Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Звалювання дерев ручним моторним інструментом

Звалювання дерев ручним моторним інструментом

Назва:
Звалювання дерев ручним моторним інструментом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,89 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Звалювання дерев ручним моторним інструментом


У процес валяння дерева входить виконання наступних прийомів: огляд дерева, підготовка робочого місця, підпил, зрізання і зіштовхування дерева з пня в заданому напрямі, перехід до наступного дерева.
Дерева оглядається для того, щоб оцінити його і вибрати умови для безпечного валяння в напрямі, встановленому технологічною картою розробки лісосіки і що забезпечує найбільше збереження підросту. При огляді виявляють стан стовбура, на око встановлюють діаметр дерева і його нахил, характер будови крони, напрям і силу вітру. Силу вітру приблизно можна визначити за шкалою Бофорта в балах за наступними ознаками при помірному вітрі (4 бали) приводяться в рух тонкі гілки дерев; при свіжому вітрі (5 балів) - коливаються великі суччя; при сильному (6 балів) - гойдаються товсті суччя, а при міцному (7 балів) - гойдаються стовбури дерев, гнуться великі суччя і людині важко йти проти вітру. Правилами техніки безпеки механізоване валяння дерев при силі вітру 5 балів і більш заборонена.
Загальний напрям валяння встановлюється технологічною картою в залежності головним чином від способу і напряму трелювання, який у свою чергу залежить від розташування лісовідвантажувальних пунктів. Правильне валяння дерев має велике значення для забезпечення безпеки робочих і збереження підзросту. Тому при розробці лісосіки обов'язковою умовою буде валяння дерев в заданому напрямі. Проте не виключені деякі відхилення від загального напряму валяння, забезпечення, що викликаються неможливістю, даними інструментами безпечного і бездефектного валяння окремих дерев із-за їх індивідуальних особливостей або з інших причин.
Підготовка робочого місця полягає в прибиранні снігу, чагарника, підзросту і низько звисаючих суччя, у виборі і підготовці шляхів відходу моториста під час вільного падіння дерева (рис. 1). З рисунка видно, що крім підготовки місця 1 у дерева, необхідно розчистити шляхи відходу 2 моториста. Щоб забезпечити можливість залишення пнів встановленої висоти і безпечні умови роботи при глибині сніжного покриву понад 0,6 м, звалювальнику (мотористові) виділяється в допомогу робочий для розчищення снігу.
Рис. 1. Схема підготовки робочого місця звалювальника
Падіння дерева в заданому напрямі без утворення дефектів в комлевій частині забезпечується місцем, формою і розмірами підпила, а також мають значення форма перемички (зони неперерізаних волокон) і застосування зіштовхуючих пристроїв (звалювальних лопаток, гідроклинів, гідродомкратів).
Підпил дерева проводиться з боку напряму валяння одним з наступних способів: одним різом при валянні дерев діаметром до 0,2 м; двома різами під кутом 20...40° один до одного; двома паралельними різами з відстанню між ними 0,1 d (рис. 2, а, б, в). При підпилі дерева двома різами перший горизонтальний різ робиться на рівні шийки кореня, а потім другий, похилий різ. Видалення «скиби» у вигляді клину проводиться пильною шиною; у другому випадку, другий різ також робиться горизонтальним, сегмент віддаляється за допомогою сокири або кирки. Наявність підпила запобігає розколам стовбура і освіті сколовши і відщепів на периферійній його частині. Валяння дерев без підпила представляє значну небезпеку для моториста.
Рис. 2. Підпил і зрізання дерева: підпил: а - одним різом: б - у вигляді клину; в - двома паралельними різами; зрізання: г, д, е - прийоми зрізування дерев; же - прийом зрізування крупномірного дерева; з, и, к - форми перемичок; І, ІІ, ІІІ - послідовність зрізування дерева
Глибина підпила може бути різною, вона залежить від діаметру дерева, нахилу стовбура, форми і розвиненості крони, напряму і сили вітру. У дерев, що вертикально стоять, з рівномірно розвиненою кроною за відсутності вітру глибина підпила робиться рівною 1/4 діаметру дерева в місці зрізування. У дерев з односторонньо розвиненою кроною або з нахилом стовбура у бік валяння, а також при попутному вітрі (направленому у бік валяння) глибина підпила щоб уникнути мимовільного падіння дерева зі сколюванням в комлевій його частини збільшується до 1/3 діаметру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Звалювання дерев ручним моторним інструментом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок