Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Розмічання поверхонь на панелі й фризи і їх фарбування. Витягування фільонок

Розмічання поверхонь на панелі й фризи і їх фарбування. Витягування фільонок

Назва:
Розмічання поверхонь на панелі й фризи і їх фарбування. Витягування фільонок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,71 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат
на тему:
Розмічання поверхонь на панелі й фризи і їх фарбування. Витягування фільонок


1. Розмічання поверхонь на панелі й фризи і їх фарбування
З декоративною або санітарно-гігієнічною метою стіни фарбують у кілька кольорів (рис. 1). Нижню частину стіни, пофарбовану в колір, який відрізняється від основного кольору стіни, називають панеллю. Якщо панель роблять тільки для прикраси, то її фарбують клейовими, емульсійними або олійними сумішами залежно від того, якими сумішами фарбують усе приміщення. З санітарно-гігієнічною метою її фарбують лише неводними сумішами. Такі панелі роблять звичайно в клубах, магазинах, лікарнях, школах, коридорах і сходових клітках житлових будинків тощо.
Висота панелі залежить від її призначення і висоти приміщення і становить звичайно 0,8—2,0 м. У дошкільних дитячих закладах панель роблять заввишки 0,8—1,2 м, у спортивних залах, деяких магазинах — 2 м і більше, а в інших будівлях і приміщеннях— 1,4—1,8 м.
Рис. 1 Елементи опорядження приміщення:
1 — бордюр, 2 — пофарбована ділянка стіни; 3 — фільонка; 4 — панель
Ділянку стіни між панеллю і стелею або між панеллю і фризом, якщо вони опоряджені візерунчастими рисунками, називають гобеленом. Іноді з декоративною метою верхню частину стін у високих приміщеннях опоряджують бордюром або фризом. Бордюр — це вузька кольорова або візерунчаста смуга завширшки 3—20 см, а фриз — така сама смуга, але завширшки 20—60 см. Колір їх повинен відрізнятись від кольору стіни. За кольором фризи, бордюри і панелі роблять звичайно темнішими, насиченішими, ніж основний фон стіни. Проте слід пам'ятати, що опорядження стіни горизонтальними смугами сприяє зоровому уявленню про зменшення висоти приміщення. Тому до такого виду опорядження треба підходити обережно. У приміщеннях заввишки до 2,8 м взагалі не варто робити бордюрів, тим більше фризів. Якщо в такому приміщенні потрібна панель, її фарбують у той самий колір, що й стіну, або трохи насиченіший. А на межі між панеллю і гобеленом або у верхній частині стіни фільонок не проводять.
У високих і великих за розмірами приміщеннях (клубах, магазинах тощо) колір панелі і фриза може бути більш насичений, ніж колір стіни. Розміри їх вибирають залежно від висоти приміщення. Враховуючи «масу» кольору, ширину бордюру або фриза вибирають такою, щоб після фарбування була певна рівновага між пофарбованою стіною і опорядженням. Виконаний фриз не повинен бути надмірно широким або пофарбованим у дуже насичений колір, що буде створювати уявлення про його масу і нависання над більш «легкою» стіною.
До початку роботи слід скласти і затвердити ескіз оздоблення приміщення. Розмічають стіни натертим об пігмент шнуром по висохлій та добре підготовленій і заґрунтованій поверхні, користуючись при цьому дерев'яною лінійкою, виском і простим олівцем. Для виконання кольорового бордюру або фриза на стіні відбивають натертим об пігмент шнуром дві паралельні лінії. Відстань до них відміряють лінійкою від стелі. Висоту панелі відміряють від підлоги, роблять олівцем відмітки і тим самим шнуром відбивають лінію межі панелі.
Після розмічання стін починають їхнє фарбування. Фарбують спочатку фриз або бордюр (якщо вони не візерунчасті), потім гобелен і панель. Для фарбування кожного елемента стіни приготовляють суміш потрібного кольору. Щоб не було зафарбувань і потьоків фарби, спочатку невеликим ручником акуратно наносять фарбу вздовж стиків з ділянкою поверхні, що фарбується іншим кольором. Тільки після цього зафарбовують решту поверхні, працюючи макловицею або маховою щіткою. Лінії стиків можна обвести фільонками, а на пофарбоване поле фриза після його висихання набити рисунок у вигляді стрічкового орнаменту. Виконуючи візерунчастий фриз, фон під рисунок роблять здебільшого такий самий, як і всієї стіни.
Рис. 2. Розмічання панелі на сходовій клітці
Якщо панель фарбують неводною сумішшю, то після фарбування і висихання верхньої частини стіни всі забруднені водною сумішшю ділянки майбутньої панелі очищають до верхньої її межі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розмічання поверхонь на панелі й фризи і їх фарбування. Витягування фільонок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок