Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Оцінка можливих відборів нафти і рідини із свердловин, коефіцієнта нафтовилучення

Оцінка можливих відборів нафти і рідини із свердловин, коефіцієнта нафтовилучення

Назва:
Оцінка можливих відборів нафти і рідини із свердловин, коефіцієнта нафтовилучення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
1,89 KB
Завантажень:
185
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
ОЦІНКА МОЖЛИВИХ ВІДБОРІВ НАФТИ І РІДИНИ ІЗ СВЕРДЛОВИН, КОЕФІЦІЄНТА НАФТОВИЛУЧЕННЯ ПРИ ВИТІСНЕННІ НАФТИ ВОДОЮ ЗА МЕТОДОМ ВНИИ-1 ДЛЯ ОДНОГО ЕЛЕМЕНТА СТОСОВНО ДО ЗАДАНОГО ПОКЛАДУ
Автором даної методики є Ю.П.Борисов. В основі даної методики лежить полігон розподілу проникності. Базуючись на полігоні розподілу проникності Борисов створює таку модель пласта, який складається із трубок струму однакового поперечного перерізу, викладених штабелем.
Створивши уявлення про пласт, який складається з трубок струму приймаємо, що в кожний момент часу швидкість фільтраційного потоку пропорційна проникності. Розв’язуючи задачу для однієї трубки струму, а потім сумуючи витрату по всіх трубках струму отримаємо розв’язок задачі для усього пласта з відокремленням рідини, яка увійшла в пласт з розділенням її на нафту і воду.
Маючи модель пласта розв’язання виконується в наступній послідов-ності: полігон розподілу проникності з координат (k;n) перебудовується у полігон розподілу проникності в координатах (к;n(к)):
(4.1)
Подальші перетворення полігону розподілу проникностей зводиться до того, що визначений новий полігон розподілу проникності з врахуванням промивання пласта водою, при цьому швидкість фільтрації пропорційна проникності і враховується неповнота витіснення нафти водою через залишкову нафтонасиченість.
Перетворений полігон розподілу проникності в аналогічній формі записується в наступному вигляді
(4.2)
де zф – нафтонасиченість на фронті витіснення нафти водою
(4.3)
де , сзн – залишкова нафтонасиченість, сзв.в – насиченість зв’язана водою, n1(к) – допоміжна функція, яка є основою для розрахунку допоміжних функцій F1(к) і F2(к), за якими в свою чергу визначається коефіцієнт нафтовилучення і вміст води в продукції свердловини.
Запишемо формули для визначення допоміжних функцій F1(к) і F2(к)
(4.4)
(4.5)
На основі допоміжної функції F2(к) ми визначимо вміст води в продукції свердловини. Запишемо формулу для визначення нафтовіддачі, викорис-товуючи допоміжну функцію F1(к)
(4.6)
де з0 – потенційна нафтовіддача.
Потенційну нафтовіддачу визначаємо в лабораторії фізики нафтового пласта. Запишемо іншу формулу для визначення коефіцієнта нафтовіддачі
(4.7)
Коефіцієнт витіснення – це відношення об’єму нафти витісненої з заводненого пласта до об’єму нафти в пласті
(4.8)
Коефіцієнт охоплення називається відношення об’єму пласта, по якому пройшла вода, до початкового нафтонасиченого об’єму. Допоміжна функція F2(к) визначає вміст нафти в продукції. Тоді відповідно вміст води в продукції відповідно можна визначити
(4.9)
Розрахунки пов’язані з обчисленням допоміжних функцій F1(к) і F2(к) виконуються інтегруванням допоміжної функції F1(к). За розрахованими залежностями будують графічні залежності.
Якщо задача розвязується для ділянки пласта від початкового положення ВНК до лінії першого ряду свердловин, то в такому випадку коефіцієнт охоплення розраховується за наступною формулою:
(4.10)
При користуванні формулами і графіками для визначення вмісту води в продукції свердловин і нафтовіддачі, попередньо визначають
(4.11)
де F1(к?) – значення допоміжної функції F1(к), при к>?; Vi – об’єм порового простору, який міститься між перерізами, які проходять через і-ий ряд і ряд і-1; Qi(t) – накопичена кількість рідини, яка пройшла в пласт з початку розробки до моменту часу t, який охоплює і-ий ряд.
З формули 4.11 визначаємо
(4.12)
(4.13)
де ф – кратність промивання.
За розрахованими значеннями ф із використанням формули 4.12 будують графічні залежності.

Завантажити цю роботу безкоштовноРеферат на тему: Оцінка можливих відборів нафти і рідини із свердловин, коефіцієнта нафтовилучення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок