Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Фарбування та лакування деревини.

Фарбування та лакування деревини.

Назва:
Фарбування та лакування деревини.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,32 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Фарбування та лакування деревини.


Емаль ПХВО - 4 і ПХВО - 29 складається з прехлорвінілового й алкідного полімерів . розчинених у летких органічних розчинниках з добавленням до розчину пігментів , затертих на пластифікаторах.Витрати емалі ПХВО - 4 не більш , як 700 г/м.кв., а емалі ПХВО - 29 - 600 г/м.кв. Емалі ПХВО часто застосовують як вогнезахисні фарби.
Алкйдно-сечовинні емалі складаються з пігментів , розтертих у розчинах сечо -формальдегідного , менаміно - формальдегідного й алкідного полімерів. Такі емалі широко застосовуються для лицьового1' покриття кухонних , медичних і ресторанних меблів.
Емалі МЧ- 13 промисловість випускає різного кольору. Для них беруть кислотостійкі пігменти. Ці емалі тверднуть під впливом кислотного затверджувача.Покривність залежно від кольору - ЗО - 180 г/м.кв. Емалі можна наносити розпиленням , обливанням і зануренням.
Емаль МС - 226 - алкідно - стирольна, нею фарбують вироби призначені для закритих приміщень. Ці емалі дають блискучу й водостійку плівку.
Поліефірмалеінатна емаль ПЗ - 22Б - це перетерті білі пігменти в поліефірмалеінатному лаці. Перед використанням до неї добавляють прискорювач та ініціатор і розбавляють до робочої в"язкості ацетоном. Цю емаль випускають тільки білого кольору.
Промисловість випускає всі емалі готовими до використання Промисловість випускає емалі в герметично закупореній тарі в невеликому розвісі, звичайно в банках з білої жерсті. Емалі треба зберігати в тарі заводу виготовлювача.
Олійні фарби.
Олійні фарби - це природні або штучні пігменти затерті на фарботерних машинах з висихаючими оліями, з оліфами або їх замінниками, іноді з добавленням наповнювача , а також сикативів і розчинників. На виробництві олійні фарби часто називають тертими, непрозорими, а також покривними, бо вони повністю закривають природній колір і текстуру оброблювальної поверхні. Промисловість випускає олійні фарби у виглядігустотертих паст, які перед використанням розбавляють оліфами або її замінником до робочої" в"язкості, а також рідкотертими, готовими до використання баз додаткового розрідження.
Олійні фарби утворюють стійкі, міцні, водо й атмосферостійкі покриття високої адгезії, що висихають звичайно за добу. Покриття з олійних фарб міцніші від плівок, що їх утворюють чисті олії й лаки.
Олійні фарби широко застосовують для покриття столярно-будівельних матеріалів.
Олійні фарби зберігають звичайно у бочках , емальованих всередині ( олиті розчином клею ). Невелику кількість фарби упаковують у банки з білої жерсті або листової сталі. Фарби у відкритих бочках треба заливати водою.


Лакофарбові матеріали на підготовлену поверхню наносять вручну пензлями, а механізовано - розпиленням, налийом , зануренням та на вальцових верстатах. Ручні інструменти для нанесення фарб.
Для ручного нанесення фарб на поверхню деревини застосовують пензлі: ручники круглі або плоскі - застосовуютьдля нанесення фарби і розрівнювання іі по опоряджуваній поверхні. Ці пензлі роблять із щитини. З робочого кінця щетину обрізають рівно або трохи опукло.
Флейц - плоский пензель з борсукового волосу. Застосовується для розрівнювання шару фарби на поверхні і загладжування слідів від ручника. Для фарбування вузьких місць, застосовують маленькі флейци, або так звані шепірки.
Фільонкові тонкі пензлі з щетини застосовують для проведення фарбами тонких ліній на поверхні. Пальчикові шепірки складаються з кількох маленьких пензлів. Вони застосовуються для фарбування поверхні під дуб.
Розхльостка - плоский пензель використовується для вирівнювання шару фарби.
Трафаретні пензлі виготовлені із щетини. Вони тоц-кі з рівним обрізом робочого боку. Основне призначення їх - набивання малюнків і цифр по трафарету.
Торцівки використовують для нанесення шару фарби під магрень (шкіру ). Виготовляють їх із твердої хребтової щетини, що закріплена в творах дерев"яної колодки з ручкою і рівнимобрізом щетини з робочого боку.
Фарбування поверхні пензлями.
Ручний спосіб застосовують рідко, бо він малопродуктивний. Вручну можна наносити: спиртові лаки, деякі нітроцелюлозні лаки , політури та полірувальні і розрівнювальні рідини їх теж наносять пензлями або тампонами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Фарбування та лакування деревини.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок