Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Фугувальні верстати

Фугувальні верстати

Назва:
Фугувальні верстати
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,62 KB
Завантажень:
168
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Фугувальні верстати
Фугувальні верстати призначені для поздовжнього фрезерування площини і суміжної кромки, тобто створення бази для дальшої обробки деталей.
У деревообробній промисловості за-стосовуються фугувальні верстати різ-ної ширини для поздовжнього фрезеру-вання з однієї або двох суміжних сторін, тобто площини і кромки під прямим або довільним кутом, завдяки напрямній лінійці, що є на столі верстата. Стіл верстата складається з двох частин. Передня частина стола встановлюється нижче від задньої на товщину шару де-ревини, що знімається; задня частина стола регулюється по висоті за допомогою спеціальних гвинтів і встановлюєть-ся на рівні кола, яке описують ножі. Оскільки робочі вали на фугувальних верстатах відкриті, то вони мають бути тільки круглими, а ножі — тільки тон-кими. Ножовий вал обертається від електродвигуна через клинопасову пере-дачу. Всі вузли верстата кріпляться на суцільнолитій чавунній станині. Керу-вання верстатом кнопкове.
Фугувальні верстати можуть бути з ручною і механічною подачею. Верстати з ручною подачею випускаються мо-делей: СФ3-3, СФ4-2 і СФ6; з механіч-ною — СФА4-2, С2Ф-4 1 СФК-6.
Широке застосування дістав верстат СФ4-2.
Столи цього верстата змонтовані на ексцентрикових валиках, розміщених на двох проміжних під-ставках. Передній стіл регулюється по висоті залежно від товщини шару, що знімається, за допомогою рукоятки 4. Вони встановлюються на рівні різаль-них кромок ножів. Ножі в круглому ножовому валі кріпляться клинами.
Більш продуктивним є двосторон-ній фугувальний верстат С2Ф-4 з механічною подачею і кромкофугувальним вертикальним шпинделем. Поздовжнє фрезерування площини і кромки в кут здійснюється одночасно. Цей верстат такої ж конструкції, як СФ4-2, тільки тут додано кромкофугувальну головку і конвейєрну подачу з індивідуальними електродвигунами.
Потужнішим є верстат СФА6-2 з конвеєрною подачею. Він застосовується для обробки однієї або кількох загото-вок. Для швидкого гальмування ножо-вого вала служить електромагнітне галь-мо, що діє на торцеву поверхню диска, насадженого на кінець вала. По колу диск має отвори для фіксації положення вала при заточуванні ножів. Подача матеріалу здійснюється дволанцюговим конвейєром з поперечними планками з кігтями, які пружинять.
Завдяки великій кількості кігтів тиск на заготовку незначний, тому при переміщенні по столу заготовка не деформує-ться. Ланцюги з планками натягнуті на дві пари зірочок — одну приводну, а другу натяжну. Для фугування і зато-чування ножів безпосередньо на вер-статі застосовують знімний пристрій, який складається із стояків з напрям-ними, по яких за допомогою гвинта і рукоятки пересувають супорт пара-лельно ножовому валу. По вертикаль-них напрямних супорта за допомогою гвинта і маховичка установлюють дру-гий супорт, на якому закріплені елек-тродвигун з шліфувальним кругом, ро-лик для установлення ножів, шліфу-вальний брусок-циліндрик для фугу-вання ножів. Ролик і брусок регулюють по висоті маховичками. Фугування но-жів здійснюється при обертанні ножо-вого вала від електродвигуна. При цьо-му пристрій просувається по напрямних вздовж ножів і знімає невеликі фаски з лез, вирівнюючи їх по колу. Шліфу-вальний циліндрик подається на вели-чину шару металу, що знімається. За-точують ножі на зупиненому і зафіксо-ваному ножовому валі.
Настроювання та експлуатація вер-статів. Настроювання фугувальних верстатів здійснюють в такій послідов-ності. Ножі кріплять на вал, як опи-сано вище. Положення леза ножа від-носно робочої поверхні заднього стола перевіряють контрольною лінійкою або індикатором в трьох місцях робочого вала — по краях і в середині. Непаралельність леза ножа до робочої поверхні заднього стола не повинна перевищува-ти 0,1 мм на довжині 1000 мм. Перпендикулярність площини з кромкою при фугуванні в кут має бути не більш ніж 0,1 мм на довжину 100 мм.
На фугувальних верстатах з ручною подачею працює один робітник, а з ме-ханічною — два. При ручній подачі за-готовку кладуть на робочий стіл (спо-чатку стружать площину, а потім кромку) і, притискуючи лівою рукою біля ножів, а правою — далі від ножів, в такому положенні плавно насувають заготовку на ножі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фугувальні верстати

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок