Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Матування скла

Матування скла

Назва:
Матування скла
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,85 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
на тему:
Матування скла


Для декоративного оформлення інтер'єру застосовують кольорове або матове скло, з якого виготовляють так звані вітражі. Вітраж — це прозора картина або орнаментальний рисунок, виконаний з кусків кольорового скла (мозаїка) або розписуванням на склі керамічною фарбою з наступним обпаленням у спеціальних печах. Рисунок вітражу прозорий і добре проглядається тільки у променях світла, що проходить крізь нього. Виготовлені вітражі вставляють у світлові прорізи вікон, дверей, світлових ліхтарів, скляних дахів тощо. Вітражі пропускають світло і водночас захищають приміщення від стороннього погляду. Виготовлення вітражів потребує спеціальних матеріалів і пов'язане з певними технологічними труднощами, що спричинює їх високу вартість.
Проте вітражі з успіхом можна замінити їх імітацією. Для цього застосовують матування скла і розпис на склі, які виконують олійними або емалевими фарбами, а також лаками. Розпис, виконаний на склі або прозорих пластмасових плівках, називають транспарантам.
Простішим видом декоративного опорядження скла є матування, яке робить його непрозорим. Матове скло можна отримати шляхом механічної обробки його абразивними матеріалами або фарбуванням з наступним торцюванням.
Матування скла абразивними матеріалами. Для механічного матування скла має бути обладнана спеціальна майстерня, забезпечена примусовою вентиляцією. Матувати можна лише потовщене скло, попередньо нарізане за розмірами. Обробляють скло піском на спеціальних верстатах або за допомогою піскоструминного апарата.
Верстат для матування скла складається з металевого каркаса, електродвигуна, редуктора, чавунної шайби і бункера для піску. Основною частиною верстата є масивна чавунна шайба (круг) діаметром 100—120 см, насаджена на торець вертикально розміщеного вала. Під час роботи верстата електродвигун за допомогою редуктора з пасовою передачею обертає вал із шайбою. Горизонтально розміщена шайба, що обертається, є основою, на якій обробляють скло. З розміщеного зверху бункера через спеціальний патрубок на шайбу подається пісок, а також вода, що змочує його. Робітник бере обома руками кусок скла, що потребує обробки, кладе його на шайбу і, притискуючи до неї, обробляє. При цьому зернини піску, що знаходяться між шайбою і склом, подряпують його, створюючи матовість. Залишки води і відходів піску стікають з шайби у спеціальний жолоб, звідки періодично видаляються. Матове скло, одержане таким способом, довго зберігає матову фактуру і може з успіхом застосовуватись для опорядження інтер'єра. Недоліком цього способу є те, що не можна виконувати на склі матові рисунки. Його вимушені використовувати для суцільного заскління віконних і дверних прорізів.
Більш зручним є спосіб матування скла за допомогою піскоструминних апаратів, які мають різну продуктивність. Під час обробки скло встановлюють вертикально на певній відстані від сопла піскоструминного апарата так, щоб воно всією площиною спиралось на нерухому міцну опору. Зовні опора має бути оздоблена шаром з сукна, повсті або іншого м'якого матеріалу. Обробляють скло струменем сухого піску, який вилітає з сопла апарата. Фактура матової поверхні при цьому буде залежати від величини зерен піску і часу обробки. За цим способом отримують не лише суцільне матове скло, а й скло, опоряджене різними візерунками або написами. З цією метою застосовують прямі і зворотні трафарети, які виготовляють з листової сталі, дюралюмінію або інших матеріалів. До початку роботи трафарет у потрібному місці прикладають до скла і скріплюють їх разом затискачами. Під час обробки скла матова поверхня утворюється лише в тих місцях, де були вирізи трафарету. Так можна діставати матові рисунки на прозорому фоні скла або прозорі рисунки на матовому фоні.
Під час роботи з піскоструминним апаратом, що працює під тиском, слід одягти захисний шолом і спеціальний одяг і дотримуватись правил техніки безпеки.
Матування скла із застосуванням тваринного клею. Світлопроникне, але непрозоре декоративне скло можна отримати за допомогою тваринного клею.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Матування скла

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок