Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Імітаційне опорядження деревини

Імітаційне опорядження деревини

Назва:
Імітаційне опорядження деревини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,23 KB
Завантажень:
167
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Імітаційне опорядження деревини


1. Забарвлення деревини прозорими барвниками. Забарвлення — це нанесення на поверхню деревини барвників, які не закривають текстури, а навпаки, підсилюють її. Воно може бути поверховим і глибоким, в деталях і на корені.
1.1 Поверхневе забарвлення найбільш поширене. Роз-чин відповідного барвника наносять на поверхню деталей тампоном, губкою, але найкраще наносити його пістолетом-розпилювачем (сухе забарвлення). Для забарвлення застосовують анілінові й гумові барвники або їхні суміші, розчинені у м'якій чистій воді, бажано в емальованій або лудженій посудині. Воду пом'якшують невеликою кількістю питної соди або нашатирного спирту і підігрівають до тем-ператури 35...40 °С.
При ручному нанесенні барвник набирають на пензель, губку або тампон і рівномірно водять ними по горизонтальній поверхні де-ревини. Якщо поверхня розміщена вертикально, то барвник наносять знизу вгору, щоб не утворювались патьоки. Через 3—5 хв. після забарвлення поверхню протирають добре віджатою ганчіркою або губкою для зняття лишків барвника і рівномірного забарвлення поверхні.
Краще наносити барвник на поверхню деревини розпиленням еа допомогою пістолета-розпилювача, який водять рівномірно на від-стані 250—300 мм від забарвлюваної поверхні. Раціональним є спосіб забарвлення брускових деталей або виробів (ніжок стільців) занурен-ням їх у ванну з відповідним барвником.
Забарвлювати деревину можна і за допомогою водних розчинів хімікатів —солей, кислот і дубильних речовин. Внаслідок дії хімі-катів на деревину або їхньої взаємодії поверхня деревини забарвлю-ється у відповідний колір. Забарвлення деревини хімікатами нази-вають протравним, а самі хімікати —протравами.
Забарвлену поверхню висушують і шліфують протертою дрібнозер-нистою шкуркою № 6—3, без особливого натискування на краї і ребра деталі. Якщо ворс невеликий, то шліфувати поверхню можна товстим сукном або повстю, бо при поверховому забарвленні барвник прони-кає на глибину до 0,5 мм.
1.2 Глибоке забарвлення застосовують, якщо деревину треба забарвити на всю товщину. Для цього її вимочують кілька діб у розчині барвника. Таким способом можна забарвлювати тільки тон-кі листи шпону.
Більш поширеним є глибоке забарвлення заготовок у автоклаві.
Таким способом можна імітувати березові заготовки під горіх, червоне дерево і сірий клен. Щоб барвник краще проникав у деревину, заготовки спочатку пропарюють під тиском 1,5—2,0 МПа протягом 30—45 хв., а потім витримують у вакуумі, це сприяє видавленню ос-новної маси повітря з клітин. Після цього конденсат випускають, а автоклав заповнюють розчином барвника під тиском 1 МПа для заго-товок і 6 МПа для шпону. Просочування триває 50—60 хв при темпе-ратурі 80...90 °С. Після цього знімають тиск, барвник випускають, а заготовки вивантажують, просушують і передають для наступної об-робки.
Глибоке забарвлення масивних деталей в автоклаві місткістю 1 м3 триває до 4 год, шпону — до 2,5 год.
Глибоке забарвлення деревини можна здійснювати і на дереві під час його росту, тобто на корені. Дерево забарвлюють через корені, стовбур і гілки. Найраціональніше забарвлювати через стовбур, бо барвники найкраще проникають у вертикальному напрямку. Для цього у прикореневій частині дерева, призначеного для забарвлення, знімають кільце кори. В цьому місці висвердлюють отвори, в які по шлангах з наконечниками стікає барвник. Таким способом краще забарвлюється деревина без'ядрових порід (берези, бука, осики, вільхи), а в ядрових породах (дуб, сосна, ясен) забарвлюється лише заболонна частина.
Найчастіше застосовують забарвлення на корені деревини бука, яка багата на дубильні речовини, що взаємодіють з розчинами солей металів.
Поверхове і глибоке забарвлення може бути прямим і протравним, позитивним і негативним.
Забарвлення одночасно з лакуванням кольоровими лаками знач-но скорочує технологічний процес опорядження, але воно не тільки вуалює текстуру, а й знижує декоративні властивості деревини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Імітаційне опорядження деревини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок