Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Пилкові ланцюги та загострювальні верстати

Пилкові ланцюги та загострювальні верстати

Назва:
Пилкові ланцюги та загострювальні верстати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,29 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Пилкові ланцюги та загострювальні верстати


Застосовують два типи пилкових ланцюгів: для поперечного розпилювання (ПЦП) і універсальні пилкові ланцюги (ПЦУ). Універсальні пилкові ланцюги можуть пиляти деревину під будь-яким кутом до напряму волокон. Пилковий ланцюг складається із сталевих фасонних ланок з однаковим або парним кроком, сполучених шарнірно. Крок ланцюгів від 8 до 30 мм. Обидва пилкові ланцюги складаються з трьох лав ланок. Товщина ланки ланцюга вибирається по міцності і виготовляється по можливості меншої для отримання невеликої ширини пропила і зменшення маси ланцюга. Ланки середнього ряду мають хвостовики, які входять в зачеплення з провідною зірочкою і, крім того, рухаючись в пазу пилкової шини, направляють рух ланцюга, оберігаючи її від бічного зрушення. Товщина внутрішніх ланок зазвичай в 2 рази більше товщини зовнішніх.
Нижня частина ланок ланцюга пристосовується до умов її зачеплення на зірочці і пересування по шині. На нижній частині внутрішніх або зовнішніх ланок є виступи або хвостовики (рис. 1, а, в), які при обгинанні зірочки входять в її поглиблення. Якщо хвостовики є на внутрішніх ланках, то шина робиться з прорізом або пазом, в який входять хвостовики внутрішніх ланок. Це оберігає ланцюг від бічного зрушення і спаду з шини. Для сідлаючого ланцюга (рис. 1, г) шина не має прорізу і ланцюг охоплює її з обох боків хвостовиками зовнішніх ланок. Форма верхньої частини ланок ланцюга відповідає профілю зубів для поперечного пиляння. Зуби пилкової ланцюга ПЦП (рис. 1, а) мають різне призначення. Одні з них служать для утворення стінок пропила і називаються ріжучими, інші утворюють дно пропила і називаються такими, що сколюють або очищають, а треті - що підрізають, поліпшуючими умови роботи ріжучих і сколюючих зубів.
Рис. 1. Пилкові ланцюги:
а - пилковий ланцюг для поперечного розпилювання ПЦП: 1 і 3 - лівий і правий ріжучі зуби; 2 і 4 - правий і лівий підрізаючі зуби; 5 - сколюючий зуб; 6 - сполучна ланка; в - універсальний пилковий ланцюг ПЦУ; г - універсальний сідлаючий пилковий ланцюг ПЦУ: 1 і 2 - правий і лівий Г-подібні зуби; 3 - обмежувач насування; 4 - 5 - сполучні ланки
Пилкові ланцюги ПЦУ (рис. 1, в, г) мають Г-подібні стругаючі зуби, які формують одночасно стінки і дно пропила, а також обмежувачі подачі.
Стругаючі (Г-подібні) зуби (рис. 1, д) мають безперервну передню ріжучу кромку у вигляді букви Г з прямими або із закругленими кутами.
Для переносних ланцюгових пил застосовуються пилкові ланцюги ПЦП-15М, ПЦ-10 (ПЦУ-10, 26), ПЦУ-9,3 і ПЦУ-8,25, а для верстатів і зрізаючих пристроїв багатоопераційних лісосічних машин ланцюга ПЦУ-20 і ПЦУ-30Б.
Пилковий ланцюг ПЦП-15М (рис. 1, а) складається з правих і лівих блоків, що чергуються. У кожен блок, що включає шість зубів, входять праві і ліві ріжучі, правий і лівий підрізаючі і сколюючі зуби, а також сполучні ланки. Крок ланцюга 15 мм. Пилковий ланцюг ПЦП-15М доцільно застосовувати на розкряжуванні лісоматеріалів, оскільки воно пристосоване для поперечного пиляння, ширина пропила 8,4 мм, маса 1 м ланцюга 0,41 кг
Універсальні пилкові ланцюги (рис. 1, в) ПЦ-10 (ПЦУ-10,26), ПЦУ-9,3, ПЦУ-8,25 і ПЦУ-20 мають праві і ліві стругаючі Г-подібні зуби, які при пилянні утворюють стружки замість тирси. Перед кожним зубом ставиться обмежувач насування. Зменшуючи його висоту, можна збільшити товщину стружки. Застосування Г-образних зубів дає можливість проводити пиляння під будь-яким кутом до напряму волоком, тому універсальні ланцюги доцільніше застосовувати при валянні дерев. Крок пилкової ланцюга ПЦ-10 (ПЦУ-10,26) 10,26 мм, ширина пропила 8,8 мм, маса 1 м ланцюга 0,41 кг Г-подібні зуби ланцюгів ПЦУ-9,3 і ПЦУ-8,25 на відміну від зубів ланцюга ПЦ-10 мають прямі частини ріжучої кромки, крок цих ланцюгів парний, середнє значення його відповідно 9,3 мм і 8,25 мм, ширина пропила 8 мм і 7,4 мм, а маса 1 м ланцюга 0,4 і 0,25 кг Пилковий ланцюг ПЦУ-20 має крок 20 мм, ширину пропила 14,6 мм; маса 1 м ланцюга 1 кг ПЦУ-30Б (рис. 1, г), що сідлає шину, має крок 30 мм, ширину пропила 23,8 мм і маса 1 м 2,5 кг
Пилкові ланцюги працюють в тяжких умовах, при високій і швидко змінній навантаженню, тому для них допустима швидкість руху приймається залежно від кроку ланцюга.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Пилкові ланцюги та загострювальні верстати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок