Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Конструювання та виробництво промислових роботів

Конструювання та виробництво промислових роботів

Назва:
Конструювання та виробництво промислових роботів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,85 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Конструювання
та виробництво промислових роботів”


Промисловий робот (ПР) - автоматична машина, що представляє собою сукупність маніпулятора і перепрограмувального пристрою управління, для виконання у виробничому процесі рухових і керуючих функцій, що заміняють аналогічні функції людини при переміщенні предметів виробництва і (чи) технологічного оснащення.
ПР класифікують по наступним ознаках: спеціалізація, вантажопідйомності, числу ступенів рухливості, можливості пересування, способу установки на робочому місці, видам системи координат, привода, управління, способу програмування.
По спеціалізації ПР підрозділяють на спеціальні, спеціалізовані й універсальні. Універсальний ПР призначений для виконання різних видів технологічних операцій і допоміжних переходів при функціонуванні з різними моделями технологічного устаткування. Спеціалізований ПР призначений для операцій одного виду і визначеної групи устаткування: спеціальний - для визначених операцій і конкретних моделей устаткування.
ПР складається з наступних частин: виконавчого пристрою виконуючого всі його рухові функції (у загальному випадку це маніпулятор і пристрій пересування), пристрою керування і робочого органа (зварювальні кліщі, загарбний пристрій і т.д.).
По вантажопідйомності ПР підрозділяють на надлегкі (з номінальною вантажопідйомністю 1 кг), легені (1-10 кг), середні (10-200 кг), важкі (200-1000 кг).
По способі установки на робочому місці ПР підрозділяють на напольні, підвісні й вбудовані.
Технічні можливості роботів визначаються типом використовуваного поворотного блоку. У залежності від блоку, яким комплектується ПР, деталь можна обробляти з двох установок без чи кантування з проміжним кантуванням заготівлі між двома установками. ПР комплектуються загарбними пристроями різної вантажопідйомності і з двома діапазонами переміщення захоплення. При переході з одного діапазону захоплення на іншій потрібно переналагодження, що необхідно враховувати при підборі номенклатури деталей, оброблюваних на РТК (Роботизированний Технологічний Комплекс). При виборі типу загарбного пристрою необхідно порівняти момент від маси кожної заготівлі з припустимою величиною.
Протягом тривалого часу в різних галузях виробництва співіснували, майже не змішуючи і не впливаючи один на одного, два різнорідних види виробництва.
Перший вид — це високоавтоматизоване і високоефективне масове виробництво, що базується на високопродуктивних потокових і автоматичних лініях, багатопозиційному і багатоінструментальному технологічному устаткуванні. Широкомасштабна автоматизація автомобільний, тракторний, підшипникової промисловості й інших галузей, почата ще в 50-і роки, привела повсюдно до створення «безлюдних» виробництв у масштабах ділянок і навіть цехів. Однак такі виробництва донедавна базувалися в основному на спеціальному устаткуванні, що не володіло «гнучкістю», здатністю переналагоджуватися на випуск різноманітної продукції. У результаті при зміні об'єктів виробництва гнітюча частина технологічного устаткування, оснащення й інструменти списувалися незалежно від фізичного стану.
Другий вид - це неавтоматизоване серійне й індивідуальне виробництво, що завжди базувалося на універсальному технологічному устаткуванні з ручним управлінням, ручній чи механізованій зборці, контролі, транспортуванні і складуванні виробів. Таке виробництво має високою «гнучкість» з погляду випуску різноманітної продукції, однак малопродуктивне, вимагає особистої участі людини у всіх елементах виробничого процесу переважно на рівні ручної праці.
Зараз такому «співіснуванню» приходить кінець, тому що жоден з названих видів виробництва не може існувати в сформованих традиційних формах.
Революційні перетворення масового виробництва диктуються високими темпами науково-технічного прогресу, швидкою змінюваністю об'єктів виробництва. Розтягування термінів випуску конкретної моделі автомобіля, трактора, електродвигуна до термінів, порівнянних з термінами граничного зносу виробничого устаткування, означає відставання в технічному прогресі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Конструювання та виробництво промислових роботів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок