Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Фарбування поверхонь дисперсійно-полімерними сумішами

Фарбування поверхонь дисперсійно-полімерними сумішами

Назва:
Фарбування поверхонь дисперсійно-полімерними сумішами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,45 KB
Завантажень:
254
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Фарбування поверхонь дисперсійно-полімерними сумішами


Дисперсійно-полімерні суміші приготовляють на основі полівінілацетатної дисперсії. Крім пігментів і наповнювачів, у ці суміші входять мінеральні в'яжучі матеріали: цемент, вапно або гіпс. До дисперсійно-полімерних належать полімерцементні, гіпсополімерцементні і вапняно-полімерні суміші, їх приготовляють із фарб заводського виготовлення або з окремих компонентів безпосередньо на робочому місці.
Фарбування полімерцементними фарбами. Полімерцементними сумішами фарбують внутрішні бетонні і поштукатурені поверхні, а також фасади будівель у теплий період року при температурі не нижче ніж 2 °С.
При підготовці поверхонь під полімерцементне фарбування їх очищають від пилу і бруду, розшивають (на штукатурці) і підмазують щілини, вибоїни та інші пошкоджені місця, затирають або шліфують їх після висихання підмазки і всю поверхню ґрунтують полівінілацетатною ґрунтовкою. Для приготування ґрунтовки 50%-ну дисперсію заводського виготовлення розводять водою у співвідношенні 1:7—10 (дисперсія : вода). Ґрунтовку наносять на поверхню вручну або механізованим способом. У разі потреби поверхню частково або повністю шпаклюють. Полімерцементну шпаклівку приготовляють з додаванням казеїнового клею або рідкого скла.
Склад полімерцементної шпаклівки з казеїновим клеєм
(у частинах за масою)
Цемент 5
Крейда мелена 5
Азбест № 7 5
Клей казеїновий 0,6
Полівінілацетатна дисперсія 1,2
Вода До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Казеїновий клей окремо розчиняють у невеликій кількості води і змішують його з полівінілацетатною дисперсією. Дисперсійно-клейовий розчин змішують у змішувальній машині з цементом, пересіяною крейдою і азбестом. Робочу в'язкість шпаклівки регулюють добавлянням до неї води. Готову суміш перетирають на фарботерці.
Склад полімерацетатної шпаклівки з рідким склом
(у частинах за масою)
Рідке скло калієве 100
Крейда мелена 20
Полівінілацетатна фарба біла 20
Цемент, вода (1:1) До робочої
в'язкості
Спосіб приготування. Рідке скло розводять водою до густоти 1,20—1,22 г/см3 і у змішувальній машині змішують його з крейдою і полівінілацетатною фарбою. В одержану суміш поступово додають до робочої в'язкості попередньо змішаний з водою цемент. Готову шпаклівку перетирають на фарботерці.
Шпаклювальну суміш наносять на поверхню вручну або за допомогою шпаклювального агрегату СО-150. Після обробки і висихання шару шпаклівки поверхню фарбують полімерацетатними фарбами заводського виготовлення або фарбувальною сумішшю, приготовленою на місці робіт на основі полівінілацетатної дисперсії чи з готової полівінілацетатної фарби.
Готова полімерцементна фарба надходить на будівельні об'єкти у двох тарах: окремо суха пігментована суміш (у паперових мішках) і окремо Полівінілацетатна дисперсія. На робочому місці дисперсію розводять водою у співвідношенні 1:7 (дисперсія: вода), змішують її з пігментованою сумішшю, яку добавляють до робочої в'язкості (21 с за віскозиметром ВЗ-4). Готова фарба повинна бути використана протягом 4 год після її виготовлення.
Склад полімерцементної фарбувальної суміші
з полівінілацетатної дисперсії
(у % до маси)
Полівінілацетатна дисперсія 20
Цемент білий 50
Пігменти 5
Вода 25
Спосіб приготування. Цемент змішують з пігментами у сухому вигляді (гарцюють). Дисперсію змішують у змішувальній машині з водою і добавляють до неї кольоровий цемент. Готову фарбувальну суміш переціджують.
На поверхню фарбувальну суміш наносять щіткою, валиком, фарборозпилювачем або за допомогою малярного агрегату СО-154. Для фарбування 1 м2 поверхні за один раз потрібно 350 г суміші.
Такі самі суміші застосовують для фарбування фасадів будівель влітку. У цьому випадку поштукатурений фасад ремонтують, застосовуючи цементно-піскові розчини, ґрунтують полівінілацетатною ґрунтовкою і фарбують. Нанесена фарба висихає протягом 2 год.
Фарбування гіпсополімерцементними сумішами. Гіпсополімерцементні фарби застосовують на тих самих роботах, що й полімерцементні. За складом ці фарби дещо відрізняються від полімерцементних, оскільки до їхнього складу, крім вищезгаданих матеріалів, входить будівельний гіпс.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Фарбування поверхонь дисперсійно-полімерними сумішами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок