Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Технічна естетика в будівництві

Технічна естетика в будівництві

Назва:
Технічна естетика в будівництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,55 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Технічна естетика в будівництві


Продуктивність праці робітника залежить не лише від ма-теріального стимулу, застосування нових машин і механізмів, передових методів праці, а й від умов праці. Під поняттям «умови праці» слід розуміти те, як обладнано і організовано робоче місце, в якому оточенні перебуває робітник, що впливає на його настрій. Якщо людина працює у чистому, світлому приміщенні, зручному і гарному одязі, використовує красивий за формою, легкий, безшумний механізований інструмент, — це сприяє підвищенню настрою, заохочує до праці, підвищує її продук-тивність. Погані умови праці негативно впливають на психічний стан людини, дратують її, іноді навіть спричинюють до розчару-вання стосовно обраної професії. За таких умов часто знижується продуктивність праці.
Досліди, проведені на багатьох підприємствах і будовах на-шої країни, свідчать, що у разі правильної організації робочого місця, застосування відповідних кольорів для опорядження приміщень, зменшення виробничих шумів продуктивність праці збільшується в середньому на ЗО %.
Колір суттєво впливає на людський організм, в першу чергу на психіку людини. Так, червоний колір спочатку збуджує нер-вову систему людини, а у разі тривалого перебування в його оточенні — стомлює, викликає апатію. Жовто-оранжеві кольори здатні призвести до запаморочення. Заспокійливо діє на людину зелений колір, він знижує внутрішній тиск, загострює слух, сприяє поліпшенню кровообігу. Блакитно-синій колір знижує кров'яний тиск і регулює ритм дихання. Якщо все це узагальни-ти, то можна сказати, що синьо-блакитні і зелені кольори сприя-ють підвищенню працездатності, заспокоюють людину, знімають втому, а червоно-оранжеві, навпаки, збуджують і сто-млюють, внаслідок чого знижується працездатність.
Колір впливає і на сприйняття людиною звуку. В при-міщеннях, опоряджених у холодні зеленкувато-сині кольори, звуки здаються більш гучними, ніж у приміщеннях з теплими яскраво-червоними кольорами. Проте довге перебування в ото-ченні одного кольору, навіть такого «заспокійливого», як зеле-ний, може призвести до втоми. Це пояснюється тим, що людина звикає до нього і її стомлює одноманітність. При опорядженні інтер'єра це слід ураховувати і на одноманітному фоні стін ро-бити кольорові вставки у вигляді окремо розміщених оздоб або опоряджувати стіни в різні кольори, а у виробничих приміщеннях фарбувати обладнання в інші кольори. Тоді при переведенні погляду з одного предмета на інший відчуття одноманітності зникає і зорова втома знімається. Щоб зменшити відчуття одноманітності в житловому приміщенні, стіни якого пофарбовані в один колір, в ньому розміщують меблі, колір об-бивки яких відрізняється від кольору стін, або меблі з різнокольоровою оббивкою.
Кольорове оформлення приміщень. Колір зорово збільшує або зменшує розміри. Приміщення із стінами світлого ненасиченого кольору, наприклад білого, здається більш просторим, ніж таке саме приміщення із стінами темного насиченого коль-ору. Це слід враховувати при облицюванні малогабаритних приміщень (кухні, ванни тощо), їх не слід облицьовувати плит-ками чорного, темно-синього або темно-зеленого кольору. Плитки такого кольору можна застосовувати для облицювання просторих приміщень або фасадів. Можна використовувати їх також для оздоблення поверхні, облицьованої білою плиткою. У цьому випадку плитки розміщують на певній відстані одна від одної просто як декоративні кольорові плями.
Усі низькі приміщення треба фарбувати або облицьовувати матеріалами світлих пастельних кольорів. Приміщення вигля-датиме вищим і просторішим, якщо підлогу опорядити лінолеумом або плиткою світлого кольору (світло-жовтий, світло-сірий, з рисунком світлих тонів на білому фоні тощо).
Стелі і верхні частини стін виробничих приміщень слід фар-бувати в білий колір. Це зробить приміщення більш просторим і краще освітленим, особливо ввечері. Щоб виступні або на-вислі балки не виділялись на фоні стелі, їх фарбують таким саме кольором, як і стелю, тоді вони зорово стануть більш лег-кими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Технічна естетика в будівництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок