Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Фарбування поверхонь вапняними і казеїновими сумішами

Фарбування поверхонь вапняними і казеїновими сумішами

Назва:
Фарбування поверхонь вапняними і казеїновими сумішами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,51 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Фарбування поверхонь вапняними і казеїновими сумішами


План
1. Фарбування поверхонь вапняними сумішами
2. Фарбування поверхонь казеїновими сумішами
1. Фарбування поверхонь вапняними сумішами
Вапняними сумішами фарбують внутрішні і зовнішні обштукатурені, кам'яні і дерев'яні (лише тимчасові будинки, комори, склади, паркани) поверхні. Фарбувати ними металеві поверхні не можна, оскільки вапно спричинює підвищену корозію металу.
Для фарбування поверхонь вапняними сумішами застосовують тільки лугостійкі пігменти, а саме: природні — вохру, сієну, мумію, сурик залізний; штучні — сажу, оксид хрому, ультрамарин.
Після нанесення на поверхню суміші вапняна плівка починає тужавіти (тверднути), поступово перетворюючись на каменеподібну речовину. Цей процес водночас відбувається у двох напрямах. Гашене вапно (Са(ОН)2), яке є в'яжучим фарбувальної суміші, реагує з вуглекислим газом (СО2) повітря (карбонізується) і переходить у вуглекислий кальцій: Са(ОН)2 + СО2 = СаСО3 + Н2О. Ця реакція може відбуватися лише за умови, якщо на поверхні є достатня кількість води. З іншого боку, спостерігається висихання і кристалізація гашеного вапна, яке у тому самому вигляді залишається на поверхні. Слід пам'ятати, що чим краще пройде карбонізація вапна, тим міцнішою і довговічнішою буде фарбова плівка. Це пояснюється високою адгезією вуглекислого кальцію на поверхні, тобто здатністю міцно зчіплюватися з нею.
Тому поверхню перед фарбуванням добре змочують водою, а у вапняні суміші, особливо влітку, добавляють солі, які сприяють гігроскопічності фарбової плівки (сіль кухонну, галуни, хлорид кальцію тощо). Кількість солі у суміші може бути не більше ніж 7 % маси вапна.
Склад вапняної фарбувальної суміші
(на 10 л суміші)
Вапняне тісто 3,0—3,5 кг
Сіль кухонна 100 г
Пігменти До заданого
кольору
Вода До 10 л
Спосіб приготування. Вапняне тісто розводять у 4—5 л води. Окремо в 1 л розчиняють сіль. Розчин солі вливають у вапняне молоко і суміш перемішують. Окремо у воді замочують пігменти і поступово добавляють їх у фарбувальну суміш, періодично перевіряючи її колір сухою пробою. Перед використанням у суміш доливають воду до об'єму 10 л і проціджують крізь сито.
Вапняну фарбувальну суміш, яка дає на поверхні міцну плівку, можна приготувати також з грудкового негашёного вапна, до якого добавляють оліфу (не більш як 8 % маси вапна).
Склад вапняної фарбувальної суміші з оліфою
(на 10 л суміші)
Вапно грудкове негашене 1,2—1,5 кг
Оліфа 60—120 г
Пігменти До заданого
кольору
Вода До 10 л
Спосіб приготування. Грудкове вапно, перемішуючи, гасять у 4—5 л води. У період найбільш інтенсивного «кипіння» вапна добавляють оліфу. До емульсії, що утворилася, добавляють пігменти, попередньо замочені у воді, і воду до об'єму 10 л. Готову суміш проціджують.
Вапняні суміші наносять на поверхню вручну або фарбопультом.
Вручну фарбують по заздалегідь підготовленій поверхні маховими або рогожевими щітками. Остаточно розтушовують так само, як і при всіх інших видах фарбування: на стелях — уздовж світла, що падає, а на стінах — зверху вниз.
Фасади після попередньої підготовки починають фарбувати зверху. Це найкраще робити в похмуру вологу погоду. У спеку цю роботу починають з другої половини дня після інтенсивного змочування поверхні водою. У фарбувальну суміш обов'язково добавляють сіль.
Тимчасові дерев'яні будинки і паркани фарбують рогожевими щітками, розтушовуючи фарбувальну суміш уздовж дощок.
Витрата вапняної суміші на фарбування 1 м2 поверхні за один раз становить, г: по штукатурці — 450, по цеглі — 600, по дереву — 400.
2. Фарбування поверхонь казеїновими сумішами
Казеїновими сумішами фарбують обштукатурені, кам'яні і дерев'яні поверхні всередині та зовні будинків. Цими сумішами можна також фарбувати внутрішні сухі поверхні, які зазнаватимуть дії вологи. Казеїнова фарбова плівка атмосферостійка і найміцніша з усіх видів водних фарбових плівок.
У казеїнових сумішах треба використовувати тільки лугостійкі пігменти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фарбування поверхонь вапняними і казеїновими сумішами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок