Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Складання електричних схем вимірювальних кіл. Перетворювачі і давачі

Складання електричних схем вимірювальних кіл. Перетворювачі і давачі

Назва:
Складання електричних схем вимірювальних кіл. Перетворювачі і давачі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
460
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Складання електричних схем вимірювальних кіл. Перетворювачі і давачі


Засоби вимірювань - це набір технічних елементів, що мають нормовані метрологічні характеристики та дають змогу одержати кількісне значення фізичної величини у зручній для експериментатора формі. За виконуваними функціями засоби вимірювань можна розділити на 4 групи (табл. .1).
Таблиця.1. Класифікація засобів технічних вимірювань за виконуваними функціями
Назва засобів вимірювання
міра | вимірювальний прилад | вимірювальне
устаткування | вимірювальна система
Відтворює зна-чення фізичної величини (кілограм маси, метр довжини) | Відтворює значення фізичної величини в зручній для вимірю-вача формі (відлік на шкалі, сигнал) | Відтворює та реєструє значення однієї або кількох різних за фізичною природою величин | Відтворює та реєструє значення декількох фізичних ве-личин, опрацьовує результати вимірювань і передає інформацію на задану відстань
Засобами перших двох груп можна вимірювати тільки окремі за фізичною природою величини, для вимірювання яких ці засоби призначені. За умови використання вимірювальних систем або вимірювального устаткування вимірювані величини треба звести до одного виду. Це, зокрема, і зумовило розроблення та впровадження в практику способів вимірювання неелектричних величин електричним методом. Цей метод забезпечує:
- синхронні вимірювання різних за фізичною природою величин у будь-яких місцях досліджуваного об'єкта;
- довільні функціональні перетворення електричного сигналу;
- легкість автоматизації процесів вимірювання та реєстрації;
- використання стандартних електровимірювальних приладів.
За найпростішою схемою пристрій для вимірювання неелектричних величин електричним методом складається із двох елементів: перетворювача інформації та електричного вимірювального приладу і працює за схемою:
X вимірювана фізична величина; Y - вимірюваний електричний сигнал; h - відлік за шкалою електровимірювального приладу.
В перетворювачах вимірювальної інформації сигнал однієї фізичної природи (вхідний сигнал X) перетворюється в електричний вихідний сигнал Y, які функціонально пов'язані.
Залежно від природи неелектричної величини розрізняють перетворювачі вимірюваної інформації:
- механічні, які перетворюють в електричний сигнал дію таких фізичних величин як: зусилля, напруження, тиск, деформація, переміщення, швидкість, пришвидшення, витрата речовини тощо;
- теплові - температура та кількість тепла;
- світлові - інтенсивність та спектральний склад світла;
- хімічні - концентрація та хімічний склад речовини.
За способом перетворення вимірюваної інформації в електричний сигнал розрізняють перетворювачі:
- параметричні - змінюють активний або реактивний опір електричного вимірювального кола відповідно до зміни вимірюваної величини - це: контактні, реостатні, ємнісні, індуктивні, тензометричні, термометричні, фотометричні перетворювачі тощо;
- генераторні - перетворюють неелектричну енергію вимірюваної дії у електричну енергію вимірюваного сигналу - це індукційні, п'єзоелектричні, термоелектричні, фотоелектричні, гальванічні перетворювачі, тощо. Прикладами параметричних перетворювачів вимірюваної інформації можуть бути.
Контактний перетворювач. На рис. 1 показане вимірювальне коло і для реєстрації обертів кулачкового валу (1) з контактним перетворювачем, створеним пореним з двох плоскопружинних контактів (2). Під час обертання кулачковий вал замикає контакти, що зумовлює протікання струму у вимірювальному колі, який реєструється електровимірювальним приладом (5). Величина струму вимірювальному колі визначається напругою джерела живлення (4) та величиною додаткового опору (3).
Рис. 1. Схема електричного вимірювального кола з контактним перетворювачем
Рис. 2. Електричне вимірювальне контактним перетворювачем коло з реостатним перетворювачем
Реостатний перетворювач. Реостатний перетворювач (рис. 3) величину лінійного переміщення повзунка (2) по напрямнику (1) перетворює у зміну величини струму, який протікає у вимірювальному колі.
Як видно з наведеної формули, величина струму у вимірювальному колі обернено пропорційна величині лінійного переміщення повзунка реостата.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Складання електричних схем вимірювальних кіл. Перетворювачі і давачі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок