Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Кряжування стовбурів круглопилковими верстатами і кряжувальними лініями

Кряжування стовбурів круглопилковими верстатами і кряжувальними лініями

Назва:
Кряжування стовбурів круглопилковими верстатами і кряжувальними лініями
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,25 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Кряжування стовбурів круглопилковими верстатами і кряжувальними лініями


Розкряжування хлистів може здійснюватися по декількох технологічних варіантах:
1. Хлист переміщається в подовжньому напрямі, нерухомий ріжучий орган періодично включається і перерізує хлист в заданому перетині. За таким принципом побудовані сучасні напівавтоматичні лінії.
2. Хлисти переміщаються в поперечному напрямі і насуваються на систему пил, які майже одночасно розрізають хлисти на сортименти. За такою технологією працюють слешери і тримери.
3. Групове розкряжування, коли ріжучий орган перерізує відразу не один хлист, а цілий пакет їх.
4. Уздовж нерухомого хлиста переміщається ріжучий орган. Цей принцип лежить в основі розкряжування хлистів на обробній естакаді електропилами.
При розкряжуванні за першим і четвертим принципами досягається раціональне розкряжування з урахуванням розмірів, пороків і породи кожного хлиста і отриманням найбільшого виходу цінних і найбільш потрібних ділових сортиментів. Основна мета другого і третього принципів - отримання найвищої продуктивності. Вони застосовні при знеособленому методі розкряжування, тобто розкряжуванню хлистів на задані розміри без урахування особливостей окремих хлистів.
З принципом роботи напівавтоматичної лінії з подовжньою подачею хлистів можна ознайомитися на рис. 1. Хлисти поступають на подаючий транспортер 1 з буферного майданчика 2 за допомогою поперечного розтягувача хлистів, по транспортеру під розкряжувальний агрегат - автоматичну пилу 3. Що знаходиться в кабіні 4 оператор, який добре знає ГОСТ і має навики раціонального розкряжування хлистів, встановлює довжину колоди, яку потрібно відрізувати. При підході хлиста до обмежувача або фотоелемента автоматично включається разкряжувальний агрегат, який відрізує сортимент заданої довжини. Під час пиляння хлист утримується притискним пристроєм 5. Сортименти подаються потім на виносний транспортер 6. Тирса і торцеві частинки потрапляють на транспортер відходів 7.
Рис. 1. Напівавтоматична лінія для розкряжування хлистів
У багатьох ліспромгоспах встановлені напівавтоматичні лінії ПЛХ-3, в даний час серійно випускаються більш довершені лінії ПЛХ-ЗАС. Як розкряжувальний агрегат в лінії ПЛХ-3 застосована балансирна пила АЦ-2М, у якої електродвигун служить противагою. Лінії ПЛХ-ЗАС комплектуються пильними агрегатами АЦ-3 (рис. 2), електродвигун у них розміщений на плиті фундаменту. У лініях ПЛХ-ЗАС є і інші конструктивні відмінності від ліній ПЛХ-3.
Лінія ЛО-15С оснащена маніпулятором для подачі хлистів, блоком для оброблення вершинної частини хлистів, у неї змінений стіл обміру довжин.
Змінна продуктивність напівавтоматичних ліній ПЛХ-3 складає 140-180, ліній ЛО-15С - 200-250 м3.
Основною перевагою розкряжувальних агрегатів з поперечною подачею хлистів є значно вища продуктивність, яку можна отримати на них в порівнянні з лініями, заснованими на подовжній подачі. Досягається це тим, що хлисти, переміщаючись один за іншим в поперечному напрямі, насуваються відразу на дещо пил.
У тому випадку, коли положення пил щодо один одного залишається постійним (такі установки називаються слешерами), всі хлисти розкряжовуються за однією і тією ж програмою - вони розрізають на відрізки, довжина яких рівна відстані між пилами. Так, якщо відстань між першою і другою пилою складає 6,5, а між другою і третьою - 4,5 м, то у всіх хлистів перша колода матиме довжину 6,5 м, друге - 4,5 м. Таке розкряжування не відповідає принципу раціонального розкряжування хлистів.
Рис. 2. Пильний агрегат АЦ-3
Цей недолік в значній мірі усувається, якщо є такий набір пил, які залежно від особливостей кожного хлиста можна вводити в роботу в різних комбінаціях або положення яких можна варіювати за рахунок їх осьових переміщень. Такі установки називаються тримерами.
Принцип групового розкряжування полягає в тому, що під разкряжувальний агрегат подаються не окремі хлисти, а відразу цілий пакет. На цьому ж принципі заснована і групове очищення дерев від суччя (на установках МСГ-3) і поєднання цих принципів може дати великий ефект.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Кряжування стовбурів круглопилковими верстатами і кряжувальними лініями

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок