і технології виготовлення моделі.
Отже, моделювання в школі розглядається як процес навчання учнів читати й складати рисунки, як процес набуття елементів конструкторських і технологічних знань і застосування їх на практиці.
У міру набування знань і вмінь поступово змінюється характер діяльності учнів у процесі моделювання. Регламентація дій учнів з боку вчителя поступово зменшується, зростає самостійність їх у розв'язанні технічних завдань, що виникають у процесі моделювання. Навчання учнів моделюванню можна поділити на три періоди: 1) виготовлення технічних об'єктів за вичерп-ною технічною документацією; 2) виготовлення технічних об'єктів за скороченою технічною документацією; 3) виготовлення об'єктів за технічними


умовами і власним задумом.
Особливість першого періоду полягає в тому, що учні мають усі вихідні дані, що потрібні для виконання завдання. Це зовсім не означає, що при цьому немає умов для суб'єктивної творчості учнів. Так, навіть при наявності рисунків, технічних умов на модель і технологічної картки учням доводиться проявляти певну самостійність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Організація і обладнання роботи по навчальному технічному моделюванню

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок