Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Діагностика роботи двигуна за станом свічок

Діагностика роботи двигуна за станом свічок

Назва:
Діагностика роботи двигуна за станом свічок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,11 KB
Завантажень:
348
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Діагностика роботи двигуна за станом свічок


Свічки запалення ці прості на вигляд з'єднання металу і кераміки є найважливішим елементом в роботі двигуна. Навіть за зовнішнім виглядом свічки можна багато що сказати як про роботу двигуна в цілому, так і про окремі його вузли. Огляд свічки потрібно проводити після тривалої роботи двигуна, ідеальним варіантом буде огляд свічки після тривалої поїздки по заміському шосе. Помилкою деяких автоаматорів, наприклад є те, що після холодного старту двигуна при мінусовій температурі і нестійкій його роботі насамперед викручують свічки і побачивши чорний нагар, роблять поспішні висновки. Адже цей нагар міг утворитися під час роботи двигуна в режимі холодного старту, коли суміш примусово збагачується, а нестійка робота могла бути слідством скажемо поганого стану високовольтних проводів. Тому ще раз хочу підкреслити, якщо вас щось не влаштовує в роботі двигуна, і ви вирішили зробити діагностику його роботи за допомогою свічок потрібно проїхати на спочатку чистих свічках мінімум кілометрів 250-300 краще ще більше і лише після цього робити якісь висновки.
На фото зображена свічка, що вивернула з двигуна роботу якого можна вважати відмінною. Спідниця центрального електроду має світло-коричневий колір, нагар і відкладення мінімальні. Повна відсутність слідів масла. Власникові даного мотора можна тільки позаздрити, і є чому це економічна витрата палива і відсутність необхідності доливати масло від заміни до заміни.
На фото K2 типовий приклад свічки від двигуна з підвищеною витратою палива. Центральний електрод покритий бархатисто-чорним нагаром. Причин тому декілька: багата легко-паливна суміш (неправильне регулювання карбюратора або несправність інжектора), засмічення повітряного фільтру.
На третьому фото навпаки приклад надмірно бідній легко-паливній суміші. Колір електроду від світло-сірого до білого. Тут є привід для неспокою. Їзда на дуже збідненій суміші і при підвищених навантаженнях може стати причиною значного перегріву, як самої свічки, так і камери згорання, а перегрівши камери згорання прямий шлях до прогару випускних клапанів.
Спідниця центрального електроду свічки зображеною на фото N4 має характерний червонуватий відтінок, цей колір можна порівняти з кольором червоної цеглини. Це почервоніння викликане роботою двигуна на паливі що містить надмірну кількість присадок що мають в своєму складі метал. Тривале використання такого палива приведе до того, що відкладення металу утворюють на поверхні ізоляції струмопровідний наліт, через який струму буде легше пройти, чим між електродами свічки, і свічка перестане працювати.
Фото Q 5. Свічка має яскраво виражені сліди масла особливо в різьбовій частині. Двигун з такими свічками після тривалої стоянки, має звичай після запуску "троїти" якийсь час, а у міру прогрева робота стабілізується. Причина цього незадовільний стан маслоотражательних ковпачків. Підвищена в наявності витрата масла. У перші хвилини роботи двигуна, у момент прогрева, характерний біло-синій вихлоп.
Свічка на фото S 6 вивернула з непрацюючого циліндра. Центральний електрод, його спідниця покриті щільним шаром масла незгорілого палива, що змішало з краплями, і дрібними частинками від руйнувань, подіях в цьому циліндрі. Причина цього - руйнування одного з клапанів або поломка перегородок між поршневими кільцями з попаданням металевих частинок між клапаном і його сідлом. В даному випадку двигун "троїть" вже не припиняючись, помітна значна втрата потужності, витрата палива зростає в півтора, двічі. Вихід один - ремонт.
Фото U 7 це повне руйнування центрального електроду з його керамічною спідницею. Причиною даного руйнування міг стати один з перерахованих нижче чинників: тривала робота двигуна з детонацією, застосування палива з низьким октановим числом, дуже раннє запалення, і просто бракована свічка. Симптоми роботи двигуна такі ж, як у попередньому випадку. Єдине на що можна сподіватися так це на те, що частинки центрального електроду зуміли проскочити у вихлопну систему, не застрягши під випускним клапаном, інакше теж не уникнути ремонту головки блоку циліндрів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Діагностика роботи двигуна за станом свічок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок