Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Проектування електричної освітлювальної сітки

Проектування електричної освітлювальної сітки

Назва:
Проектування електричної освітлювальної сітки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,14 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Проектування електричної освітлювальної сітки


Вибір напруги і джерел живлення
Для живлення світильників загального освітлення застосовуються електричні сіті змінного струму напругою: при заземленій нейтралі не вище 380/220 В, при ізольованій не вище 220 В, при постійному струмі не більше 220 В.
В основному широко застосовуються освітлювальні сіті змінного струму із заземленою нейтраллю. Сіті з ізольованою нейтраллю використовуються в основному в спеціальних установках при підвищених вимогах до електробезпеки, а постійний струм — для резервного живлення особливо відповідальних освітлювальних приймачів і в спеціальних електроустановках.
Останніми роками для виробничих підприємств стала застосовуватися система трифазного струму напруги 660/380 В із заземленою нейтраллю. Згідно ПУЕ припускає використовування такої напруги для живлення світильників — лінійне при системі 380/220 В і фазне при 660/380 В.
Напруга 380 В для живлення світильників загального освітлення припускає при висоті установки світильників не менш 2,5 м. над підлогою у випадках, коли: світильники комплектуються лампами, напруга яких 380 В (наприклад, лампи ДРЛ потужністю 2000 Вт); електричні схеми світильників вимагають застосування напруги 380 В (схема з послідовним включенням люмінесцентних ламп або з трифазними ПРА); лампи в багатолампових світильниках по умовах експлуатації підключаються до декількох фаз.
При живленні сітей напругою 380 У введення в світильники і ПРА виконують мідними провідниками з ізоляцією на напругу не нижче 660 У; в приміщеннях з підвищеною небезпекою і в особливо небезпечних приміщеннях всі фазні дроти, що вводяться в світильники, відключаються одночасно, а на корпус світильника наносяться добре помітні знаки «380 V». В приміщеннях з підвищеною небезпекою забороняється введення в світильники і ПРА двох і трьох фаз при системі 660/380 В.
В приміщеннях небезпечних і особливо небезпечних вводяться обмеження по застосуванню напруги 127 і 220 В для світильників загального освітлення з лампами розжарювання і ДРЛ. Одне з них полягає в тому, що при висоті установки світильника меньше 2,5 м конструкція їх повинна виключати можливість доступу до ламп без застосування якого-небудь пристосування або інструменту (спеціального ключа, викрутки, плоскогубців і т. д.). Це викликано необхідністю підвищення електробезпеки людей, не кваліфікованих в області обслуговування електроустановок. Воно не обов'язкове для спеціально підготовленого персоналу.
Напруга 42 В застосовується в особливо небезпечних приміщеннях (сирих, захаращених і т. д.) при установці світильників на висоті до 1,8 м над підлогою незалежно від конструкції світильника.
Для живлення світильників місцевого стаціонарного освітлення з лампами розжарювання в приміщеннях без підвищеної небезпеки рекомендується застосування напруги не вище 220 В, а в інших випадках, у тому числі для освітлення, вбудованого в електричні щити, камери, в бункери та інше обладнання,— напруга не вище 42 В.
Для місцевого освітлення припускає включення люмінесцентних світильників на напругу до 220 V у всіх приміщеннях за винятком сирих, жарких і з хімічно активним середовищем.
Для живлення світильників місцевого стаціонарного освітлення з лампами розжарювання і ручних переносних в приміщеннях з підвищеною небезпекою і особливо небезпечних використовується напруга не вище 42 В.
При несприятливих умовах, що збільшують небезпеку поразки струмом, наприклад незручне положення працюючого, тіснота, зіткнення людини з великими металевими масами, в таких приміщеннях, як котельні, сталеплавильні цехи, у водопровідних тунелях і т. д., повинні застосовуватися сіті з напругою не понад 12 В.
В даний час для живлення місцевого освітлення, що поставляється комплектне з металообробними верстатами, застосовується напруга 24 В.
Для забезпечення надійної роботи газорозрядних ламп напруга на них не повинно нижче 90% номінального, а наибольшее—не більше 105% номінального. Частота коливань напруги в ламп робочого освітлення при змінах меньше 1 % не обмежується, а більше 1% їхню допустиму частоту визначають залежно від величини коливання напруги по формулі
n = 6 / (ut – 1)
де n — щонайбільше допустиме число колебаний напруги, ч; ut — значення коливання напруги %.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Проектування електричної освітлювальної сітки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок