Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Техніка, технологія і продукція хімічної промисловості. Виробництво каучуку і гуми

Техніка, технологія і продукція хімічної промисловості. Виробництво каучуку і гуми

Назва:
Техніка, технологія і продукція хімічної промисловості. Виробництво каучуку і гуми
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,01 KB
Завантажень:
482
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему
Техніка, технологія і продукція хімічної промисловості
Виробництво каучуку і гуми


План
1 Загальні відомості
2 Натуральний каучук
3 Різновиди гуми
Література


1 Загальні відомості
Каучуки і гуми – це полімери. Їх молекули налічують десятки тисяч простих молекул, розташованих просторово. В нормальному стані вони скручені. При розтягуванні вони випрямляються, утворюючи певний опір. Подовження гуми при розтягуванні у деяких марок сягає 1000% (у 10 разів). Після зняття розтягуючої сили, молекули скручуються і виріб знову набуває первісної форми.
Каучуки і гуми найшли дуже широке застосування у промисловості. Сучасна гумовотехнічна промисловість виготовляє з гуми приблизно 40 тисяч найменувань виробів.
Найбільш поширена галузь гумового виробництва – шинне виробництво. 2/3 каучуку йде на виготовлення шин. Від якості шин помітно залежить розвиток таких важливих галузей як автотракторна промисловість, автотранспорт, авіація, сільське господарство, будівництво та ін. Шинні заводи являють собою величезні промислові підприємства з високим ступенем механізації і автоматизації виробництва. Україна має два шинних заводи – Дніпропетровський і Білоцерківський.
Окрім шин з гуми виготовляють транспортувальні стрічки, привідні ремені, муфти зчеплення, баки, трубопроводи, шланги, ущільнювачі. А ще – гумо-технічні вироби, сантехніку, штучну шкіру, деякі будівельні матеріали, дорожні покриття, облицювальні матеріали для меблів, матраців, сидінь, кабелів, взуття, спецодяг, паперу, клеї, фарби тощо.
Каучуки бувають натуральні і синтетичні.
2 Натуральний каучук
Натуральний каучук (НК) виготовляють із латексу – молочного соку дерева гевеї, яке росте в Бразилії, В’єтнамі, Індонезії та на Цейлоні.
На корі гевеї роблять надріз, з якого витікає латекс. Латекс містить 20-35% каучукових речовин. Для виділення каучуку до латексу додають оцет. При цьому відбувається коагуляція – виділення каучуку у вигляді рихлого об’ємистого згустку. Натуральний каучук має кристалічну будову. Власти-вості виготовленої з каучуку гуми залежать від кількості приєднаної сірки.
В м’які сорту гуми вводять 2-3%, в еластичні – до 8% сірки. Якщо кількість сірки перевищує 15 %, то отримують твердий матеріал – ебоніт, який використовується як ізолятор.
Натурального каучуку у світі дуже мало. Його недостатньо, щоб задовольнити і трьох відсотків потреб промисловості. Тому величезне значення для усього людства мало відкриття у 1932 році синтетичного каучуку. Це відкриття належить колишньому СРСР (академік Лебедєв).
Ситетичний каучук
Синтетичний каучук (СК) – це високополімерний матеріал, який отримують із етилового спирту або з нафтопродуктів – етилену, пропилену, бутилену, бензолу. В наш час уже відпрацьовані технології отримання каучуку із газових продуктів – ацетилену, бутану, пентану, ізобутану. Найбільш дешеві каучуки саме ті, які виробляють з газу. Вони у 2-3 рази дешевші ніж ті, які свого часу отримав Лебедєв із етилового спирту.
Виробництво синтетичних каучуків складається із двох стадій: отримання мономера і отримання полімеру.
Усі каучуки поділяються на каучуки загального і спеціального призначення.
Каучуки у чистому вигляді майже ніде не використовуються. Вони є сировиною для виготовлення гуми.
3 Різновиди гуми
Згідно з загальноприйнятою класифікацією гумотехнічна галузь промис-ловості випускає такі види гуми:
- загального призначення (температура експлуатації Q -50…+150єC - шини автомобільні, взуття, ремені, амортизатори);
- термостійкі (температура експлуатації більше 150єC - шини літаків, деталі ракет, електродвигунів);
- морозостійкі (деталі, що постійно працюють при мінусовій темпе-ратурі);
- маслостійкі (для деталей, які працюють з дотиком до бензину, керосину, нафти та нафтопродуктів);
- хімічностійкі (для деталей, які працюють з дотиком до луг, кислот, солей);
- газонаповнені (для теплоізоляційних деталей);
- радіостійкі (рентгенгума);
- діелектричні (ізоляція кабелю, захисні килимки, рукавиці, чоботи).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Техніка, технологія і продукція хімічної промисловості. Виробництво каучуку і гуми

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок