Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Економія витрати палива в автомобілі

Економія витрати палива в автомобілі

Назва:
Економія витрати палива в автомобілі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,55 KB
Завантажень:
332
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Економія витрати палива в автомобілі


Деякі власники іномарок деколи дивуються, чому їх автомобіль споживає більше палива, чим вказано в керівництві по експлуатації. Але нічого дивного в цьому не немає. У паспорті указується витрата при постійних швидкостях - 90 км/ч, 120 км/ч - і в спеціальних тестових умовах. Тим часом, повсякденна їзда неможлива без розгонів різної інтенсивності, вищих швидкостей, а алгоритми перемикання передач і натиснень на педаль газу відрізняються від встановлених в програмі сертифікаційних тестів.
Якщо не влаштовує підвищену витрату палива, можна застосувати техніку економічного водіння.
За даними Німецької ради безпеки руху, її використання дозволяє економити до 25% палива. Правила економічної їзди можуть стати в нагоді і поклонникам агресивної манери, головне для яких - швидкість і динаміка, а витрата палива не важлива. Дану техніку можна використовувати і в тих випадках, коли велика вірогідність зупинки з порожнім баком або на шляху зустрічаються АЗС, відвідини яких чревато виходом з ладу паливної апаратури.
Увага! Слід пам'ятати, що правила економічної їзди не завжди узгоджуються з правилами безпечного водіння, до того ж можуть стати причиною прискореного виходу з ладу деяких вузлів і агрегатів. Тому застосовувати їх слід з обережністю, керуючись принципом розумної достатності.
Вплив вибору передач
В ході тесту перевірялося, як впливає правильність вибору передач (оборотів двигуна) на економічність, коли автомобіль рухався із швидкістю 50 км/ч на різних передачах. Найменша витрата палива для даного швидкісного режиму була зафіксована на четвертій передачі. На п'ятій передачі витрата виявилася вищою. З цього виходить висновок: надмірне заниження оборотів, тобто використання завищених передач на малих швидкостях, недоцільно, оскільки витрата палива підвищується.
Обумовлено це перевантаженнями, коли для забезпечення стійкої роботи мотора необхідно подавати в циліндри збагачену суміш.
Швидкість і витрата
Результати дослідження впливу швидкості руху (на п'ятій передачі) на витрату палива і режим роботи двигуна свідчать: чим вище швидкість і чим більше обороти мотора, тим вище витрата палива.
Вікна, люк, «кондішн»
Наскільки впливають відкриті вікна, люк і кондиціонер на витрату палива, було перевірено в трьох швидкісних режимах. При швидкостях 60, 90, 120 км/ч фіксувався моментальна витрата палива спочатку при відкритих вікнах і люку і вимкненому кондиціонері, далі із закритими вікнами і люком, але з включеним «кондішном», і під кінець з включеною системою вентиляції салону. Отримані результати свідчать про те, що на великих швидкостях краще їздити із закритими вікнами і вимкненим кондиціонером. Літом це можливо в нічний час доби і рано вранці. Якщо поїздка доводиться на жарі, на трасі перевагу слід віддати включеному кондиціонеру.
А ось в місті, де середня швидкість низька, відкриті вікна і люк не роблять істотного впливу на економічність, чого не можна сказати про кондиціонер.
Моментальна витрата палива (л/100 км.) при швидкий.
Откр. вікна і люк, кондиціонер викл.
Закр. вікна і люк, кондиціонер вкл.
Закр. вікна і люк, кондиціонер викл.
60 км/ч
4,8
6,5
4,8
90 км/ч
6,5
6,0
5,8
120 км/ч
10,3
7,8
6,8
Правила ощадливості
А зараз ознайомимося з правилами економічної експлуатації автомобіля - поговоримо про те, як потрібно їздити, щоб витрата палива була мінімальною.
У Обороти двигуна на будь-якій передачі повинні бути в межах 1500 - 2000 об/мин у дизелів і 2000 - 2500 об/мин - у тих, що працюють на бензині.
У Надувні мотори - турбірованниє, з механічним компресором - працюють в економічному режимі до того, як компресор активно підключиться до наповнення циліндрів, тобто до початку різкого підхоплення.
У Уникайте інтенсивних розгонів і різких натиснень на педаль газу. У цих випадках в циліндри подаються великі порції палива.
У Дотримуйте велику дистанцію до попереду автомобіля, що йде. Це дозволить рідше користуватися гальмівною системою, таким чином знижується потреба в подальших розгонах, коли споживання палива збільшується.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Економія витрати палива в автомобілі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок