Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Інструменти і пристрої для опорядження підлоги пластикатними матеріалами

Інструменти і пристрої для опорядження підлоги пластикатними матеріалами

Назва:
Інструменти і пристрої для опорядження підлоги пластикатними матеріалами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,89 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Інструменти і пристрої для опорядження підлоги пластикатними матеріалами


При виконанні лінолеумних робіт і опорядженні підлог син-тетичними плитками застосовують набір спеціальних інструментів, а також пристрої, що полегшують працю робітників і сприяють підвищенню її продуктивності.
Лінолеум і плитки — це пластикатний матеріал, схожий за своїми властивостями, тому більшість описуваних інструментів можна застосовувати як у лінолеумних, так і в плиткових ро-ботах.
Весь застосовуваний інструмент за призначенням можна поділити на такі групи: різальні інструменти, інструменти для нанесення на поверхні мастик, прикатування лінолеуму і пли-ток, зварювання стиків і виконання допоміжних робіт.
До різальних інструментів відносяться ножі, спеціальні ру-банки, різаки тощо.
Ніж (Рис. 1, а) застосовують для розкроювання і обрізування кромок лінолеуму, а також розрізування синтетич-них плиток для облицювання підлог. Він складається з де-рев'яної ручки і леза, виготовленого з інструментальної сталі.
Ніж завжди повинен бути гострим, тому до початку і під час роботи його періодично загострюють на дрібнозернистому абразивному камені. Особливо гострим має бути кінчик леза. Щоб не витрачати багато часу на загострення ножа, застосовують ніж із змінними лезами (Рис. 1, б). Він складається з де-рев'яної ручки і держака з опорою, до якого за допомогою гвин-та приєднують лезо. У комплект ножа входять 10 лез.
Дерев'яний рубанок (Рис. 1, в) застосовують для відрізування кромок двох суміжних полотнищ лінолеуму. Він складається з ножа і двох дерев'яних колодок, з'єднаних між собою за допомогою двох гвинтів з барашковими гайками. Лезо виготовляють з інструментальної сталі. Ніж затискують між ко-лодками так, щоб він виступав над рівнем нижньої площини рубанка на подвійну товщину лінолеуму.
Рис. 1. Різальні інструменти для лінолеумних робіт:
а — ніж; б — ніж із змінними лезами: 1 —лезо; 2 — опора; 3 - металевий держак; 4 — ручка; в — дерев'яний рубанок для відрізування кромок: 1 — колодка; 2 — ніж; 3 — гвинти з баранцевими гайками; г — металевий рубанок для вибирання паза: 1 - напрямна; 2 — ножі; 3— колодка; 4 — рукоятка
Рис. 2. Пристрої для розрізування синтетичних плиток:
а — паралельний різак; б — кутовий різак; 1 — пересувний обмежувач; 2 — плита; 3 — нерухомий ніж; 4 — рухомий ніж; 5 — важіль; 6 — зворотна пружина; 7 — корпус (підставка)
Металевий рубанок (Рис. 1, г) застосовують для вибиран-ня паза на стиках між полотнищами лінолеуму або великога-баритними плитками, що підлягають зварюванню. Він скла-дається з колодки, виготовленої з кутикової сталі, двох ножів, напрямної і дерев'яної рукоятки. Ножі розміщені під кутом 90° один до одного. їх притискують до колодки за допомогою спеціальних гвинтів так, щоб під час роботи леза вибирали три-кутний паз не більше 2/3 товщини лінолеуму.
Паралельний різак (Рис. 2, а) застосовують для розрізування синтетичних плиток. Він складається з металевого корпуса, виготовленого з кутикової сталі, рухомого і нерухомо-го ножів, важеля і металевої плити розміром 200*240 мм. На плиті 2 розміщується пересувний обмежувач /, який служить для спирання плитки під час її розрізування. При натисканні на важіль 5 рухомий ніж 4, розміщений паралельно плиті, пе-ресувається вниз і відрізає плитку. При зворотному русі важеля ніж повертається у попереднє положення за допомогою пружи-ни 6.
Рис. 3. Інструменти для нанесення мастик:
а — зубчастий шпатель; б — великий зубчастий шпатель; в — гладилка Із зубчастими кромками; г — гладилка із змінними зубчастими полотнами; 1 — змінне зубчасте полотно; 2— притискна планка; 3 — полотно гладилки; 4 — ручка
Різак розрізує плитки товщиною до 4 мм. Продуктивність його до 10 розрізів за хвилину.
Кутовий різак (Рис. 2, б) більш простий за конструкцією. Він також призначений для розрізування синтетичних плиток.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інструменти і пристрої для опорядження підлоги пластикатними матеріалами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок