Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Класифікація обладнання для приготування та продажу напоїв

Класифікація обладнання для приготування та продажу напоїв

Назва:
Класифікація обладнання для приготування та продажу напоїв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,99 KB
Завантажень:
197
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Класифікація обладнання для приготування та продажу напоїв


Для приготування та продажу напоїв у роздрібній торговій мережі застосовується спеціальне обладнання: сатураторні установ-ки та сифонозарядні станції для приготування та продажу газованої води, змішувальні установки для одержання коктейлів, кавоварочні апарати для індивідуального приготування кави, колонки для продажу соків, ізотермічні ємності для продавання пива та квасу, автоцистерни для молока й квасу.
Використання даного обладнання дає можливість готувати на-пої у присутності покупця, забезпечити зберігання їх першоряд-них властивостей та високу якість напоїв під час їх продажу, точність дозування, дотримання санітарно-гігієнічних умов. При цьому підвищується рівень обслуговування, облегшується праця робіт-ників торгівлі, підвищується продуктивність їх праці.
Обладнання для приготування та продажу напоїв класифікують:
1. За функційним призначенням - для приготування та про-дажу напоїв обладнання ділять на дві групи: обладнання, яке має технологічні пристрої для приготування напоїв на місці продажу (сатураторні установки, сифонозарядні станції, кавоварочні апара-ти, змішувальні установки) та обладнання для продажу готових на-поїв і молока (ізотермічні цистерни, автоцистерни для продажу пи-ва, квасу, молока, колонки для продажу соків).
2. В залежності від місця використання - розрізняють стаціо-нарне та пересувне обладнання. Стаціонарне обладнання вста-новлюють у магазинах, кіосках; пересувне дозволяє максимально наблизити товар до покупця.
3. За ступенем автоматизації - розрізняють неавтоматизоване обладнання, в якому приготування, дозування та відпускання на-поїв здійснюють уручну; і напівавтоматичне, де приготування та дозування напою проходить автоматично, а відпускання - вручну.
4. За видом дозуючого пристрою - розрізняють обладнання з вмонтованими дозаторами та обладнання, де дозування здійснюєть-ся вручну - за допомогою стаканів, мензурок, кружок.
5. За способом підтримання температури напоїв - розрізняють обладнання, де охолодження здійснюється за допомогою льоду або холодильної машини; ізотермічне, де температура підтримується шляхом теплоізоляції; з електричним підігрівом.
Сатураторні установки та сифонозарядні станції
Сатураторні установки призначені для приготування газованої води і відпускання її покупцям із сиропом або без сиропу.
Газована вода одержується шляхом насичення водопровідної води вуглекислим газом. При розчині вуглекислого газу у воді відбу-вається хімічна реакція з утворенням вугільної кислоти (Н2С03), від чого вода набуває кислого смаку. Газована вода добре вгамовує спрагу, сприяє кращому засвоюванню їжі. Інтенсивність розчинення газу у воді залежить від температури та тиску. Чим нижча темпера-тура і вищий тиск, тим краще розчиняється газ. Ось чому перед поступанням у сатуратор вода охолоджується, і в ньому підтри-мується постійний тиск. Готова газована вода повинна містити вуг-лекислого газу не менше 0,7% маси, що складає 4г С02 на 1 л води.
За способом виготовлення газованої води розрізняють установ-ки періодичної та безперервної дії. В установках періодичної дії з наливним саіуратором вуглекислий газ із водою перемішують уруч-ну. В автоматизованих сатураторах безперервної дії приготування та відпускання води відбуваються одночасно.
Сатураторна установка періодичної дії складається із налив-ного сатуратора С-ЗМ, вуглекислотного балона, редуктора УР-2, колонки, стаканомийки та водоохолоджувача.
Наливний сатуратор С-ЗМ представляє собою стальний цилінд-ричний бак із сферичним дном, облицьованим листовим алюмінієм. У сатураторі встановлений вал із лопастями. Один кінець вала при-кріплений на підшипнику, другий через сальник виведений зовні і на ньому є знімальна рукоятка. Місткість сатуратора - 50 л, робочий тиск - 0,3 МПа (3 кгс/см3), температура газування - 8-12 °С.
На корпусі сатуратора розташовані: манометр для контролю за тиском; повітроспускний клапан для випуску повітря і вуглекис-лого газу після заповнення сатуратора водою; запобіжний клапан для травлення газу після заповнення сатуратора водою; запобіж-ний клапан для травлення газу, коли тиск вищий норми; два штуце-ри для під'єднання шлангів подачі вуглекислого газу та води.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Класифікація обладнання для приготування та продажу напоїв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок