Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Поздовжні сортувальні транспортери

Поздовжні сортувальні транспортери

Назва:
Поздовжні сортувальні транспортери
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,93 KB
Завантажень:
478
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Поздовжні сортувальні транспортери


Подовжні лісотранспортери призначені для переміщення штучних лісоматеріалів в подовжньому напрямі. Штучні лісоматеріали вельми різноманітні за формою і розмірам. Одні з них (хлисти, колоди) мають значну довжину, інші (баланси, кряжі, дрова) характеризуються порівняно рисою довжиною. Це робить вплив на положення вантажу на робочих органах лісотранспортера. Залежно від відстані між робочими органами i і довжиною штучних лісоматеріалів l можливі декілька варіантів розташування вантажу на лісотранспортері, що визначають його тип.
Рис. 1. Типи поздовжніх лісотранспортерів:
а – несучий; б – напівнесучий; в - скребковий
У першого з них, званого несучим лісотранспортером (рис. 1 а), лісоматеріали лежать на робочих органах, це можливо лише за умови, що l/2>i. У несучого лісотранспортера вся вага вантажу передається на нерухому опору через робочі органи.
Якщо довжина лісоматеріалу l буде більша i, але l/2<i, вантаж може лежати на двох робочих органах або тільки на одному з них (рис. 1, б). У останньому випадку один кінець вантажу переміщається по лотку. Такі лісотранспортери називаються напівнесучими.
Якщо відстань між робочими органами i>l, вантаж лежатиме між робочими органами на дні лотка (рис. 1, в). Такі подовжні лісотранспортери є скребковими. У них вага вантажу передається на дно лотка.
Подовжні лісотранспортери застосовують для вивантаження лісоматеріалів з води, сортування їх на складі і подачі в лісопереробні цехи. Залежно від призначення розрізняють вивантажувальний-сортувальні, вивантажувальний-цехові, складські сортувальні і складські цехові лісотранспортери.
Вивантажувально-сортувальні подовжні лісотранспортери (рис. 2, а) застосовують для вивантаження лісоматеріалів з води і подачі їх на лісовий склад. На цей лісотранспортер лісоматеріали завантажують на похилому кінці естакади, опущеному у воду. Плаваюча колода підхоплюється робочим органом лісотранспортер а і піднімається по похилій ділянці на горизонтальну частину естакади. По обох сторонах горизонтальної частини можуть розташовуватися штабелю колод. Якщо колоди сортують, то кожне з них скидається в певний штабель відповідно до його призначення, розмірів і якості.
Вивантажувально-цехові подовжні лісотранспортери (рис. 2, б) призначені для вивантаження лісоматеріалів з води і подачі їх в лісопереробний цех. Місце завантаження у нього також знаходиться на воді, а місце розвантаження - в цеху у верстатів, до яких подаються лісоматеріали.
Складські сортувальні подовжні лісотранспортери (рис. 2, в) служать для сортування і подачі лісоматеріалів до місця штабелювання і відвантаження. Завантаження його відбувається з однією або з двох сторін з перевантажувальних майданчиків або безпосередньо від розкряжувальних установок, а розвантажувати лісоматеріали в лісоскладі можуть по всій довжині сортувальної частини лісотранспортера.
Складські цехові лісотранспортери (рис. 2, г) застосовують для подачі лісоматеріалів в лісопереробні цехи. Місцем завантаження може бути вся частина лісотранспортера, розташована на складі поза цехом. Розвантаження такого лісотранспортера відбувається в цеху, у верстатів.
Рис. 2. Схеми поздовжніх лісотранспортерів:
а – вивантажувально-сортувальний; б – вивантажувально-цеховий; в – складський сортувальний; г – складський цеховий
Основною особливістю пристрою подовжніх лісотранспортерів є конструкція їх тягового і робочого органу. Як тяговий орган застосовуються зварні круглоланкові і розбірні ланцюги, а також сталеві дротяні канати. У коротких подовжніх лісотранспортерах знаходять застосування пластинчасті шарнірні ланцюги. Ланцюг вибирається залежно від довжини лісотранспортера і висоти підйому вантажу і перевіряється розрахунком по повному найбільшому натягненню. У таблиці приведена довжина горизонтальних лісотранспортерів, що допускається, залежно від ланцюга і робочих органів.
У поздовжніх лісотранспортерах на тяговому органі на певній відстані один від одного закріплюються робочі органи у вигляді поперечини, вони можуть бути що ковзають (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поздовжні сортувальні транспортери

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок