Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Гальмові системи колісних тракторів з пневматичним приводом

Гальмові системи колісних тракторів з пневматичним приводом

Назва:
Гальмові системи колісних тракторів з пневматичним приводом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,80 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Гальмові системи колісних тракторів з пневматичним приводом


Рис. 1. Регулятор тиску:
1 — шків; 6 — впускний клапан; 7 і 22 — пружини; 14 — плунжери; 21 і 23 — штоки; 24 і 25 — кулькові клапани; 26 — корпус регулятора тиску, 27 і 28 — фільтри
Коли тиск у системі досягне верхньої межі, регулятор тиску і розвантажувальний пристрій переключають компресор на холостий хід, і нагнітання повітря в балони припиняється. Відбувається це таким чином (рис. 1). Під дією зрослого тиску, який передається з балонів, кулькові клапани 25 і 24 регулятора тиску разом із штоком 23 переміщуються вгору, долаючи опір пружини 22. При цьому верхній клапан 24 перекриває канал А і, таким чином, ізолює від атмосфери канал Б, куди із балонів прямує стиснуте повітря. Під дією тиску повітря два плунжери 14 розвантажувального пристрою разом з коромислом переміщуються вгору, долаючи опір пружини. Штоки 21 плунжерів натискують на впускні клапани компресора, відкривають їх і утримують в такому положенні. В результаті поршні, які рухаються в протилежних напрямках, вільно переганяють повітря із одного циліндра в другий через порожнину В.
Рис. 2. Схема дії повітрерозподільника
33 — трубопровід до причепа; 34 — роз’єднувальний кран; 36 — манжета; 37 — повітророзподільник; 38 і 39 — впускний і випускний клапани повітророзподільника; 40 — балон причепа
З витраченням повітря тиск в балонах зменшується до нижньої межі, пружина 22 перемістить клапани регулятора тиску вниз. При цьому клапан 25 роз'єднує балони і канал Б, а клапан 24, відійшовши від свого сідла, відкриває вихід стиснутому повітрю із канала Б в атмосферу. Під дією пружини плунжери 14 переміщуються вниз і звільняють впускні клапани — компресор переключається на робочий режим. У випадку відказу регулятора тиску у балоні є кульковий запобіжний клапан. Він випускає надлишок повітря в атмосферу, коли тиск в системі досягає граничного.
Внаслідок розвантаження порожнини Е повітророзподільника причепа тиском (рис. 2), що діє з порожнини Ж на манжет, вона переміщується вгору разом із штоком 35. При цьому спочатку закривається випускний клапан 39 і роз'єднує порожнини Л і К, потім відкривається впускний клапан 38, і стиснуте повітря з балона 40 через порожнини Ж і К спрямовується в гальмові камери 41 — відбувається гальмування причепа.
Причіп автоматично загальмовується і при випадковому від'єднанні його від тягача, оскільки внаслідок витоку повітря через розірваний шланг порожнина Е повітророзподільника розвантажується від тиску.
Колicна гальмівна камера - останній виконуючий механізм гальмівної системи. На бiльшостi колісних машин встановленi дiафрагмовi гальмiвнi камери, в яких вiдбувається перетворення тиску стисненого повiтря у зусилля на штоку, який приводить у дiю гальмiвний механiзм.
Схему гальмiвної камери наведено на рис. 3, а. Тиск повiтря, що сприймається дiафрагмою 1, частково передається на опорний диск 5 i шток 4, стискуючи пружину 3, приводить у дiю розтискний кулак колодкового гальма. Гальмівні камери з пружинним енергоакумулятором (рис.3, б) дають змогу застосовувати на автомобiлi робочу, стоянкову i запасну гальмiвнi системи.
Рис. 3. Схеми гальмiвних камер:
а - гальмiвна камера: б - гальмiвна камера з пружинним енергоакумулятором; 1 - дiафрагма; 2 - корпус гальмiвної камери; 3 - пружина; 4 - шток; 5 - опорний диск; 6 - пружина; 7 - поршень; 8 - штовхач; 9, 10 - отвори; 11 - цилiндр
З'єднання тягача з причепом здiйснюється за одно- i двопровiдною схемами.
При однопровiднiй схемі у разі роз'єднання (обриву) повітропроводу причеп загальмовується автоматично, оскiльки повiтря з його магicтралi (як i при гальмуваннi) виходить в атмосферу.
Двопровiдна схема передбачає, що гальмiвна система причепа обладнана аварiйним клапаном для автоматичного гальмування причепа у разi йоro вiдриву вiд тягача.
Однопровiдна система може бути вiдрегульована так, щоб гальмування причепа дещо випереджало гальмування тягача, тому вона забезпечує кращi умови гальмування авиопоїзда, нiж двопровiдна.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Гальмові системи колісних тракторів з пневматичним приводом

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок