Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Машини для гідравлічного випробування трубопроводів

Машини для гідравлічного випробування трубопроводів

Назва:
Машини для гідравлічного випробування трубопроводів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,14 KB
Завантажень:
509
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Машини для гідравлічного випробування трубопроводів
Для гідравлічного випробування магістральних трубопроводів застосовуються спеціальні машини: наповнюючі та опресовуючі агрегати. Наповнюючи агрегати служать для швидкого закачування води в дільницю трубопроводу, яка випробовується, опресовуючі – для підйому тиску в заповненому водою трубопроводі до величини,що забезпечує випробування на міцність. Існують також наповнюючо – опресувальні агрегати, які проводять обидві операції. Принципова конструктивна схема наповнюючих і опресовуючих агрегатів однакова. Основними їх вузлами є двигун внутрішнього згорання і насос, які разом з іншим додатковим обладнанням монтуються на загальній рамі. Загальна рама, в свою чергу, встановлюється і закріплюється на причіпному візку, тракторі або шассі автомобіля. Істотним недоліком агрегатів, що монтуються на базі тракторів, є їх низька мобільність. На великі віддалі такі агрегати можна перевозити тільки на трейлерах або залізничних платформах. Застосування автомобільної бази наповнюючих і опресувальних агрегатів, підвищуючи мобільність, одночасно погіршує їх техніко-експлуатаційні та економічні показники.
При розміщенні агрегатів на берегах водоймищ необхідно додатково виконати значний об’єм земляних робіт для підготовки під’їздів площадок, щоб автомобіль міг близько підійти до води. Тому базою автомобілів рекомендується застосовувати жорстку раму на санному ходу або причіпний візок на пневмоходу, обладнану дишлом з поворотним механізмом передніх коліс і гальмами-стояночними і ходовими.
Двигун, насос і все додаткове обладнання монтуються на додатковій рами, встановленій на візку, завдяки чому при необхідності можна зняти раму та обладнання з візка і перевозити її в кузові автомобіля або трактора, а також по залізничній дорозі на платформах.
Наповнюючі агрегати повинні забезпечувати високі швидкості наповнювання водою трубопроводу, тому на них встановлюють насоси центробіжного типу, що мають велику подачу при низькому тиску. Опресувальні агрегати повинні забезпечувати високі тиски при малій продуктивності, бо трубопровід уже заповнений водою. На опресувальних агрегатах встановлюються насоси поршневого (плунжерного) типу.
Наповнюючий агрегат складається із двигуна 1, муфти зчеплення 2 і центробіжного насоса 4. Між муфтою зчеплення і центробіжним насосом при необхідності встановлюється редуктор або коробка передач 3 (рис. 1). Центробіжний насос багатосекційного типу складається із п’яти нагнітальних секцій, всмоктувальної і нагнітальної покришок, з’єднаних між собою стяжними шпильками. Всередині секцій і покришок встановлений в підшипниках ротор насоса, який складається із валу і закріплених на ньому робочих коліс і розвантажувального диска. Підшипники обладнані бабітовими вкладками.
Рис.1. Схема наповнюючого агрегату
Для управління валу насоса в покришках встановлені підтискні сальники з набивкою із хлопчатопаперового шнура з жировим насиченням. Кожна секція направляючого апарату складається із кільця і диска з лопатками, які служать для направлення потоку води і перетворення кінетичної енергії робочих коліс в енергію тиску.
Для заповнення насосу водою перед запуском на агрегаті передбачена спеціальна система. Так як при обертанні незаповненого насосу в ньому не утворюється достатнього вакууму для підсмоктування в насос води, такий вакуум одержують з використанням випускних газів двигуна, яких пропускають через сопло інжектора 6, камера якого з’єднана з порожниною насоса. Для заповнення насоса водою на трубу, яка з’єднує його внутрішню порожнину з камерою ежектора відкривають, а випускну трубу закривають засувкою. Таким чином, випускні гази, спрямовані в ежектор, пролітають з великою швидкістю через його сопло і створюють в камері ежектора та у внутрішній порожнині насоса розрідження, достатнє для заповнення його водою.
Опресувальні агрегати відрізняються від наповнюючих тим, що на них встановлений поршневий (плунжерний) насос замість центробіжного (рис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Машини для гідравлічного випробування трубопроводів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок