Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Призначення і пристрої повздовжньо-стругальних верстатів

Призначення і пристрої повздовжньо-стругальних верстатів

Назва:
Призначення і пристрої повздовжньо-стругальних верстатів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,36 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Призначення і пристрої повздовжньо-стругальних верстатів


Дані верстати призначаються в основному для обробки різцями плоских горизонтальних і вертикальних поверхонь у крупних деталей великої довжини. На цих верстатах можна також проводити прорізання прямолінійних канавок різного профілю, Т-подібних пазів і т.д. Деталі середніх розмірів встановлюються рядами на столі верстата і обробляються одному тимчасово.
Повздовжньо-стругальні верстати розділяються на однолінійні (з консольною поперечиною) і дволінійні (портального типу). На мал. 1.1 показаний загальний вид дволінійного повздовжньо-стругального верстата. Його станина 1 має подовжні напрямні (плоскі і V-подібні). По них поворотно-поступально рухається стіл 2, на якому закріплюють оброблювану деталь.
Переміщення столу - головний рух - здійснюється від електродвигуна 9 через редуктор і рейкову передачу, яка складається з рейки (прямозубої, косозубої або черв'ячної), прикрученої знизу до столу по всій його довжині, і рейкового колеса або розташованого під кутом черв'яка. Зняття стружки з оброблюваної деталі (стругання) відбувається при ходу столу Вперед (прямий або робочий хід). Хід столу Назад (зворотний хід) відбувається звичайно з підвищеною швидкістю, і зняття стружки не проводиться (холостий хід), а різці в цей час автоматично відводяться від обробленої поверхні (підіймаються). Зміна напряму руху столу проводиться або за допомогою електромагнітної реверсивної муфти (на малих верстатах), або за допомогою реверсування головного двигуна. Портал верстата 6 утворений двома вертикальними стійками і верхньою балкою. До цієї балки прикріплена підвіска 5 пульта управління 11. По вертикальних спрямовуючих стійок за допомогою ходових гвинтів переміщується поперечина (траверсу) 3 і бічний супорт 10 (деякі верстати мають два бічні супорти). Поперечина має горизонтальні напрямні, але другим можуть переміщатися вертикальні супорти 4. Супорти верстата із закріпленими в них різцями здійснюють переривисту періодичну подачу реверсу столу із зворотного ходу на прямий і швидкі настановні переміщення. Рух супортам передається
Рис. 1.1. Загальний вид важкого повздовжньо-стругального верстата.
через коробки подач 7 і 8 від окремих електродвигунів.
Основними величинами, що характеризують розміри і технологічні можливості різних повздовжньо-стругальних верстатів, є найбільша довжина стругання (хід столу) L (від 1,5 до 12 м), найбільша ширина обробки (від 0,7 до 4 м) і найбільше тягове посилення на рейці столу (до 30-70 кН і більше).
ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ І ТИПИ ГОЛОВНИХ ЕЛЕКТРОПРИВОДІВ
ПОВЗДОВЖНЬО-СТРУГАЛЬНИХ ВЕРСТАТІВ
Процес обробки виробів на таких верстатах складається з циклів, що послідовно повторюються, кожний з них включає робочий або прямий хід столу, під час якого відбувається обробка, і зворотний хід, коли стіл повертається в початкове положення і здійснюється подача різців (під час реверсу столу із зворотнього ходу на прямий).
Нормальна швидкість прямого ходу (швидкість різання) визначається твердістю оброблюваного матеріалу, властивостями ріжучого інструменту і видом обробки (чистова, чорнова). Для збільшення продуктивності верстата швидкість зворотного ходу звичайно встановлюють більше швидкості різання. На мал. 1.2 показаний графік шляху l і швидкості столу залежно від часу для одного циклу. Час циклу складається з
(1.1)
де і - час пуску при прямому і зворотньому ходах; і - час прямого і зворотнього сталих рухів; і - час гальмування при прямому і зворотному ходах.
Продуктивність повздовжньо-стругального верстата характеризується, числом подвійних ходів в хвилину , яке залежить від довжини ходу столу, співвідношення швидкостей прямого і зворотного ходів, часу реверсування і може бути підраховано по формулі:
(1.2)
де ; і - швидкості прямого і зворотного ходів столу, м/хв; - довжина ходу столу, м; - час реверсування столу з прямого ходу на зворотний або навпаки, с.
З рівняння (1.2) видно, що число подвійних ходів і, отже, продуктивність верстата зростають із збільшенням (до певної межі) при заданій швидкості різання і із зменшенням часу .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Призначення і пристрої повздовжньо-стругальних верстатів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок