Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Сервірування столів

Сервірування столів

Назва:
Сервірування столів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,32 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
РЕФЕРАТ
Сервірування столів


План
Сервірування столів.
Закусочний стіл.
Сімейні святкові обіди
Святкові вечері
Бенкетний стіл
Великодній стіл


Щоб улаштувати справжнє свято, потрібно все добре продумати. Вибрати просторе, затишне, тепле і добре провітрюване приміщення, у якому всі запрошені будуть почувати себе досить комфортно. У залежності від того, яка подія і як ви збираєтеся відзначити, слід підібрати столову білизну, посуд і прикраси, причому все повинно гармоніювати зі стилем обстановки, із загальною колірною гамою. Спочатку стіл накривають мольтоном і скатертиною. У першу чергу на нього ставлять декоративні прикраси, сільнички й попільнички, якщо в даному приміщенні дозволено курити, а потім прибори. Весь посуд, що знаходиться на столі, повинен стояти по прямій лінії.
Центр столового прибору позначають підставковою тарілкою або складною серветкою. Тарілки розставляють так, щоб відстань між центрами сусідніх приборів складала 70-80 см. Потім справа від основної тарілки кладуть ніж, лезом до тарілки, а зліва – виделку вістрям догори. Супову ложку кладуть на стіл окупністю вниз поруч із ножем (справа). Зліва від виделки ставлять тарілку для хліба з ножем для вершкового масла.
Десертний прибор кладуть у верхній частині серветки, за піставковою тарілкою, причому спочатку виделку ручкою вліво, а потім – ніж або ложку ручкою вправо.
В останню чергу розкладають келихи, склянки й чарки. Над кінчиком ножа ставлять келих для напою до головної страви, трохи нижче розміщають келих для напою до закуски, а між ними – келих для третього напою.


Закусочний стіл
Закусочні столи дуже зручні коли потрібно міняти багато гостей. Наприклад, на конференція, нарадах, офіційних і неофіційних примовах. За таким столом кожен запрошений обслуговує себе сам, що створює атмосферу невимушеності й звільняє господарів від зайвих турбот.
Сервіруючи закусочний стіл у центрі розставляють пляшки з винам або коньяками, графини з горілкою, фрукти й квіти. Уздовж столу біля напоїв ставлять чарки, а по краях столу розміщують стопки пиріжкових і закусочних тарілок, прибори й серветки.
Усі запрошені самі беруть собі тарілку, прибори, чарку й серветки. На кожнім блюді з частуваннями повинні лежати спеціальні прибори, якими було ю зручно брати страву зі спільної тарілки. Так, на блюда з закусочними бутербродами або пиріжками обов’язково кладуть щипці, а закусочні торти нарізають порціями й подають спеціальну лопатку.


Сімейні святкові обіди
Стіл доля святкового обіду найкраще застелити білосніжною скатертиною, під якою покласти молотон. Дуже парадний вигляд буде мати скатертина. Якщо прикрасити її шовковими стрічками, розкладаючи їх так, щоб вийшли квадрати, скріпляючи їх на місці схрещування невеликими букетами квітів. Але в такому випадку не рекомендується надмірно заставляти стіл стравами й приборами, пам’ятаючи про те, що правильно сервірований стіл повинне бути вишукано оформлений.
Напроти кожного місця розставляють необхідні прибори спочатку по краю столу на однаковій відстані одну від одної ставлять столові тарілки, поклавши на кожну складену серветку. Потім справа розкладають по черзі: великий ніж, повернувши його лізон до тарілки, ложку й рибний ніж. Зліва від тарілок кладуть столову й закусочну виделку. Прибор для десерту розмішують угорі над тарілкою. Зліва над тарілкою ставлять тарілочку для вершкового масла, а біля неї – фужери, чарки й келихи. О всій площі розставляють салатниці, блюда, соусники, а протилежних кінцях столу – хлібниці з нарізаним хлібом. У різних місцях столу розміщають пляшки, графини або кухлі з напоями.


Святкові вечері
Сервіруючи стіл для парадного святкового вечора розставляють на рівній відстані мілкі тарілки, на них ставлять закусочну тарілку, на яку кладуть красиво с кладену серветку. Зліва розміщають пиріжкову тарілку для закусочних пиріжків і хліба. Між цими тарілками розкладають закусочну, рибну й столову виделки. Справа від головної тарілки кладуть столовий, рибний і закусочний ножі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Сервірування столів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок