Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Колеса та шини автомобіля. Класифікація коліс, маркування шин

Колеса та шини автомобіля. Класифікація коліс, маркування шин

Назва:
Колеса та шини автомобіля. Класифікація коліс, маркування шин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,92 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РеФЕРАТ
На тему:
Колеса та шини автомобіля. Класифікація коліс, маркування шин


План
Кути встановлення передніх коліс
Колеса
Пневматичні шини


КУТИ ВСТАНОВЛЕННЯ ПЕРЕДНІХ КОЛІС
Автомобіль має дотримуватися прямолінійного руху і поверта-тися до нього після повороту. Не можна допускати ковзання шин по дорозі, оскільки це призводить до їх швидкого зношування. Для запобігання цьому передні колеса і шворні поворотних цапф керо-ваних мостів установлюють під певними кутами. Конструкція переднього моста забезпечує розвал і сходження передніх коліс, а також поперечний (бічний) і подовжній кути нахилу шворнів.
Кут розвалу коліс (рис. 14.7, а) визначається кутом а, що утво-рюється площиною обертання колеса з вертикальною площиною. Він забезпечується кутом нахилу поворотних цапф униз і вважа-ється позитивним, якщо верхня частина колеса відхилена назовні від вертикальної площини. У автомобілів різних моделей кут розва-лу відрізняється і становить 0-2°.
Кут розвалу необхідний для полегшення керування авто-мобілем, оскільки зменшується плече повороту А колеса. Крім того, при встановленні коліс з кутом розвалу сила реакції дороги в основ-ному передається на внутрішній підшипник маточини колеса, який виконується зазвичай більшого розміру, ніж внутрішній.
Сходження коліс (рис. 14.7, в) необхідне для того, щоб забезпе-чити їх кочення без проковзування. При русі автомобіля через вста-новлення коліс з розвалом виникає зусилля, яке сприяє розвертан-ню коліс на кут 0,5-1° від вертикальної площини автомобіля. При цьому колеса прагнуть котитися по дугах, що розходяться. Для усу-нення цього явища застосовують сходження коліс, при якому відстань В між колесами спереду роблять дещо меншою ніж відстань Г між колесами ззаду. В результаті сходження коліс вони котяться паралельно і чітко в подовжній площині автомобіля, що усуває бічне ковзання коліс по дорозі і зменшує зношування шин. Оскільки кут сходження коліс не перевищує 1°, тому на практиці сходження визначають як різницю відстаней В і Г, які вимірюють між обіддям коліс або боковинами шин на висоті їх осей. Сходжен-ня коліс залежить від кута розвалу і становить 2-12 мм.
Поперечний нахил шворня визначається кутом Я (див. рис. 14.7, а), який утворюється віссю шворня з вертикальною площиною, пара-лельною подовжній площині автомобіля, іншими словами, верхній кінець шворня нахилений всередину до середини балки моста. Та-кий нахил шворня спільно з кутом розвалу коліс зменшує відстань між точкою перетину геометричної осі шворня з дорогою і точкою центру контакту шини, тобто зменшується плече А моменту, який необхідно прикласти при повороті коліс автомобіля. При цьому, полегшується керування автомобілем. Крім того, при повороті коліс навколо шворнів з поперечним нахилом, передня частина автомобіля дещо підіймається і при виході його з повороту під дією сили ваги прагне опуститися, забезпечуючи повернення коліс у початкове положення, як тільки зникне сила, що утримує колеса в положенні повороту. Ці кути порівняно великі і знаходяться в межах 6-10°.
Подовжній нахил шворня (рис. 14.7, 6) визначається кутом у, який утворюється вертикальною площиною, перпендикулярною подовж-ній осі автомобіля, і віссю шворня. При цьому вісь шворня перети-нається з дорогою на відстані Б від центру контакту шини. Ця відстань є плечем бічної сили, що виникає при русі автомобіля на повороті, внаслідок чого створюється стабілізуючий момент, який прагне повернути колесо навколо шворня в початкове положення. Цим забезпечується краща стійкість і стабілізація керованих коліс при прямолінійному рухові автомобіля. Кут подовжнього нахилу шворня зазвичай знаходиться в межах 2,5-3,5°. Проте стабілізація керованих коліс залежить також від еластичності шин. Чим еластичніші шини, тим більша їх деформація і момент, який прагне поверну-ти колесо в нейтральне положення. Тому в автомобілів з шинами підвищеної еластичності подовжній нахил шворня не перевищує 1°.
КОЛЕСА
Колеса забезпечують можливість руху автопоїзда, а також пом'як-шують поштовхи, що виникають при русі його по нерівній дорозі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Колеса та шини автомобіля. Класифікація коліс, маркування шин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок