Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Опорядження підлоги лінолеумом

Опорядження підлоги лінолеумом

Назва:
Опорядження підлоги лінолеумом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,61 KB
Завантажень:
399
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат
на тему:
Опорядження підлоги лінолеумом


Лінолеум буває полівінілхлоридний, гліфталевий (алкідний) та гумовий (релін). Крім того, для опорядження підлог застосо-вують синтетичні ворсові ковдри. За структурою лінолеуми бу-вають безосновні, тобто такі, що випускаються у вигляді одно або двошарового суцільного пластмасового полотна, і лінолеуми на тканинній або теплозвукоізоляційній підоснові. Найширше застосовується полівінілхлоридний лінолеум, який буває безосновним або на тканинній, повстяній, теплозвукоізоляційній і вспіненій підосновах. Гумовий лінолеум буває лише безосновним.
Приклеювання полівінілхлоридного лінолеуму. До початку роботи лінолеум розкроюють. Для підготовки і розкрою лінолеуму в будинку, що споруджується, вибирають велике приміщення, заносять у нього рулони лінолеуму і розкатують їх. У зимовий період рулони розкатують через 2—3 доби після витримування в теплому приміщенні, температура якого має бути не менше 15 °С.
Витриманий лінолеум розкроюють за потрібними розмірами приміщень, маркують і складають у розгорнутому стані одне полотнище на друге, щоб вони відлежалися. При цьому заго-товлені полотнища розкладають окремо для кожного приміщення і залишають у такому положенні на декілька днів.
Під час висихання лінолеум дає усадку, тобто його лінійні розміри зменшуються. Цю властивість слід ураховувати при розкроюванні і збільшувати потрібну довжину полотнища на 2 см для полотнищ завдовжки до 6 м, на З—4 для полотнищ за-вдовжки 6—10 і 5—6 см — для полотнищ більше 10 м.
При розкроюванні слід ураховувати розміри приміщення і послідовність розміщення в них полотнищ. Лінолеум приклею-ють так, щоб шви між полотнищами розміщувались уздовж па-даючого світла, а на дерев'яних основах — вздовж дощок. Лише у вузьких коридорах і великих за розмірами приміщеннях (за-ли, вестибюлі тощо) лінолеум приклеюють по довжині приміщення.
Для розкроювання лінолеуму застосовують ніж, сталеву лінійку і кутник. Розкроювати лінолеум можна у тому ж приміщенні, де його будуть приклеювати. У цьому випадку та-кож додержуються вищезазначених правил.
Після того як лінолеум відлежався, його заносять у приміщення (якщо він відлежувався в іншому приміщенні) і розкладають на підлозі так, щоб одне полотнище заходило за інше внапусток на 2—3 см. Потім лінолеум знову скручують в рулони і розміщують їх уздовж однієї стіни, а на відкриту ос-нову наносять мастику. Можна скручувати рулони до половини приміщення. У цьому випадку роботи виконують у два прий-оми: спочатку приклеюють полотнища на одній половині підлоги, а потім на другій.
Для приклеювання полівінілхлоридного і гліфталевого лінолеуму, виготовленого на тканинній або теплозву-коізоляційній підосновах, застосовують бітумні, казеїнові або олійні мастики, клей «Бустилат» тощо.
Бітумні мастики за складом бувають різні. У більшості це розчин бітуму в леткому розчиннику (скипідарі, уайт-спіриті тощо) з додатком порошкоподібних або дрібнозернистих напов-нювачів. Мастика надходить на будівельний об'єкт у готовому вигляді в щільно закритих металевих бідонах. Перед викори-станням її слід ретельно перемішати. Застосовують мастику в холодному стані або злегка підігріту разом з тарою у теплій воді до температури ЗО—40 °С.
Клей «Бустилат» надходить на будівельні об'єкти у готовому вигляді.
Клей «Бустилат»
(% маси)
Бутадієнстирольний латекс СКС-65............... 41
Уайт-спірит......................................................... 6
Клей КМЦ.......................................................... 27
Крейдяна паста.................................................. 26
Користуючись клеєм «Бустилат», пористу поверхню слід по-передньо прогрунтувати бустилатною грунтовкою. Для одер-жання грунтовки клей розводять водою у співвідношенні 1:7 (клей : вода). Після висихання поверхні приклеюють пластикатні матеріали так, як і на всіх інших видах мастик.
Олійна мастика (масових частин)
Крейда мелена суха .............................3,5—3
Фарба олійна густотерта.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Опорядження підлоги лінолеумом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок