Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Інструмент для нарізування різьби

Інструмент для нарізування різьби

Назва:
Інструмент для нарізування різьби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,38 KB
Завантажень:
346
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
РЕФЕРАТ
на тему:
Інструмент для нарізування різьби


Загальні відомості. Різьби на деталях виготовляють нарізуванням на свердлильних, різьбонарізних і токарних верстатах, а також накатуванням, тобто методом пластичних деформацій. Інструментом для накатування різьби є накатні плашки, накатні ролики й накатні головки.
Інколи різьбу нарізують вручну.
Внутрішню різьбу нарізують мітчиком, зовнішню — плашками, прогонками та іншими інструментами.
Інструмент для нарізування внутрішньої різьби. Мітчики. Мітчики поділяють: за призначенням — на ручні, машинно-ручні й машинні; за профілем нарізуваної різьби — для метричної, дюймової та труб-ної різьб; за конструкцією — на суцільні, збірні (регульовані й такі, що самовиключаються) та спеціальні.
Мітчик (рис. 261, а) складається з двох основних частин — робочої та хвостової.
Робоча частина — це гвинт з кількома поздовжніми прямими або гвинтовими канавками і служить для нарізування різь-би. Мітчики з гвинтовими канавками застосовують для нарізування
Рис. 261. Ручний мітчик:
а— конструкція; б — елементи; в — головні кути
точних різьб. Робоча частина мітчика складається із забірної та калібруючої частин.
Забірна (або різальна) частин а, як правило, ро-биться у вигляді конуса; вона здійснює основну роботу при нарізу-ванні різьби. У мітчиках для в'язких металів на забірній частині є скіс 6... 10° у напрямі, зворотному напряму різьби: при правій різь-бі скіс лівий, при лівій — правий. Це поліпшує відведення стружки.
Калібруюча (напрямна) частина — різьбова час-тина мітчика, суміжна із забірною частиною. Вона спрямовує мітчик у отвір і калібрує нарізуваний отвір.
Хвостовик-стержень служить для закріплення мітчика в патроні або утримування його у воротку (при наявності квадрата) під час роботи.
Різьбові частини мітчика, обмежені канавками, називаються різальними перами (рис. 261, б). Різальні пера (зуби) мають форму клина.
Головними кутами різальних пер мітчика (рис. 261, в) є: передній, г, задній б та кут загострення в. Ці кути у забірної та калібруючої частин різні.
Для сталі середньої твердості передній кут г = 8... 10°, для твердої сталі г = 5°, для бронзи й чавуну г = 0...50. Задній кут б = 6...8° для ручних і 10° — для інших мітчиків.
Різальними кромками називаються кромки на рі-зальних перах мітчика, утворені перетином передніх поверхонь канав-ки із тиловими поверхнями робочої частини.
Серцевина — це внутрішня частина тіла мітчика, виміряна по діаметру кола, дотичного до дна канавок мітчика. Мітчики для нарізування різьби в нержавіючих сталях мають масивнішу (товсті-шу), серцевину.
Канавки — це заглиблення між різальними зубами (перами), що утворюються видаленням частини металу. Ці канавки служать для утворення різальних кромок і розміщення стружки при нарі-зуванні різьби. Профіль канавки утворюється передньою поверх-нею, по якій сходить стружка, і задньою, що служить для зменшення тертя пер мітчика об стінки нарізуваного отвору.
Канавки у мітчика, як правило, роблять прямими, бо вони простіші у виготовленні. Однак для кращих умов різання й виготовлення точних різьб застосовують мітчики не з прямими, а з гвинтовими спіральними канавками. Кут нахилу щ гвинтової канавки цих мітчиків становить 8...15°. Для нарізування глухих отворів нахили цих канавок роблять правими (рис. 262, а), щоб стружка легко виходила вгору, для нарі-зування наскрізних отворів — лівими (рис. 262, б), щоб стружка ви-ходила вниз.
Мітчики діаметром до 22 мм, як правило, виготовляють з трьома, а діаметром від 22 до 52 мм — з чотирма канавками. Спеціальні міт-чики на калібруючій частині канавок не мають.
Ручні мітчики для метричної й дюймової різьб стандартизо-вані й виготовляються комплектом: з двох мітчиків для різьби з кро-ком до 3 мм включно (для основної метричної різьби діаметром від 1 до 52 мм і для дюймової різьби діаметром від 1/4 до 1") і комплектом з трьох мітчиків для різьби з кроком вище 3 мм (для метричної різьби діаметром від 30 до 52 мм і для дюймової різьби діаметром від 11/8 до 2").

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Інструмент для нарізування різьби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок