Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Призначення, будова і принципи роботи зварювального трансформатора

Призначення, будова і принципи роботи зварювального трансформатора

Назва:
Призначення, будова і принципи роботи зварювального трансформатора
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,40 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Призначення, будова і принципи роботи зварювального трансформатора


Зварювальний трансформатор перетворить перемінний струм однієї напруги в перемінний струм іншої напруги тієї ж частоти і служить для харчування зварювальної дуги. Трансформатор має сталевий сердечник (магнитопровод) і дві ізольовані обмотки Обметка, підключена до мережі, називається первинної, а обмотка, підключена до електродотримача і виріб, що зварюється, вторинної. Для надійного запалювання дуги вторинна напруга зварювальних трансформаторів повинне бути не менш 60—65 В; напруга дуги при ручному зварюванні звичайно не перевищує 20—30 В.
Одним з найбільш розповсюджених джерел харчування перемінного струму є зварювальний трансформатор ТСК-500. У нижній частині сердечника знаходиться первинна обмотка , що складається з двох котушок, розташованих на двох стрижнях. Котушки первинної обмотки закріплені нерухомо. Вторинна обмотка , що також складається з двох котушок, розташована на значній відстані від первинної. Котушки як первинної, так і вторинної обмоток з'єднана паралельно Вторинна обмотка — рухлива і може переміщатися по сердечнику за допомогою гвинта , з яким вона зв'язана, і рукоятки 6, що знаходиться на кришці кожуха трансформатора.
Регулювання зварювального струму виробляється зміною відстані між первинною і вторинною обмотками. При обертанні рукоятки б по годинній стрілці вторинна обмотка наближається до первинного, магнітний потік розсіювання й індуктивний опір зменшуються, зварювальний струм зростає. При обертанні рукоятки проти вартовий стрілки вторинна обмотка віддаляється від первинної, магнітний потік розсіювання росте (індуктивний опір збільшується) і зварювальний струм зменшується Межі регулювання зварювального струму— 165—650 А. Послідовне з'єднання котушок первинної і вторинної обмоток дозволяє одержувати малі зварювальні струми з межами регулювання 40—165 А.
Електрозварювальні роботи слід виконувати згідно з вимогами "Правил техники безопасности й производственной санитарии при злектросварочньїх работах", затверджених Мінхіммашем СРСР 08.07.85, та Правил пожежної безпеки в Україні.
Електрозварювальне обладнання має відповідати ви-могам ГОСТ 12.2.007.8 та ПВЕ.
До електрозварювальних робіт допускаються робітники, не молодші 18 років, які пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та перевірку теоретичних знань і практичних навиків, знань інструкцій з охорони праці і мають кваліфікаційне посвідчення з записом про допуск на виконання цих робіт, спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум) та щорічну перевірку знань з одержанням спеціального посвідчення згідно з вимога-ми Правил пожежної безпеки в Україні.
Порядок організації та проведення інструктажів, на-вчання та перевірки знань з пожежного мінімуму, вста-новлено Типовим положенням про спеціальне навчання, інструктажі та перевірку знань з питань пожежної без-пеки на підприємствах і в установах та організаціях України, затвердженим наказом МВС України від 17.11.94 №628, зареєстрованим в Мін'юсті України 22.12.94 за №307/517.
Електрозварювальники повинні мати II групу з елект-робезпеки. Електрозварювальники, яким надано право самостійного підключення зварювального обладнання до електромереж, повинні мати III групу з електробезпеки.
Підготовка електрозварювальників має про-водитись у спеціалізованих професійно-технічних учили-щах, на курсах зі зварювання, на підприємствах чи в учбових комбінатах.
Атестація зварювальників на право виконання зварю-вальних робіт під час виготовлення, монтажу та ремон-ту об'єктів, що підлягають реєстрації в Держнаглядохоронпраці, має проводитись відповідно до Правил атестації зварників, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці України 19.04.96 №61, зареєстрованих в Мін'юсті України 31.05.96 за № 262/1287.
Для електрозварювальних установок та зва-рювальних постів, призначених для постійних електроз-варювальних робіт у будовах поза збірно-зварювальни-ми цехами та ділянками, мають бути передбачені спец-іальні вентильовані приміщення зі стінами із негорючих матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Призначення, будова і принципи роботи зварювального трансформатора

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок