Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Пиляння деревини ручними пилками

Пиляння деревини ручними пилками

Назва:
Пиляння деревини ручними пилками
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,81 KB
Завантажень:
542
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Пиляння деревини ручними пилками


Пиляння — це процес закритого різання, що здійснюється багаторізцевими інструментами — пилками. Пилянням здійснюють розкрій матеріалів на заготовки, торцювання деталей по довжині, розкрій щитів плитових матеріалів фанери, обпилювання кромок щитів і рамок, випилювання криволінійних заготовок, а також запилювання шипів і провушин.
Рис.1. Елементи пилок і кути зубців пилок:
а — елементи пилки: 1 — полотно пилки, 2 — лінія основи зубців, 3 — висота зубців, 4 — вершина, 5 — пазуха, 6 — крок, 7 — передня кромка, 8 — передня грань, 9 — бокові різальні кромки; б — кути зубців пилки: / — для поздовжнього, // — для змішаного, /// — для поперечного пиляння
Пилка (рис. 1, а) — це металева стрічка з нарізаними на ній з одного боку зубцями. Цей бік пилки називають зубчастим вінцем. Кромка, протилежна зубчастому вінцю, називається спинкою, а бокові стінки — щічками. Лінія, де зубець бере початок, називається основою, а кінець зубця, що закінчується передньою кромкою,— вершиною. Відстань від основи до вершини називають висотою зубця і позначають буквою h, а відстань між двома суміжними зубцями називають кроком і позначають буквою t. Западини між зубцями називають пазухами. Розміри зубців залежать від їх висоти і кроку. Кожен зубець (різень) пилки має три різальні кромки: передню (коротку) і дві бічні (довгі).
Зубці пилок мають різну форму (рис. 1, б). Для поздовжнього пиляння застосовують пилки з косокутними зубцями (40—50°); для поперечного — із зубцями у вигляді рівнобедреного або рівностороннього трикутника (60—70°); для змішаного (пиляння по кривих лініях) — із зубцями у вигляді прямокутного трикутника (50—60°). Чим твердіша деревина, тим більший потрібен кут загострення. При різанні пилками в пропилі утворюється тирса, що скупчується в пазухах зубців. При різанні деревини м'яких порід пазухи і кроки завжди більші, ніж при різанні твердих порід, бо за робочий хід пилки в м'якій породі знімається значно більше деревини.
Рис. 2. Лучкова пилка:
1 — пилкове полотно, 2— поперечник, 3— тятина, 4— закрутка, 5 — середник, 6— ручка
Рис. 3. Ножівки:
а — вузька ножівка, б — широка ножівка, в — ножівка з обушком, г — ножівка, вимірювач, д — наградка
Залежно від виду різання застосовують такі кути різання: для поздовжнього — до 80, для змішаного — до 90, для поперечного — понад 90°. ,
Ручні столярні пилки. За конструкцією ручні столярні пилки поділяють на натягнуті (лучкові) і ненатягнуті (ножівки і наградой). Ширше застосовують лучкові пилки, бо полотно в них тонше і ними легше різати. Кожна лучкова пилка (рис. 2) складається з лучка і натягнутого на нього полотна. Лучок складається з двох поперечних стояків, середника, двох ручок, тятиви і закрутки. Іноді замість натягування полотна пилки закруткою застосовують гвинт з гайкою, з'єднаний з дротяною тятивою.
Залежно від призначення і форми зубців лучкові пилки поділяють на поперечні, поздовжні (розпускні), дрібнозубі (шипові) і викружні.
Поперечні пилки служать для поперечного розкрою. Зубці у формі рівнобедреного трикутника 5—6 мм заввишки, крок 4—5 мм, кут загострення 65—80°. Напилок при заточуванні ставлять під кутом 45—80° до полотна пилки.
Поздовжні (розпускні) пилки служать для поздовжнього розпилювання дощок (в розмашку). Зубці у формі косокутного трикутника 6 мм заввишки, крок 5—6 мм, кут загострення — 40—50°, заточування пряме (90° до полотна пилки).
Дрібнозубі (шипові) пилки застосовуються для поперечного пиляння і торцювання деталей, а також для запилювання шипів і провушин. Зубці у формі прямокутного трикутника, 2—4 мм заввишки, кут загострення 60—80°, заточування косе (75—80° до полотна пилки).
Викружні пилки застосовують для криволінійного і фігурного пиляння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Пиляння деревини ручними пилками

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок