Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Промислове виробництво – основа життєдіяльності людини

Промислове виробництво – основа життєдіяльності людини

Назва:
Промислове виробництво – основа життєдіяльності людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,30 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему
Промислове виробництво – основа життєдіяльності людини


План
1 Загальні відомості про промислове виробництво
2 Поняття про технологію і процеси
3 Оснащення промислового виробництва
4 Структура промисловості чернігівської області
Література


1 Загальні відомості про промислове виробництво
Все, що оточує людину на землі - є нескінченний світ живої і неживої природи. Природа творить свої конструкції мільйони років - гори, моря, ріки, озера. Людині на створення нової конструкції відводиться декілька місяців, іноді років (будинок, міст, автомобіль).
Для забезпечення нормальної життєдіяльності сучасній людині необхідні: їжа, одяг і взуття, житло; знаряддя і засоби виробництва, транс-порт, енергія, ліки і предмети санітарії, інформація, зброя.
Переважна більшість перелічених атрибутів у природі в готовому вигляді не зустрічається, їх виробляє людина для свого споживання. Отже, виробництво є основою життєдіяльності людини.
Будь-яка діяльність людини завжди носить творчий характер. Але так сталося, що ми часто захоплюємось творчістю письменника, композитора, художника і дуже рідко згадуємо творчу діяльність конструктора, технолога, менеджера. А, між іншим, створення нової техніки, нових технологій і організація виробництва – це захоплююча галузь людської діяльності, багата на цікаві відкриття і велике духовне натхнення.
Протягом декількох тисячоліть свого існування людство накопичило великий досвід виробництва. Розглянути і ретельно вивчити його – фізично неможливо. Тому при вивчені курсу “Техніка і технологія промислового виробництва” ми ставимо за мету познайомитись лише з основними галузями промисловості, з технологічними процесами та обладнанням цих галузей.
Все виробництво можна поділити (умовно) на промислове і аграрне. Організацією промислового виробництва займаються менеджери промислових підприємств і організацій, аграрного - менеджери аграрного виробництва.
Усі промислові виробництва поділяються на галузі: гірничодобувну, нафто-газодобувну, металургійну, хімічну, будівельну і машинобудівну, лісову і деревопереробну, легку (текстильна, швейна, взутева) та харчову.
Галузь промисловості – це сукупність промислових і виробничих об’єднань (підприємств), науково-дослідних, проектно-конструкторських організацій, які виготовляють продукцію споріднену за сировиною та призначенням, використовуючи при цьому схожі технологічні процеси і спеціально підготовлені кадри працівників.
Галузі промисловості України об’єднані в промислові комплекси. Найважливішими з них є такі:
- паливно-енергетичний комплекс, до якого належить вугільна промис-ловість (Донецьк, Львівсько-Волинський район), нафтова і газова промис-ловості (Прикарпаття, Чернігівська обл.), електроенергетика (гідроелек-тростанції, теплові і атомні електростанції);
- гірничо-металургійний комплекс, до якого входять чорна металургія (Донбас, Кривбас, Приазов’я) і кольорова металургія (алюміній - Запоріжжя, мідь - Волинь, Донецька обл., ртуть - Донецька обл.);
- машинобудування – величезний комплекс з дуже складною струк-турою: важке машинобудування, електротехнічне, транспортне, сільсько-господарське машинобудування, верстато- і приладобудування. На Україні немає жодної області, де не були б розташовані підприємства машинобудування. значна частина цих підприємств до недавнього часу була мілітаризованою. Більшість мілітаризованих підприємств машинобудування зараз напівпрацюють. І це є одним з основних факторів економічної кризи в Україні і соціальної напруженості у суспільстві.
Кожна галузь промисловості має свій кінцевий продукт. Для гірничодобувної галузі кінцевим продуктом є руда, вугілля. Для металургійної галузі - сталь, чавун, сплави. Для машинобудування - машини, верстати, апарати, прилади, пристосування та запасні частини до них.
2 Поняття про технологію і процеси
Слова “техніка” і “технологія” мають грецьке походження (технос – ремесло). Технологія - наука про ремесло, як різновид людської діяльності.
Кожне промислове виробництво застосовує свої технології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Промислове виробництво – основа життєдіяльності людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок