Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Рубальні машини

Рубальні машини

Назва:
Рубальні машини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,23 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Рубальні машини


Дискові рубальні машини з похилим завантажувальним патроном мають позначення МРН, з горизонтальним завантажувальним патроном - МРГ. При правому розташуванні патрона (щодо ножового диска) в індекс машин додається літера П, наприклад, МРНП. Відсутність цієї літери вказує на ліве виконання машини, наприклад МРН. Цифра в індексі означає паспортну годинну продуктивності машини (у щільних м3). Літера Н, в індексі після цифри, вказує на нижній викид стружки. При верхньому викиді стружки цієї літери немає.
Найбільше поширення на підприємствах лісового сектора одержали рубальні дискові машини МРНП-10, МРНП-30, після деякої їхньої модернізації вони мають позначення МРНП-10-1, МРНП-30-1.
Щоб уникнути трудомісткої підготовчої технологічної операції - розколювання колод - збільшують прохідний перетин патрона. Так, машина МРНП-40-1, призначена для комплектації установок з виробництва стружки УПЩ-6Б і ЛТ-8, має патрон V-подібної форми з кутом розвертання стінок на 118°. Діаметр вписуваного в його поперечний переріз кола становить 440 мм, що дає змогу переробляти без розколювання лісоматеріали діаметром у 2 рази більшим, ніж при розколюванні в машинах МНРП-30.
Робочим органом дискових рубальних машин є масивний ножовий диск із радіально розташованими ножами. Вертикальний диск (рис. 1, а) закріплений на горизонтальному валі і закритий кожухом 4. На диску 2 за радіусом з малим зсувом закріплено від 3 до 16 ножів 1 з кутом заточення 30...45°. Частота обертання диска 150...500 хв-1. Для проходження стружки в диску маються підножові щілини 6. Матеріал у рубальну машину подається через патрон 5, на дні якого є ножі 7. Патрон установлюють похило під кутом б1=45…50°, а стосовно осі вала - під кутом б2=15...20°, що дає змогу здійснити повздовжньо-торцево-поперечне різання. Поліно (кряж) З, сковзаючи по патроні, упирається в диск, і ножі зрізують шар деревини, що дорівнює випуску ножів hс (рис. 2), що у процесі різання проходить через підножову щілину і розпадається на стружку. Пройшовши підножеву щілину, стружка потрапляє на інший бік диска і по трубопроводу несеться в циклон.
Рис. 1. Схеми дискових русальних машин
Якість стружки залежить від стабільності положення поліна в патроні в процесі різання. Стабільність досягається формою патрона, числом ножів і формою поверхні диска, розміром зазору між лезом ножів та опорних ножів 7. Величина зазору становить 0,25...3 мм.
При незначній кількості ножів (до 5...6) у різанні бере участь фактично один ніж, що викликає зсув поліна в патроні у процесі різання, порушуючи його стабільність. При більшій кількості ножів у різанні беруть участь водночас два ножі і більше, що стабілізує процес різання. При плоскому диску (рис. 1, б) контактна поверхня між деревиною і диском різання порушується, що викликає її зминання.
При гелікоїдальному диску, у якого поверхня збігається з напрямком задньої грані ножа (рис. 1, в) і при більшій кількості ножів поверхня контакту досить велика, тому зминання деревини не відбувається; процес різання йде при стабільному положенні матеріалу, що подрібнюється. Гвинтові поверхні між ножами в гелікоїдальному диску забезпечують велику площу контакту диска з матеріалом. Подача матеріалу в патроні до диска здійснюється завдяки затягуванню його ножами.
Пересувні рубальні машини (самохідні установки) ЛО-63А і ЛО-63Б призначені для здрібнювання на стружку тонкомірних дерев і лісосічних відходів. Установка ЛО-63А розроблена на базі трелювального трактора ТБ-1 з гідроманіпулятором, ЛО-63Б - на базі трактора ЛП-18А. Конструкції установок ідентичні. Робочий орган, що ріже, являє собою плоский диск діаметром 1,27 м із трьома радіальними ножами. Горизонтально розташований завантажувальний патрон перетином 420 х 220 мм має вальцьовий механізм для примусового подавання сировини. Викид стружки в машині верхній - безпосередньо в автопоїзд через випускну трубу. Подача сировини з запасу здійснюється маніпулятором трактора. Потужність привода установки ЛО-63А 61 кВт, ЛО-63Б - 81 кВт.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Рубальні машини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок