Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Міжнародні морські перевезення

Міжнародні морські перевезення

Назва:
Міжнародні морські перевезення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,96 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Міжнародні морські перевезення
Морський транспорт забезпечує перевезення 4/5 обсягу всього вантажу. У міжнародних морських перевезеннях участь беруть не тільки морські держави, але й "сухопутні", які нама-гаються мати свій флот. Серед країн, де морські перевезення становлять суттєву статтю доходу, є, зокрема, Греція, Норве-гія, Японія. Україна також прагне стати такою державою. Сприяти цьому повинна, зокрема, затверджена Кабінетом Мі-ністрів України Програма створення і функціонування націо-нальної мережі міжнародних транспортних коридорів в Украї-ні. В ній, наприклад, щодо морського транспорту передбачено облаштування поромної переправи Іллічівськ—Поті, яка поча-ла працювати з грудня 1996 p.
Сьогодні в Україні перевезенням наливних та сухих ванта-жів великої номенклатури, а також пасажирів займаються сім державних, орендних і акціонерних компаній. Чорноморське та Азовське морські пароплавства, компанії — Дунайська, "Укрферрі", Українське морське пароплавство, "Укртанкер", "Укррифер", Керченська поромна переправа. Вісімнадцять морських портів України забезпечують перевалку сухих та наливних вантажів, обслуговування пасажирів, здійснення ін-ших функцій.
Специфікою регулювання міжнародних морських переве-зень є використання, крім норм конвенцій та внутрішнього законодавства, ще й морських звичаїв (національних і міжна-родних). Відносини, що виникають у сфері міжнародних мор-ських перевезень, можна поділити на три основні групи. По-перше, це відносини, пов'язані зі здійсненням речених прав на морські судна та вчинення стосовно них різних угод. По-друге, Це відносини, що випливають з власне транспортування (до-говори перевезення вантажів і пасажирів, буксировки, таймчартеру). По-третє, це відносини, пов'язані з ризиком у море-плавстві, тобто такі, що виникають із зіткнення суден, ряту-вання на морі, загальної аварії, морського страхування, обме-женої відповідальності судновласника.
У зв'язку з таким широким колом правовідносин у націо-нальному законодавстві та міжнародних договорах відбуваєть-ся уніфікація норм, спрямованих на регулювання міжнарод-них морських перевезень. Сьогодні створено розгорнуту сис-тему колізійних норм. У державах, де законодавство не має таких норм, судова практика виробила критерії вирішення ко-лізійних ситуацій. Найчастіше у сфері морських перевезень застосовують такі колізійні прив'язки як закон прапора судна (практика Великобританії, законодавство Франції); місця призначення вантажу (судова практика ФРН); місця знахо-дження перевізника; порту розвантаження ("загальне" право Великобританії, США, судова практика Франції та ФРН, за-конодавство Скандинавських держав); порту відправлення;
порту призначення; місця зіткнення суден; закон, обраний сто-ронами (законодавство Польщі); закон місця укладення дого-вору, якщо інше не встановлене угодою сторін (законодавство Росії).
Слід зауважити, що закон прапора судна притаманний саме морським перевезенням. Його застосовують: 1) для врегулю-вання відносин, що виникають поза сферою дії національних законів (наприклад, у випадках зіткнення суден, їх рятування, загальної аварії у відкритому морі); 2) у випадку найбільш тісного зв'язку правовідносин з державою, під прапором якої плаває судно. Практика поширює цю прив'язку й на вирішен-ня колізій, що виникають при транспортуванні. Деякі держави умисне надають так звані "дешеві" або "зручні" прапори. Пе-редусім це Панама, Ліберія, Кіпр, Мальта. Власники припису-ють свої судна у цих державах для одержання високих при-бутків через тамтешні пільги.
Міжнародні договори. Перші спроби уніфікувати правила морських перевезень були зроблені у середині XIX століття. На початку XX століття приймаються багатосторонні міжна-родні договори. До них належать декілька так званих Брюс-сельських конвенцій з морського права, що були прийняті з 1910 по 1968 pp. Вони готувалися міжнародною неурядовою орга-нізацією, створеною у 1897 р., за назвою Міжнародний мор-ський комітет (далі — ММК). Для своєї діяльності він об'єд-нав національні асоціації морського права.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Міжнародні морські перевезення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок