Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Токарні та круглопалкові верстати

Токарні та круглопалкові верстати

Назва:
Токарні та круглопалкові верстати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,02 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
РЕФЕРАТ
на тему:
Токарні та круглопалкові верстати


Іиларні та круглопалкові верстати призначені для виготовлення різноманітних деталей круглої (циліндричної) і фасонної форми. При роботі на токарних верстатах обробка деталей здійснюється обертанням заготовок, а на круглопалкових — обертанням ножової головки.
Токарні верстати. Будовою всі токарні верстати дуже подібні між собою, проте деякі відмінності в окремих вузлах є. Для кріплення заготовок в окремих верстатах є спеціальні центри, тому їх називають центровими, а в окремих — тільки . планшайби, на яких кріпиться і оброблюється заготовка,— їх називають лобовими. Різання здійснюється стамесками різних форм і конструкцій (Рис. 1), які подаються на виріб вручну (робітник спирається при цьому на підручник, розміщений в потрібному положенні) або різцем, закріпленим на супорті, який переміщується за допомогою механізму подачі з приводом від електродвигуна.
Різальний інструмент для токарних робіт поділяють на обдирний, чистовий та спеціальний.
Як обдирний інструмент для токарних робіт застосовують стамеску з напівкруглим лезом (рейер) 6—50 мм завширшки. Такі
стамески застосовують для чорнової обробки деталей.
Для чистового обточування деталей застосовують стамески з прямолінійним лезом (мейсель). Кромка леза мей-селя скошена під кутом 70— 80°до осі. Залежно від виду обточуваних порід кут загострення лез має становити 20—35°. Скіс леза стамески з боку тупого кута використовують для обточування заокруглень, а з боку гострого кута — для підрізання торців і відрізування обточених виробів. Серединою скошеного леза стамески обточують опуклі поверхні. Ширина стамесок з прямолінійним лезом така сама, як з напівкруглим.
Рис. 1. Різальні інструменти для токарних робіт:
а — стамеска з напівкруглий лезом (рейер), б — стамеска з прямолінійним лезом (мейсель), в — гачок, г — стамеска, заточена з вигнутого боку, д — гребінка
Рис. 2. Токарний верстат:
1 — передня бабка, 2 — станина, 3 — підручник, 4 — задня бабка
Для різних видів токарної обробки застосовують спеціальні різці. Внутрішні поверхні обробляють за допомогою крючків. Крючок являє собою плоский різець із загнутим кінцем. Заточка леза різця може бути одностороння або двостороння, ширина різальної кромки крючка 4—25 мм. Фігурні різці мають спеціальні леза, конфігурація яких відповідає формі деталі. Для нарізування різьби та інших канавок на зовнішній поверхні деталі застосовують спеціальні різці-гребінки.
Кожен токарний верстат (Рис. 2) складається із станини і передньої бабки, в якій змонтований у підшипниках шпиндель, що рухається від електродвигуна за допомогою пасової передачі. Для зміни швидкості обертання шпинделя застосовують ступеневі шківи або електродвигуни з безступеневою зміною швидкості. Задня бабка з розміщеним у ній центром переміщується по напрямних станини в потрібне положення залежно від довжини заготовок.
Затискування заготовки в центрі здійснюється маховичками, що е на задній бабці. Крім того, заготовку можна кріпити в пустотілому патроні або на планшайбі болтами.
Настроювання та експлуатація верстатів. На токарному верстаті працює один робітник. На верстаті обробляють заготовки квадратного перерізу з попередньо обтесаними сокирою ребрами.
Підручник, або супорт, встановлюють так, щоб його опорна поверхня була на рівні центрів заготовки або на 2—3 мм вище від них. Між підручником і заготовкою має бути зазор 2—3 мм. Такою ж має бути відстань між підручником або супортом і заготовкою.
Чорнову обробку заготовки здійснюють рейєром. Спочатку першу стружку 1—2 мм завтовшки знімають середньою частиною леза рейєра, а в наступних проходах працюють по черзі правим і лівим боком рейєра, Для чистової обробки заготовки залишають 2—3 мм. Чистову обробку виконують мейселем. Спочатку ріжуть середньою частиною леза, а потім частиною леза з тупим кутом. Мейселем можна обточувати поверхні прямолінійної і криволінійної форми, а також розрізати деталі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Токарні та круглопалкові верстати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок