Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Загальні відомості про деревообробні верстати. Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів

Загальні відомості про деревообробні верстати. Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів

Назва:
Загальні відомості про деревообробні верстати. Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,49 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
на тему:
Загальні відомості про деревообробні верстати. Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів


Всі операції, пов'язані з обробкою деревини, на сучасних підприємствах виконуються на високопродуктивних верстатах різних конструкцій. У зв'язку з широкою номенклатурою виробів з деревини виникла потреба створення великої кількості різних за технологічними і конструктивними параметрами деревообробних верстатів.
Залежно від методу обробки деревини різанням та технологічного застосування розрізняють деревообробні верстати:
для розпилювання колод і брусків (лісопильні рами, круглопилкові верстати, стрічкопилкові верстати для колод);
для розкрою дощок, брусків та щитів (стрічкопилкові реброві і столярні, круглопилкові для поперечного і змішаного розкрою);
для фрезерування по площині й профілю (фугувальні, рейсмусові, чотиристоронні стругальні — поздовжньо-фрезерні, фрезерні);
для виготовлення шипів (рамні шипорізні та ящикові шипорізні);
для свердління отворів і виконання пазів і гнізд (свердлильні, свердлильно-присадочні, свердлильно-пазувальні, довбальні);
для виточування круглих (циліндричних) деталей (токарні, круглопалкові і для виготовлення шкантів);
для остаточної механічної обробки (зачистки) поверхні деталей (циклювальні, стріч?Б‹Й?ї???????Й???????lЖЖЖЖЖЖЖ$п????


?п?¶???????????????$???N?К??????ціалізовані верстати й устаткування (для виробництва меблів, шпону, деревно-стружкових плит тощо).
Класифікація деревообробних верстатів. За призначенням деревообробні верстати поділяються на три класи: загального призначення (універсальні), спеціалізовані і спеціальні.
Деревообробними верстатами загального призначення (універсальні) називають такі, які можна використовувати в різноманітних деревообробних виробництвах.
Спеціалізовані верстати призначені для виконання визначених операцій або для обробки відповідних деталей, розміри яких можуть змінюватись настроюванням (верстати для поздовжньої обробки і облицювання кромок щитових деталей).
Спеціальні верстати служать для обробки тільки однієї цілком визначеної деталі (наприклад, фрезерно-копіювальний верстат служить для обробки задньої ніжки столярного стільця). Вони, як правило, не мають пристроїв для переналагоджування на інші деталі. Спеціальні верстати бувають одно- або багатоопераційні і застосовуються у виробництві конструктивно стійких виробів.
Індексація деревообробних верстатів. Все деревообробне устаткування, що випускається в нашій країні, має умовне позначення буквами і цифрами (індексацію) за відповідною системою. Перша буква або дві перші букви (велика і мала) позначають групу устаткування, наприклад: Ц — круглопилковий (циркульний), С — стругальний, Ф — фрезерний, Ш — шипорізний, Св — свердлильний, Шл — шліфувальний, Д — довбальний, Т — токарний, Кп — круглопалковий, У — універсальний і т. ін.
Наступна буква позначає підгрупу верстатів, наприклад: ЦР — круглопилковий ребровий, ЦК — круглопилковий кінцевирівнювач, СФ — стругально-фугувальний, СР — стругально-рейсмусовий, ФШ — фрезерний з шипорізною кареткою, ФК — фрезерний з карусельним столом, ШО — шипорізний односторонній, ШД — шипорізний двосторонній, ШП — шипорізний для прямого шипа, ШЛХ — шипорізний для шипа «ластівчин хвіст», ШлД — шліфувально-дисковий, ШлПС — шліфувальний з рухомим столом, ТчП — точильний для пил, ТчН — точильний для ножів, ТчПН — точильний для пил і ножів.
Буква А позначає наявність елементів автоматизації, наприклад: СвПА — свердлильно-пазувальний з автоподачею.
Цифра, що стоїть після перших букв або між ними, позначає основний параметр верстата (кількість різального інструменту або ширину стругання в мм, см або дм). Наприклад: Ц2К.12 —двопилковий кінцевирівнювач для брусків до 12 дм завдовжки; СФ4 — стругально-фугувальний шириною стругання 4 дм; Ф2К — фрезерний двошпиндельний з карусельним столом, ШО10 — шипорізний односторонній для шипів до 10 см завдовжки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Загальні відомості про деревообробні верстати. Налагоджування та настроювання деревообробних верстатів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок