Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Верстати для поперечного розпилювання деревини

Верстати для поперечного розпилювання деревини

Назва:
Верстати для поперечного розпилювання деревини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,82 KB
Завантажень:
433
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Верстати для поперечного розпилювання деревини


Верстати і установки для поперечного розпилювання можуть бути з безперервним і періодичним насуванням. Безперервне насуванням застосовують, якщо число пил, встановлених на верстаті, рівно числу пропилів, необхідних для повного розпилювання лісоматеріалу по довжині на декілька частин, або більше цього числа. Верстати безперервного насуванням (безперервної дії) є багатопильними і розпилюють лісоматеріали за одне насуванням. Якщо необхідне число пропилів більше числа пив у верстаті, то для повного розпилювання лісоматеріалу на частини слід переміщати матеріал або пилу уздовж його довжини перпендикулярно площини пропила і кілька разів виконати насування. Переміщення пили або матеріалу, що розпилюється, уздовж його довжини називається бічною або поперечною подачею. При періодичному насуванні бічна подача чергується з насуванням і пилянням. Рух бічної подачі можливий тільки після того, як пила видалена з пропила, тому перед подачею необхідний коливальний рух пили або матеріалу, що розпилюється, тобто після робочого ходу насування, при якому відбувається пиляння, необхідний зворотний хід. У зв'язку з цим в круглопильних верстатах для чергування насування із зворотним ходом застосовують різні механізми насування періодичної дії.
Верстати з періодичним насуванням (періодичної дії) можуть бути двох типів: з насуванням пили на матеріал (див. рис. 19.3, е, ж), що розпилюється, і з насуванням матеріалу на пилу. На практиці широке застосування отримали верстати з насуванням пили на матеріал, що розпилювався, в яких пила встановлена на рамі (рис. 20.1, а, б, в, г, д), що коливається, і рідше — з поступально-поворотним рухом рами (див. рис. 19.3, е і 20.1, е). Установки періодичної дії, окрім круглопильного верстата, мають ще механізми бічної або поперечної подачі, притиску, розмітки і зупинки матеріалу, що розпилюється.
Рис. 20.1. Типи круглопильних верстатів періодичної дії
По пристрою круглопильні верстати з рамою, що коливається, розрізняють по числу пив, по положенню осі обертання пили по відношенню до рами і по напряму насування щодо центру пили. По числу пив вони можуть бути однопильні і двухпильні. Зазвичай застосовують верстати з одним пильним диском і рідко з двома. У останньому випадку пильні диски встановлюють на двох паралельних валах з обертанням дисків в одній площині для освіти однієї пропила (див. рис. 20.1, д), при цьому пили можуть бути однакового або різного діаметрів. По положенню осі обертання пили розрізняють три варіанти: 1 вісь обертання пили знаходиться під рамою (див. рис. 20.1, а), що коливається, над нею (див. рис. 20.1, б), рама розташовується під невеликим кутом до горизонтальної площини (див. рис. 20.1, в, г, д).
Верстати з верхнім або нижнім положенням осі обертання рами (точки О0) називаються маятниковими верстатами з верхньою (див. рис. 20.1, а) або нижньою (див. рис. 20.1, б) опорою. У верстатів з положенням рами близьким до горизонтального рама, що коливається, врівноважується за допомогою вантажних балансирів, поміщених на вільному кінці рами, тому такі верстати називаються балансирними (див. рис. 20.1, в, г, д). У балансирних верстатів матеріал, що розпилюється, може знаходитися під пилою (див. рис. 20.1, в, д) і пила насувається зверху або над пилою (див. рис. 20.1, г) — пила насувається знизу. Верстати з рамою, що коливається, можуть бути з тангентальним і радіальним насуванням.
Рис. 20.2. Типи механізмів насування круглопильних верстатів з рамою, що коливається: а — лебідковий: 1 — барабан; 2 — канат; 3 — направляючий блок; б — гвинтовий: 1 — гайка; 2 — гвинт; 3 — редуктор; в — поршневий: 1 — шток; 2 — циліндр; г — ексцентриковий: 1 — ексцентрик; 2 — хомут; 3 — палець; д — зубчато-секторний: 1 — сектор; 2 — шестерня; е — гідродвигун: 1 — неповноповоротний гідродвигун
Рами круглопильних верстатів, що коливаються, виготовляють металеві, литі або зварної конструкції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Верстати для поперечного розпилювання деревини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок