Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Технологія настроювання контурів гетеродина супергетеродинного радіоприймача

Технологія настроювання контурів гетеродина супергетеродинного радіоприймача

Назва:
Технологія настроювання контурів гетеродина супергетеродинного радіоприймача
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,56 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема: Технологія настроювання контурів гетеродина супергетеродинного радіоприймача.


Науково-технічний прогрес у всіх областях народного господарства, перехід до комплексного керування виробництвом, впровадження автоматизованих систем проектування (САПР), конструювання, технологічної підготовки (АСУТП) і керування технологічними процесами неможливі без якісної вимірювальної техніки.
Про масштаби вимірювальних робіт свідчить той факт, що на регулювання, настроювання, іспити і контроль виробів приходиться в середньому більш 10%, а в таких областях народного господарства, як радіоелектроніка, обчислювальна техніка, приладобудування,- половина трудових витрат.
Створення радіоелектронної апаратури (РЕА)- дуже складний процес, що вимагає чіткої організації робіт на всіх етапах, починаючи з творчого задуму і кінчаючи виготовленням пристрою. Іспити є важливим заключним етапом розробки і виробництва РЕА, що переслідує ціль перевірки пристрою з погляду задоволення пропонованих до нього вимог.
Від якості регулювання, настроювання й іспити залежить надійність роботи РЕА в цілому. Тому вивчення методів іспитів апаратури особливо важливо для практичної діяльності регулювальника радіоапаратури.
Це тим більше необхідно тому, що за останні роки вітчизняна радіо- і електронна промисловість досягла значних успіхів в області освоєння нової технології виробництва РЕА, у тому числі із широким використанням інтегральних мікросхем (ИМС) і мікрозборок, багатошарових друкованих плат і елементів функціональної мікроелектроніки, заснованих на опто-, акусто-, криоэлектронике й інших фізичних явищах. Удосконалюється технологія виробництва за рахунок створення гнучкого автоматизованого виробництва (ГАП) з максимальним упровадженням роботів і інших засобів механізації й автоматизації в найбільш трудомістких операціях зборки, монтажу, контролю і виміру.
У виробництво РЭА широко впроваджуються агрегатні комплекси засобів електровимірювальної техніки, що підвищують якість регулювання, настроювання, іспиту апаратури і надійність її роботи.
***
Регулювання перетворювача складається з перевірки генерації гетеродина, настроювання його контурів на необхідний діапазон частот (укладання діапазонів) і сполучення настроювань вхідних і гетеродинних контурів. Наявність коливань гетеродина (мал. 86) можна визначити по струму в колекторному чи ланцюзі високочастотній напрузі на эмиттере транзистора VT1. Крім того, про наявність генерації можна судити по зміні постійного чи струму напруги на резисторі R3 при замиканні котушки зворотного зв'язку L1. Перевірка коливань гетеродина, а також їхньої амплітуди виробляється в середині і по краях кожного діапазону, причому амплітуда коливань не повинна мінятися більш ніж на 15% у межах одного поддиапазона. Переконавши в нормальній роботі гетеродина і перетворювача, риступают до настроювання контурів гетеродина.
Послідовність укладання діапазону визначається схемою включення котушок індуктивності в контурі. При використанні в контурах приймача окремих котушок для кожного діапазону настроювання можна робити з будь-якої котушки індуктивності. Перед настроюванням подстроечные сердечники котушок і ротори подстроечных конденсаторів встановлюють у середнє положення. На вхід приймача подають сигнал (від : чи генератора працюючої радіостанції) нижньої частоти заданого ТУ поддиапазона (при цьому значення ємності блоку перемінних конденсаторів повинне бути максимальним). Не змінюючи частоти на вході приймача, обертанням сердечника котушки індуктивності домагаються найбільшого рівня сигналу на його вході. У випадку, якщо при цілком укрученому сердечнику котушки контуру гетеродина не виходить максимальної голосності, необхідно збільшити ємність чи контуру кількість витків котушки. Якщо найбільша голосність виходить при цілком вивернутому сердечнику, ємність контуру необхідно зменшити. Настроївши нижню частину діапазону, переходять до настроювання його верхньої частини по максимальному рівні вихідного сигналу за рахунок зміни ємності контуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Технологія настроювання контурів гетеродина супергетеродинного радіоприймача

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок