Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Гідропідсилювач руля автомобіля ЗИЛ-130

Гідропідсилювач руля автомобіля ЗИЛ-130

Назва:
Гідропідсилювач руля автомобіля ЗИЛ-130
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,67 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Тема: Гідропідсилювач руля автомобіля ЗИЛ-130


ЗМІСТ
І ВСТУП
ІІ РОЗКРИТТЯ ТЕМИ
Будова гідропідсилювача руля автомобіля ЗАЛ-130
Технічне обслуговування гідропідсилювача руля автомобіля ЗИЛ-130
Ремонт гідропідсилювача руля автомобіля ЗИЛ-130
ІІІ ОСНОВИ ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ І ОХОРОНИ ПРАЦІ
IV ЛІТЕРАТУРА


ВСТУП
Зростання кількості автомобілів у країні спричинить значне розширення мережі підприємств їх технічного обслуговування й ремонту, отже, і залучення великої кількості кваліфікованих кадрів.
Щоб справитися з величезним обсягом робіт, пов’язаних з підтриманням автомобільного парку в технічно справному стані, необхідно механізувати і автоматизувати процеси його технічного обслуговування та ремонту, різко підвищити продуктивність праці.
Підприємства технічного обслуговування і ремонту автомобілів оснащуються більш досконалим обладнанням, запроваджуються нові технологічні процеси, які забезпечують зниження трудомісткості та підвищення якості робіт.
У технічне обслуговування автомобілів усе ширше впроваджуються методи діагностики з використанням електронної апаратури. Діагностика дає можливість своєчасно виявити несправності агрегатів та систем і усунути їх до появи серйозних порушень у роботі автомобіля. Об’єктивні методи оцінки технічного стану агрегатів і вузлів допомагають своєчасно усунути пошкодження, які можуть призвести до аварійної ситуації, тобто підвищити безпеку дорожнього руху.
Застосування сучасного обладнання для технічного обслуговування і ремонту полегшує і прискорює багато технологічних процесів, але потребує від обслуговуючого персоналу засвоєння певних знань і набуття навичок: знання будови автомобіля, основних технологічних процесів технічного обслуговування і ремонту, вміння користуватися сучасними контрольно-вимірювальними приладами, інструментами та пристроями.
Для вивчення будови і принципів дії механізмів необхідне знання фізики, хімії, основ електротехніки в обсязі програм середньої школи.
Щоб застосовувати сучасне обладнання і пристрої для виконання монтажно-демонтажних робіт під час ремонту автомобіля, робітник повинен набути загально слюсарних навичок.
Чітко організоване технічне обслуговування, своєчасне усунення виявлених несправностей в агрегатах і системах дають можливість підвищити довговічність автомобілів, знизити їх пристрої, збільшити строки міжремонтних пробігів, що в кінцевому результаті значно зменшує непродуктивні витрати і підвищує рентабельність експлуатації авто-транспортних засобів.


РОЗДІЛ 2: БУДОВА, РЕМОНТ І ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГІДРОПІДСИЛЮВАЧА РУЛЯ АВТОМОБІЛЯ ЗИЛ-130
Рульовий механізм з передачею типу гвинт-гайка-рейка-сектор з посилювачем застосовують у рульовому керуванні автомобіля ЗИЛ-130.
Підсилювач рульового керування об’єднаний конструктивно з рульовою передачею в один агрегат і має гідропривід від насоса, що приводиться в дію клиновим пасом від шківа колінчастого вала. Рульова колонка з’єднана з рульовим механізмом через короткий карданний вал, оскільки осі рульового вала і рульового механізму не збігаються. Це зроблено для зменшення габаритних розмірів рульового керування.
Основною частиною рульового механізму є картер, що має форму циліндра. Усередині циліндра розміщений поршень-рейка з жорстко закріпленою в ньому гайкою. Гайка має внутрішню різь у вигляді півкруглої канавки, куди закладені кульки. За допомогою кульок гайка зачеплена з гвинтом, який, у свою чергу, з’єднаний з рульовим валом. У верхній частині картера до нього кріпиться корпус клапана керування гідропідсилювачем. Керуючим елементом у клапані є золотник. Виконавчим механізмом гідропідсилювача служить поршень-рейка, ущільнений у циліндрі картера за допомогою поршневих кілець. Рейка поршня з’єднана різзю із зубчастим сектором вала сошки.
Обертання рульового вала перетворюється передачею рульового механізму в переміщення гайки-поршня по гвинту. При цьому зуб’я рейки повертають сектор і вал із закріпленою на ньому сошкою, завдяки чому повертаються керовані колеса.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Гідропідсилювач руля автомобіля ЗИЛ-130

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок