Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Технологічні процеси електрофізичної та електрохімічної обробки

Технологічні процеси електрофізичної та електрохімічної обробки

Назва:
Технологічні процеси електрофізичної та електрохімічної обробки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,75 KB
Завантажень:
250
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Реферат на тему:
Технологічні процеси електрофізичної та електрохімічної обробки


ПЛАН
Класифікація і особливості електрофізичних і електрофізичних методів обробки.
Електроерозійна обробка металів
Електроіскрова обробка.
Електроімпульсна обробка.
Високочастотна електроерозійна обробка.
Анодно-механічна обробка.
Електрохімічна обробка металів. Особливості. Електроліти. Приклади.
Ультразвукова обробка
Плазмова обробка.
Лазерна обробка.
Електронно-променева обробка.
1. Класифікація і особливості електрофізичних та електрохімічних методів обробки
Під загальною назвою електрофізичні та електрохімічні методи обробки матеріалів об'єднані: електрохімічні, электро-хіміко- механічні (анодно-механічні), электроэрозійні, электрогідравлічні, електронно-променеві, плазменні, ультразвукові світлопроменеві і ряд інших методів (див. загальну класифікаційну схему), які відрізняються від механічної обробки різанням або тиском використання в ролі обробного інструмента електричної енергії або специфічних фізичних явищ, створюваних цією енергією.
Таблиця 1
Класифікація електрофізичних та електрохімічних методів обробки
№ п/п
Методи обробки
Точність обробки (квалітет)
Шорсткість обробки , мкм
1
Електрофізичні
Ерозійна
Електроіскрова
10-6
25-0.1
Електроімпульсна
12-5
5-1.6
Електроконтактна
11-10
5-0.4
Анодно-механічна
10-6
1.6-0.025
Ультразвукова
9-6
1.6-0.025
Плазмова
-
-
Лазерна
11-10
2.5-0.32
Електронно-променева
10-9
3.2-0.4
2
Електрохімічні
Розмірна
11-9
3.2-0.4
Полірування
9-6
0.4-0.02
Анодно-гідравлічна
10-8
5-0.8
3
Комбіновані
Електоерозійнохімічна
10-7
3.2-0.4
Абразивно-електрохімічна
10-6
1.6-0.02
Методи так званої электротехнології характеризуються рядом особливостей, що вигідно відрізняють їх від інших методів обробки матеріалів.
1. Практична незалежність швидкості, якості і продуктивності обробки від фізико-механічних властивостей оброблюваних матеріалів. Можливість обробки матеріалів із будь-якими механічними властивостями без прикладання значних механічних зусиль.
Тому що знімання матеріалу при нових видах обробки ( за винятком ультразвукової) відбувається не шляхом механічного впливу, то цілком очевидна причина незалежності зазначених параметрів процесу від механічних характеристик оброблюваного матеріалу. Наприклад,  при электроэрозійній обробці під дією джерела тепла з температурою біля  10 000°С будь-який метал або електропровідний сплав плавиться і випаровується. При електрохімічному процесі розчинення поверхні оброблюваної деталі також не залежить від її механічних характеристик.
Це не виходить, однак, що обробка електрофізичними й електрохімічними методами різних матеріалів відбувається однаково. Але на продуктивність цих методів впливають уже не механічні, а фізичні і хімічні властивості матеріалів, наприклад теплопровідність при электроэрозійній обробці або валентність при електрохімічній.
Можливість обробки важкооброблюваних матеріалів, що останнім часом зявились у промисловості - одне з найбільш важливих переваг електрофізичних і електрохімічних методів.
2. Відсутність необхідності в спеціальних інструментах або абразивах більш твердих, ніж оброблюваний матеріал.
При електрофізичних і електрохімічних методах тиск інструмента на оброблювану деталь практично відсутній або він дуже незначний. У більшості процесів обробки наявність зазора між електродом-інструментом і оброблюваною деталлю є обов'язковою умовою. І тільки в деяких операціях ультразвуковій обробці інструмент робить помітний тиск на оброблювану деталь. При променевих же методах обробки інструмент, у прямому понятті цього терміна, взагалі відсутній.
Новим методам властивий високий ступінь зосередження енергії в часі і просторі.Енергія при цих процесах концентрується на невеликій площі поверхні оброблюваної деталі, і щільність енергії може досягти дуже високих значень, обумовлених мільйонами ватів на квадратний сантиметр.
Імпульсний характер енергії, що діє протягом короткого проміжку часу, приводить до виділення великої потужності в робочій зоні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Технологічні процеси електрофізичної та електрохімічної обробки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок