Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Прилади живлення автомобіля (паливний насос, система живлення повітря)

Прилади живлення автомобіля (паливний насос, система живлення повітря)

Назва:
Прилади живлення автомобіля (паливний насос, система живлення повітря)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,21 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
Прилади живлення автомобіля (паливний насос, система живлення повітря)


Зміст
Вступ
Паливний насос високого тиску.
Система живлення повітря.


До приладів живлення магістралі високого тиску дизелів відно-сяться паливний насос високого тиску, форсунки і паливопроводи.
Паливний насос високого тиску. Для точного дозування палива і подачі його в певний момент під високим тиском до форсунок за-стосовується паливний насос високого тиску. Найбільше поширен-ня на автомобільних дизелях отримали багатосекційні насоси з по-стійним ходом плунжера і регулюванням закінчення подачі палива.
За розташуванням секцій насоси діляться на рядні і V-подібні. Кожна секція паливного насоса забезпечує роботу одного з циліндрів дизеля, тому число секцій паливного насоса визначається числом його циліндрів. Паливний насос дизеля ЯМЗ-236 — рядний шести-секційний, дизелів ЯМЗ-238 — рядний восьмисекційний, дизеля КамАЗ-740 — V-подібний восьмисекційний. Конструктивно паливні секції рядних насосів дизелів ЯМЗ-236, ЯМЗ-238 істотних відмін-ностей не мають. Типовим прикладом конструкції рядного паливного насоса високого тис-ку є насос дизеля ЯМЗ-236 (рис. 8.10), що складаєть-ся з шести однакових сек-цій. У нижній частині кор-пусу 7 насоса на двох раді-ально-упорних кулькових підшипниках, ущільнених самопідтискними сальни-ками, встановлений ку-лачковий вал 1 з шестір-нею приводу регулятора.
Рис. 1. Поперечний розріз насоса високого тиску двигуна ЯМЗ:
1 — кулачковий вал; 2 — нижня та-рілка; 3 — Поворотна втулка; 4 — верхня тарілка; 5 — зубчастий сектор; 6 — стопорний гвинт; 7 — корпус насоса; 8 — канал і клапан відведення палива; 9 — упор нагнітального клапана; 10 — пру-жина нагнітального клапана; 11 — нагнітальний клапан; 12 — канал; 13 — гільза плунжера; 14 — плун-жер; 15 — гвинт обмеження ходу рейки; 76 — пальці ведучої напівмуфти; 17 — пружина; 18 — регулювальний болт; 19 — контр-гайка; 20 — штовхан; 21 — вісь ролика; 22 — плаваюча втулка; 23 — ролик.
На кулачковому валу є профільовані кулачки для кожної насос-ної секції та ексцентрик для приведення в рух паливопідкачувального насоса, який кріпиться до привалкової площини насоса високого тиску.
У перегородці корпусу проти кожного кулачка встановлені ро-ликові штовхачі 20. Осі роликів 21 своїми кінцями входять у пази корпусу насоса, запобігаючи прокручуванню штовхачів.
Насосні секції встановлені у верхній частині корпусу і кріплять-ся гвинтами 6. Основною частиною кожної насосної секції є плун-жерна пара, що складається з плунжера 14 і гільзи 13. Плунжерну пару виготовляють з хромо-молібденової сталі і піддають гарту до високої твердості. Після остаточної обробки підбором проводять складання плунжерів і гільз так, щоб забезпечити в з'єднанні зазор, рівний 0,0015-0,0020 мм. Цим досягається максимальна щільність сполучення взаємодіючих деталей, що забезпечують необхідний тиск впорскування палива.
Паливо до плунжерних пар підводиться по каналу 12, а відводить-ся каналом 8, у передньому кінці якого під ковпаком встановлений пе-репускний клапан. Якщо тиск у каналах перевищує 0,16-0,17 МПа, клапан відкривається і перепускає частину палива в бак. Повітря, що потрапило в канали насоса, випускається через отвір, який закрива-ється випускною пробкою. На торець гільзи 13 притертою поверхнею торця спирається сідло нагнітального клапана 11. Сідло притиснуте до гільзи плунжера штуцером через ущільнювальну прокладку.
Нагнітальний клапан 11 складається з головки із замковою ко-нічною фаскою, розвантажувального поясочка і хвостовика з прорізами для проходу палива. Зверху на клапан встановлена пру-жина 10, яка притискує його до сідла. Верхній кінець пружини упи-рається у виступ упора.
При обертанні кулачкового вала 1 насоса виступ кулачка на-бігає на роликовий штовхач 20, який через болт тисне на плунжер і переміщує його вгору. Коли виступ кулачка виходить з-під ролика штовхача, пружина 17, що упирається в тарілки 2 і 4, повертає плун-жер у вихідне положення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Прилади живлення автомобіля (паливний насос, система живлення повітря)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок