Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Традиційні міні-електростанції - дизельні або бензинові

Традиційні міні-електростанції - дизельні або бензинові

Назва:
Традиційні міні-електростанції - дизельні або бензинові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,51 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Традиційні міні-електростанції - дизельні або бензинові
Якщо ви хочете, щоб ваша оселя чи офіс мали надійне енергозабезпечення, зверніть увагу на дизельні, бензинові або газомоторні електростанції. Принцип дії таких агрегатів доволі простий: двигун приводить у рух генератор, і той виробляє електроенергію. Міні-електростанції бувають як стаціонарні - для приміщень, так і контейнерні - для роботи просто неба, а також мобільні - на колісному шасі, що їх може пересувати автомобіль, і навіть портативні - завбільшки з валізку. В Україні найпоширеніші генератори Honda (Японія), "Енергорезерв" (Україна), ABZ Aggregate-Bau GmbH (Німеччина), F.G. Wilson (Великобританія), SDMO (Франція), Spark (Італія), Anpа (Туреччина). Існують також газомоторні генератори, які працюють на природному газі або біогазі. Але широко їх не використовують, позаяк пальне для них не таке доступне, як бензин чи дизпальне.
Дизель-генератори дорожчі, але економічніші
"Дизельки" на 20-40% дорожчі за ті, що працюють на бензині. Щоправда, експлуатуючи дизель-генератор, з часом можна заощадити кошти за рахунок меншої вартості дизельного пального порівняно з бензином. До того ж дизельні двигуни мають помірніший "апетит" (на 10%) і при їх використанні вимоги щодо пожежної безпеки значно менші, аніж при експлуатації бензинового. Ще кілька плюсів на користь дизель-генератора: він розвиває меншу кількість обертів, витриваліший, має більший моторесурс. Проте купівля дизельної електростанції, як стверджують фахівці, виправдовує себе лише при тривалій чи постійній експлуатації. Тобто коли струм вимикають часто та надовго або ж коли лінії електропередач взагалі не під'єднано до приміщення.
Бензиновий двигун узимку швидше заводиться
Свої переваги мають і генератори, що працюють на бензині. Так, за низьких температур бензиновий двигун заводиться значно швидше і легше, ніж дизельний. Крім того, низька якість вітчизняної "солярки" швидко виводить з ладу дизельний привід міні-електростанції. Закордонні двигуни, що їх найчастіше використовують у генераторах, досить примхливі щодо якості пального, тому наявність кількох фільтрувальних елементів чи спеціальних присадок - обов'язкова умова експлуатації. Для бензинових - ні, але октанове число мусить бути не нижче 92. Бензиновий двигун, на відміну від дизель-генератора, "спокійніший" і не дратує своїм торохкотінням. Щоправда, можна вибрати генератор (з будь-яким приводом), оснащений протишумовим кожухом, який істотно зменшить "гучність" роботи (з 80-90 дБ до 60-65 дБ).
Вибираючи серед бензинових електрогенераторів "той єдиний", знайте, що вони бувають двох видів: з двотактним двигуном мотоциклетного типу та чотиритактним, як у автомобіля. Двотактний двигун має певні недоліки (підвищений шум, не забезпечує необхідної кількості обертів) та потребує, щоб перед заправкою в бак пальне змішали у певній пропорції з мастилом. У чотиритактних двигунах у бак для пального заливають чистий бензин, а мастило - в систему змащування. Щоправда, масляного фільтра у бензогенераторах немає, тому мастило (підходить будь-яке автомобільне, відповідно до сезону) треба замінювати частіше, ніж в авто.
Вибирайте модель з електростартером
Користуватись електрогенератором зовсім не важко. Ввімкніть запалювання, відкрийте подачу пального (не забудьте налити його у бак), закрийте повітряну заслінку і потягніть шнур стартера. Якщо вам бракує сил для розкручування маховика, то краще вибрати модель з електростартером - для запуску двигуна треба лише повернути ключ запалювання. Коли двигун набере обертів, відкрийте подачу повітря і тоді до розеток генератора, через подовжувач, під'єднайте електроприлади.
Керувати міні-електростанцією можна пультом
Генератор, залежно від навантаження, буде автоматично змінювати режим роботи, а отже, і витрати пального. Обладнавши його електростартером та дистанційним керуванням, ви зможете вмикати його навіть не підводячись з крісла. Є також моделі, які заводяться автоматично при двосекундній затримці напруги в електромережі і так само автоматично вимикаються при її відновленні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Традиційні міні-електростанції - дизельні або бензинові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок