Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Висушування лакофарбових покриттів

Висушування лакофарбових покриттів

Назва:
Висушування лакофарбових покриттів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,88 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Висушування лакофарбових покриттів


В технологічному процесі опорядження операція сушіння найчастіше повторюється і є найбільш тривалою (на висушування іноді витрачається до 95 % всього часу, затраченого на опорядження). Для вдосконалення технології опорядження велике значення мав скорочення строків висушування лакофарбових покриттів без зниження їхньої якості. Це дасть змогу не тільки скоротити тривалість виробничого циклу і виробничих площ, а й організувати безперервно-поточний процес опорядження — на конвейєрах, автоматичних і напівавтоматичних лініях. На тривалість висушування лакофарбових покриттів найбільше впливає температура навколишнього повітря (температура в опоряджувальних цехах має бути не нижчою за 18 РС). Чим вища температура, тим швидше висихає покриття. Проте різке підвищення температури може негативно вплинути на якість покриття. Температуру треба підвищувати послідовно залежно від застосовуваних лакофарбових матеріалів. Висушування лакофарбових покриттів можна здійснювати такими способами: конвекційним, терморадіаційним, фотохімічним та способом акумулювання тепла на поверхні деревини.
При конвекційному способі висушування (випаровування розчинників) відбувається найінтенсивніше з верхніх шарів (Рис. 1), що сприяє утворенню на поверхні покриття плівки, яка гальмує вихід парів з нижньої її частини. З прискоренням процесу висушування в покритті утворюються бульбашки з парів розчинника. Для усунення цього дефекту висушування ведуть сту-пеневим режимом, тобто сушильну камеру розмежовують на зони. Температура в першій зоні має бути 20...25 °С, у другій 25...30°, в третій 30...40°, в четвертій 20 °С.
Рис. 1. Схема висихання покриттів:
а — при нагріванні лакової плівки зверху (конвекційний спосіб); б — при нагріванні плівки знизу від деревини (терморадіаційний і контактний).
Примітка; стрілками з кільцями показано напрям руху пари розчинника, а стрілками з хрестиками — напрям передачі тепла
Поліефірні лаки гарячого тверднення висушують при температурі 60...80°С протягом 2,5—3 год, а лаки холодного тверднення — при температурі 20...25°С протягом 15—20 год.
Сушарки для лакових покриттів являють собою металеві камери тунельного типу, обшиті теплоізоляційним матеріалом. В середині розміщені калорифери і вентилятори для подання свіжого повітря і відкачування забрудненого парами розчинника. Для інтенсифікації сушіння утворюють штучну циркуляцію поі ігря в камері. Переміщення виробів у сушарках здійснюється за допомогою конвейєрів спеціальних конструкцій. На Рис. 2 показані сушарки періодичної і безперервної дії.
Рис. 2. Конвекційні сушильні камери:
а — періодичної дії, б — безперервної дії, 1 — вагонетка й етажерка з деталями, 2 — тунель камери, 3 — підйомні двері, 4 — вентиляційний пристрій, 5 — канал передачі теплого повітря, 6 — деталі, 7 — корпус, 8 — витяжна вентиляція, 9 — верхній витяжний вентилятор, 10 — верхній напрямний рельс, 11 — ведучий ланцюг, 12 — агрегатна,-13 — нижній напрямний швелер, 14 — люлька
Терморадіаційний спосіб висушування полягає в опроміненні опоряджувальної поверхні інфрачервоними променями. Вони проникають крізь лаковий шар і на деяку глибину в деревину, де перетворюються на теплову енергію, нагріваючи поверхню деревини. Нагріта поверхня деревини віддає тепло лаковому шару, внаслідок чого відбувається процес висихання плівки знизу в кілька разів швидше, ніж при конвекційному способі, а покриття стає рівним і гладеньким без бульбашок.
Фотохімічний спосіб висушування полягає в тому, що поліефірні покриття тверднуть внаслідок полімеризації під дією ультрафіолетових променів при наявності сенсибілізатора (речовини, яка прискорює процес полімеризації поліефір-них матеріалів).
Сенсибілізаторами є різні хімічні сполуки (для гарячого — хлор-антрахінон, для холодного — бензоїн).
Переваги цього способу в тому, що поліефірне покриття швидко твердне (за 0,5—5 хв).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Висушування лакофарбових покриттів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок