Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Підготовка основ під опорядження лінолеумом і синтетичними плитками

Підготовка основ під опорядження лінолеумом і синтетичними плитками

Назва:
Підготовка основ під опорядження лінолеумом і синтетичними плитками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,67 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Підготовка основ під опорядження лінолеумом і синтетичними плитками


Основа під опорядження синтетичними плитками і наклею-вання лінолеуму повинна бути рівною, без напливів розчину, раковин, подряпин, слідів від затирання та інших зовнішніх де-фектів. Рівність площини перевіряють двометровим контроль-ним правилом. Під час перевірки слідкують за тим, щоб проміжки між основою і правилом були не більше 2 мм. Відхилення основи від горизонталі або заданого ухилу допуска-ються не більше 0,2 % відповідного розміру підлоги.
Основи повинні бути сухими. Вологість кам'яних основ має бути не більше 8, а дерев'яних — не більше 12 %.
До початку роботи у приміщенні повинні бути закінчені всі спеціальні роботи (монтаж водопроводу, опалення, каналізації тощо), а також закладені всі отвори в перекриттях, винесені столики, рештки матеріалів, будівельне сміття. Приміщення має бути забезпечене освітленням, а у холодний період року — опалюватись або бути утепленим. Температура повітря в приміщенні не повинна бути нижче 10 °С.
Підготовка бетонних основ. При підготовці бетонної основи її очищають від бруду, напливів бетону, сміття. Для очищення застосовують скребачки, зубила, віники і щітки. Якщо поверх-ня основи пошкоджена, нерівна або значно відхиляється від го-ризонталі, її вирівнюють цементною стяжкою. Для стяжки за-стосовують цементний розчин складу 1:3 або 1:4, який накидають на зволожену основу лопатами і розрівнюють правилом так, щоб шар був завтовшки не більше 50 мм. Верхню поверхню стяжки акуратно згладжують і затирають терками або гладил-ками. Чим рівнішою буде стяжка, тим менше дефектів буде ма-ти підлога, опоряджена плиткою або лінолеумом. Слід пам'ята-ти, що пластикатні матеріали здатні відтворювати рельєф осно-ви, тому всі її дефекти буде видно і на підлозі.
Після висихання стяжки поверхню ґрунтують, а при потребі шпаклюють. Для ґрунтування застосовують ту саму мастику, на якій будуть приклеювати плитку або лінолеум. Мастика для ґрунтування основи повинна бути рідшою, тому її розводять розчинником, на якому її приготовлено.
Для ґрунтування стяжок можна також застосовувати 50% -ну полівінілацетатну дисперсію, яку перед початком роботи слід розвести водою у співвідношенні 1:6 (дисперсія : вода).
Після висихання грунтовки поверхню шпаклюють.
Для шпаклювання застосовують гіпсоклейову мастику (див. § 63) або суміш з меленої крейди і мастики, на якій при-клеюватимуть опоряджувальні матеріали. Якщо поверхня за-грунтована полівінілацетатною грунтовкою, для шпаклювання використовують полімерцементну шпаклівку.
Полімерцементна шпаклівка
(масових частин)
Полівінілацетатна дисперсія ................... 1
Портландцемент ....................................... 2
Пісок сухий мелений................................ 2
Вода......................................................... 0,5
Спосіб приготування. Полівінілацетатну дисперсію змішують з водою і подають у розчинозмішувач. Потім під час перемішування до дисперсії поступово додають пісок і цемент. Суміш перемішують протягом 5 хв. Приготовлена шпаклівка придатна до роботи протягом 3—4 год.
Шпаклівку наносять шпателем з гумовим або текстолітовим полотном. Після висихання поверхню шліфують за допомогою абразивних каменів або шліфувальною шкуркою. При великих обсягах робіт застосовують шліфувальні машини.
Щоб зменшити звукопроникність перекриття і зробити підлогу «теплою» при облицюванні її безосновним лінолеумом або синтетичними плитками стяжки виконують з легких бе-тонів, виготовлених на керамзиті, керамзитовому або шлаково-му піску. З цією ж метою замість стяжки основу можна вкрити деревноволокнистими або деревностружковими плитами. У цьо-му випадку бетонну основу очищають від сміття і бруду, пошкоджені місця вирівнюють цементним розчином, а виступи зрубують. Підготовлену поверхню основи ґрунтують. Для ґрунтування застосовують бітум марки БН-70/30, який розводять бензином або уайт-спіритом у відношенні 1:2—3 (1 частина бітуму і 2—3 частини розчинника).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Підготовка основ під опорядження лінолеумом і синтетичними плитками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок