Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Лісопильні рами

Лісопильні рами

Назва:
Лісопильні рами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,64 KB
Завантажень:
62
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Лісопильні рами


Лісопильні рами відносяться до багато пилкових верстатів з безперервною подачею і призначені для поздовжнього розпилення колод і брусів. При роботі в розвал, колоди розпилюються на дошки потрібної товщини. При роботі з брусовою колоди спочатку розпилюються на бруси (з одночасним отриманням 2 або 4 підгорбильних дощок) і лише після цього брус розпилюється на дошки.
Основні вузли: механізми різання, механізм подавання, теліжки для подавання колоди, прийомні теліжки чи рольганг (набір роликів) з направляючими ножами.
Механізм різання складається з: пильної рамки, в якій закріплено пили і яка рухається за допомогою кривошипно-шатунного механізму.
Лісопильні рами діляться на одно- та двохшатунні. Висота двохшатунних пильних рам є невеликою і розташовуються на одному поверсі, двохшатунні – на двох поверхах. Пильна рамка, в яку входить набір пил (до 16), називається поставом і складається з верхньої і нижньої поперечок, які скріплені стояками. Встановлення і закріплення пилок в поставі здійснюється за допомогою карабінів, які своїми щоками зачіплюються за планки пилки. В залежності від кількості пил відстань між ними регулюються за допомогою прокладок певної товщини, які закріплюються симетрично відносно поставу за допомогою струбцин.
Рис. 22.2. Схеми лісопильних рам: а, б — схеми двохшатунної і одношатунної рам: 1— пильна рамка; 2 — рамна пила; 3 — подаючі вальці; 4—підтримуючий візок; 5 — кінцевий візок; 6 — колінчастий вал; 7 — шатун; 8 — роликовий транспортер; 9 — направляючий ніж; у — пильна рамка: 1,2 — верхня і нижня поперечина; 3 — стійка; 4 — рамні пили; 5 — прокладка; 6 — струбцина; 7 — підвіска пили (карабін); 8 — клин; 9 — ексцентрик; г — схема механізму насування періодичної дії; д — схема механізму насування безперервної дії: 1 — колінчастий вал; 2 — шатун; 3 — подаючі вальці; 4 — ланцюгова передача; 5 — собачка; 6 — коромисло; 7 — куліса; 8 — контркривошип; 9 — ремінна передача; 10 — фрикційний лобовий варіатор; 11 — зубчата передача
Лісопильні рами можуть мати безперервну або поштовхну подачу.
Поштовхна передача застосовується при числі обертів колінчастого вала до 250об/хв.
Переваги поштовхної подачі:
- постійна товщина стружки;
- незалежність нахилу пил від величини посилки;
- відсутність тертя зубів в пропил під час холостого ходу.
Недоліки:
- великі інерційні зусилля, які діють на колоду.
Переваги безперервної подачі:
- відсутність сил інерції в подаючому механізмі.
Недоліки:
- тертя зубів в дно пропилу;
- великий ухил пил і його зміна в процесі роботи.
Передрамна теліжка – для подавання колоди на лісопильну раму і підтримання заднього краю колоди. Передній край колоди до його захоплення вальцями підтримується допоміжною теліжкою.
Для обертання, поперечного переміщення і центрування колоди відносно поставу пил використовуються кліщі, привід яких здійснюється вручну, гідро- або пневмоприводом. Позаду пильної рамки і прийомних вальців застосовуються аналогічні до попереднього приймальні теліжки або ж ролики з напрямними ножами. Подавання колоди або вручну, або за допомогою двохниткового ланцюга, які знаходяться між рейками і рухаються в протилежних напрямках.
Конструкції пилорам. Двоповерхові пилорами типу 2Р75 застосовують для розпилювання колод і брусів на дошки. При невеликих обсягах лісопиляння використовують одноповерхові лісопильні рами, для розпилювання колод, тонкомірних колод і брусів - спеціальні рами.
Пилорама 2Р75-1 двоповерхова швидкохідна, одно шатунна, з безупинною подачею. Призначена для розпилювання колод (рама першого ряду) довжиною від 3 до 7,5 м і діаметром до 0,65 м. Частота обертання головного вала 325 хв-1. Просвіт пильної рамки 0,75 м, просвіт між верхніми і нижніми вальцями 0,08...0,75 м, хід пильної рамки 0,6 м, кількість пилок у поставі до 12, величина подачі (посилки) 9.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Лісопильні рами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок