Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Попередній огляд економічного та фінансового стану Надвірнянського НГВУ

Попередній огляд економічного та фінансового стану Надвірнянського НГВУ

Назва:
Попередній огляд економічного та фінансового стану Надвірнянського НГВУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,75 KB
Завантажень:
195
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
1 Попередній огляд економічного та фінансового стану Надвірнянського НГВУ.
1.1 Особливості галузі діяльності підприємства, загальні економічні фактори і умови. Роль і місце основних засобів у діяльності суб’єкта господарювання.
Основні засоби відіграють важливу роль в діяльності як будь-якого підприємства, так і в діяльності Надвірнянського НГВУ. Звичайно, без наявності транспортних засобів, будинків, споруд, обладнання неможливе здійснення функцій підприємства і досягнення основної мети - транспортування газу.
Господарська діяльність та фінансове становище Надвірнянського НГВУ формується під впливом різних чинників та умов. До них належить рівень забезпечення основними засобами, ефективність їх використання, ступінь зносу, правильність оцінки.
Зважаючи на те, що основні виробничі фонди – матеріально-технічна база підприємства, вони представляють собою велику цінність:
раціональна експлуатація фондів дозволяє без додаткових капітальних вкладень суттєво підвищити віддачу з кожної гривні;
збільшення часу роботи основних фондів внаслідок ліквідації простоїв, інтенсифікація виробничих процесів сприяє значному збільшенню обсягів виробництва, зниження затрат на одиницю продукції;
покращення їх використання – важливий фактор зростання прибутків.
Основні засоби – це матеріальні активи, які підприємство утримує з метою їх використання у процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, очікуваний строк корисного використання яких більше 1-го року (або операційного циклу, якщо він більший за рік).
На прийнятті об’єкта на баланс за історичною собівартістю не закінчується „оціночна робота”, а швидше всього починається.
Власне, бухгалтерський облік основних засобів – це у повному розумінні, і є безперервний процес їх оцінки.
Основні засоби на підприємстві використовуються тривалий час. За цей проміжок часу відбувається, з одного боку, процес зносу, протягом якого основні засоби втрачають свою вартість, а з іншого боку – процес створення джерел, необхідних для їх відтворення, а також – процес придбання, протягом якого основні засоби відтворюються.
Основні засоби потребують до себе уваги, протягом усього терміну, в якому ці активи такими називаються.
Від ефективності використання основних засобів на Надвірнянському НГВУ, в значній мірі залежить задоволення потреб економіки країни в паливі. Питома вага засобів праці особливо висока в даній галузі: для основних засобів тут складає майже 83,94%, і їх частка в складі всіх виробничих активів поступово збільшується. Це пояснюється ростом технічної оснащеності і механізації праці в промисловому процесі, що відображає собою технічний прогрес.
Система газопостачання володіє значним резервом для подальшого поліпшення основних виробничих засобів. Їх залучення в господарську діяльність – один з основних напрямків інтенсифікації виробництва в цілях збільшення транспортування газу з меншими затратами. В теперішніх складних економічних умовах важливе значення для підприємства має процес відтворення основних виробничих засобів, тобто їх капітальний ремонт.


1.2 Характеристика загальної направленості фінансово-господарської діяльності Надвірнянського НГВУ
1.2.1 Загальна характеристика підприємства
Нафтогазовидобувне управління "Надвірнанафтогаз" утворено відповідно до рішення загальних зборів ВАТ "Укрнафта" від 8 жовтня 1997 року шляхом перетворення дочірнього підприємства "Надвірнанафтогаз" ВАТ "Укрнафта" у структурну одиницю ВАТ "Укрнафта".
НГВУ діє з метою забезпечення виконання завдань і функцій, передбачених статутом ВАТ "Укрнафта" і є провідною організаційною ланкою ВАТ "Укрнафта" з питань комплексного освоєння нафтових та газових родовищ, видобування нафти та природного газу.
НГВУ складається з цехів, відділень, дільниць, бригад, ланок, бюро, лабораторій та інших структурних підрозділів, структура підприємства є досить складною вона наводиться в (додатку А).
Відповідно до мети діяльності НГВУ "Надвірнанафтогаз" здійснює:
комплексне забезпечення видобутку нафти і газу;
пошуково-розвідувальне та експлуатаційне буріння;
переробку продуктів видобутку нафти і газу, їх реалізацію, роздрібну реалізацію нафтопродуктів через мережу власних АЗС та інші види діяльності, передбачені Статутом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Попередній огляд економічного та фінансового стану Надвірнянського НГВУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок