Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Поршні

Поршні

Назва:
Поршні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,93 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Поршні


Одна з самих таємничих і, поза сумнівом, значущих деталей автомобільного двигуна - його величність поршень. Дійсно, він займає центральне місце в процесі перетворення хімічної енергії палива спочатку в теплову, а потім в механічну. І в прямому, і у переносному розумінні.
Без секретів і фантазій
І від того, наскільки добре він справляється з покладеними на нього обов'язками, в значній мірі залежать характеристики мотора. Його ефективність і, що важливіше, надійність. Особливо коли ми говоримо про спортивне застосування або модифікацію автомобіля в тюнінговом ательє. Питання про застосування спеціальних поршнів у разі підвищення потужності завжди встає перед конструктором. Через безліч функцій і суперечності властивостей поршень перетворюється на одну з найскладніших і наукоємких деталей мотора. Таке привілейоване положення підтверджується тим, що рідкісні автомобілебудівні компанії проектують і виготовляють їх самостійно для своїх моторів. Найчастіше вони користуються послугами фірм, які спеціалізуються в цій області. Різноманіття форм і розмірів поршнів є однією з причин, чому так багато таємниць, секретів і небилиць розповсюджується навколо цього химерної форми шматка металу. А оскільки це ще і технологічно складно, практично нездійсненно в умовах стандартного машинобудівного виробництва, то проблема підгонки, тобто відповідності поршня вимогам модифікованого мотора, стає каменем спотикання для багатьох тюнінгових компаній і спортивних стаєнь. Крім того, штучне виробництво таких складних виробів фінансово обтяжливо. У цій ситуації часто інтуїтивні уявлення тюнера про те, що «покращуваний» двигун повинен мати «покращувані» поршні , призводить до того, що спочатку двигун оснащується чимось доступним, а потім таке рішення знаходить своє наукоподібне обгрунтування.
Так давайте спробуємо розібратися, які вимоги пред'являються до поршнів і що від чого залежить. По-перше, поршень, переміщаючись в циліндрі, дозволяє розширюватися стислим газам, продукту горіння палива, і здійснювати механічну роботу. Отже, він повинен чинити опір високій температурі, тиску газів і надійно ущільнювати канал циліндра. По-друге, будучи разом з циліндром і поршневими кільцями лінійний підшипник ковзання, він повинен найкращим чином відповідати вимогам пари тертя з метою мінімізувати механічні втрати і, як наслідок, знос. По-третє, випробовуючи навантаження з боку камери згорання і реакцію від шатуна, він повинен витримувати механічну дію. По-четверте, здійснюючи зворотно-поступальний рух з високою швидкістю, повинен якомога менше навантажувати кривошипно-шатунный механізм інерційними силами.
Таким чином, всі проблеми цієї важливої деталі двигуна можна розділити на дві великі групи. Перша - це теплові процеси. Друга, значно більш багатообразна - механічні. Обидві групи взаїмовліяющие, але на цей раз ми зупинимося на теплових.
Отже, паливо, згораючи в надпоршневом просторі, виділяє величезну кількість тепла в кожному циклі роботи двигуна. Температура згорілих газів досягає 2000 градусів. Тільки частину своєї енергії вони передадуть рухомим деталям мотора, все інше у вигляді тепла нагріватиме двигун, а то, що залишиться, разом з відпрацьованими газами відлетить в трубу. З курсу загальної фізики відомо, що якщо два тіла передають один одному тепло, то передача тепла відбуватиметься до тих пір, поки їх температури не зрівняються. Отже, якщо ми не охолоджуватимемо поршень, він через деякий час розплавиться. Це принципово важливий момент для розуміння умов роботи поршневої групи. А особливо важливо, якщо мотор форсується. Завжди, коли ми примушуємо мотор збільшити потужність, пропорційно збільшується кількість тепла, що генерується в камері згорання в одиницю часу. Звичайно, розплавлені поршні ми бачимо надзвичайно рідко, проте в будь-яких їх проблемах завжди незримо присутня температура. Приблизно так само, як в будь-якій дорожньо-транспортній події - швидкість. Винен, звичайно, водій, але.... Якби автомобілі не рухалися, ніхто б не постраждав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Поршні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок