Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Електрообладнання автомобіля та трактора: споживачі

Електрообладнання автомобіля та трактора: споживачі

Назва:
Електрообладнання автомобіля та трактора: споживачі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,29 KB
Завантажень:
525
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Електрообладнання автомобіля та трактора: споживачі


Стартер тракторів і автомобілів складається з електродвигуна постійного струму, механізму привода, електромагнітного тягового реле і вмикача.
Для пуску двигунів П-350 і П-10УД у більшості тракторів застосовують стартер СТ-362 або його модифікації з дистанційним керуванням. Він має електродвигун, що живиться від акумуляторної батареї.
Електродвигун складається з циліндричного сталевого корпуса 4 (рис. 1), до якого гвинтами прикріплені чотири полюси 8 статора з котушками обмотки збудження. У кришці 5 встановлені в гніздах чотири щітки 6 торцевого типу, що притискаються пружинами до колектора 3. Дві щітки ізольовані від корпуса і з'єднані з одним кінцем обмотки, дві інші через тримач контактують з корпусом 4. Обмотка збудження іншим кінцем з'єднана з затиском 9.
Рис. 1. Стартер СТ-362 з дистанційним керуванням:
1 і 5 — кришки; 2 — якір; 3 — колектор; 4 — корпус; 6 — щітка; 7 і 24 — пружини; 9 — полюс з обмоткою збудження; 9 — затиски; 10 і 18 — поворотні пружини; 11 — контактний диск; 12 — кришка; 13 — шток; 14 — притискна пружина; 15 і 23 — втулки; 16 — обмотка котушки; 17 — якір тягового реле; 19 — серга; 20 — важіль; 21 — прокладка; 22 — склянка; 25 — муфта вільного ходу; 26 — шестерня; 27 — вал якоря; 28 — ролик; 29 — пружина; 30 — штовхальник; 31 — маховик
На вал 27 якоря 2 напресований пакет сталевих пластин (сердечник) і колектор 3. У пази сердечника закладені обмотки, кінці яких з'єднані з пластинами колектора.
Вал 27 обертається в бронзових втулках кришок 1 і 5. Коли електричний струм проходить по обмотках збудження і якоря 2, утворяться магнітні поля, у результаті взаємодії яких виникає момент, що приводить якір в обертання. Оскільки сила пускового струму дуже велика, обмотки якоря і збудження виконують з товстого мідного проводу.
Механізм привода в період пуску двигуна передає крутний момент від вала 27 через муфту вільного ходу 25, шестерню 26 і зубчатий вінець маховика колінчатому валу двигуна.
Втулка 23 на шліцах встановлена на такій же шліцьовій частині вала 27. Тому втулка, обертаючись разом з валом, має можливість переміщатися вздовж його осі.
У кришці 1 на осі встановлений двуплечий важіль 20, один кінець якого входить у сергу 19, а інший — у виді вилки в склянку 22.
Для полегшення введення шестерні 26 у зачеплення з вінцем маховика торці їхніх зубів закруглені і трохи скошені.
Муфта вільного ходу 25 передає крутний момент в одному напрямку і забезпечує автоматичне розчіплювання валів електродвигуна стартера і пускового двигуна. Вона змонтована в широкій частині втулки 23 і працює в такий спосіб.
При обертанні вала 27 якоря, а отже, і втулки 23 по годинниковій стрілці кожний із трьох циліндричних роликів 28 заклинюється в звужуючихся частинах паза між внутрішньою поверхнею втулки 23 і зовнішньою поверхнею маточини шестерні 26. Ця частина паза спрямована вбік протилежний обертанню. Заклинюванню роликів сприяють пружини 29 за допомогою штовхальників 30.
Після пуску двигуна маховик 31 стає ведучим і обертає шестерню 26 швидше, ніж обертається вал якоря. При цьому ролики 28, що захоплюються маточиною шестерні 26, будуть зрушуватися в широку частину паза, роз'єднуючи шестерню від втулки 23. Механізм муфти вільного ходу зверху закритий обоймою.
Електромагнітне тягове реле служить для примусового введення шестерні 26 у зачеплення з вінцем маховика поворотом важеля 20 і включенням живлення двигуна стартера.
Тягове реле складається з латунної втулки 15, на якій розміщена обмотка 16. Всередині втулки може переміщатися якір 17.
Вмикачем, розташованим у кабіні трактора, подають струм з акумуляторної батареї в обмотку котушки 16. Електромагнітне поле котушки втягує всередину втулки 15 якір 17. При цьому вліво переміщається верхній кінець важеля 20, а його нижній кінець пересуває вправо склянку 22 і шестерню 26.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Електрообладнання автомобіля та трактора: споживачі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок