Головна Головна -> Реферати українською -> Технічні науки -> Загальні відомості про мастикові підлоги. машини для механізованого виконання мастикових підлог

Загальні відомості про мастикові підлоги. машини для механізованого виконання мастикових підлог

Назва:
Загальні відомості про мастикові підлоги. машини для механізованого виконання мастикових підлог
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,60 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Загальні відомості про мастикові підлоги. машини для механізованого виконання мастикових підлог


ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ ПРО МАСТИКОВІ ПІДЛОГИ
Підлоги, виконані із штучних матеріалів, навіть рулонних, мають істотний недолік — шви, що залишаються на опорядженій поверхні. У подальшому під час експлуатації приміщення шви стають причиною виникнення багатьох дефектів, котрі виникають на покритті підлоги. Це щілини, які утворюються в місцях швів після викришування розчину або мастики. Це призводить до відшарування плиток або країв лінолеуму. Крізь шви у покритті з керамічних або інших мінеральних плиток просочується вода, пошкоджуючи перекриття. У пошкоджених швах зберігається пил, сміття, що не сприяє створенню належних санітарно-гігієнічних умов у приміщенні. Тому безшовні наливні покриття підлог, виконані із спеціальних мастик на полімерних в'яжучих матеріалах, більш гігієнічні і зручні в експлуатації. Крім того, вони міцні, стійкі до витирання і мають привабливий вигляд.
Мастику для безшовного покриття приготовляють із синтетичної смоли, наповнювача, пігментів і деяких добавок. Залежно від застосовуваної смоли (в'яжучого) мастики, а значить і безшовні покриття, бувають полівінілацетатні, полімерцементні, поліефіркумаронові, сечовиноепоксидні тощо. Проте найчастіше застосовують два види покриття: полівінілацетатне і полімерцементне, які і будуть розглянуті в цьому розділі.
Безшовні мастикові покриття влаштовують по цементних, шлакобетонних і ксилолітових стяжках, а також прошпакльованій дерев'яній основі. Роботу по влаштуванню мастикових підлог починають після закінчення всіх будівельних, спеціальних і опоряджувальних робіт. У приміщенні, де буде мастикова підлога, повинно бути чисто.
Основи під покриття повинні бути рівними і сухими. Рівність основи перевіряють двометровим контрольним правилом. Проміжки між площиною основи і правилом допускаються не більше 2 мм. Вологість основи повинна бути не більше 6 %. Міцність основ і стяжок на стиск має бути не менше 5 МПа при пішохідному русі і 7,5—10 МПа при русі транспорту на гумових шинах.
Монолітні мастичні покриття застосовують у промислових і громадських будинках для опорядження підлог у вестибюлях, лабораторіях, лікарнях, магазинах, цехах деяких підприємств тощо.
Мастикові підлоги бувають холодні і теплі. Холодні підлоги у приміщеннях з короткочасним перебуванням людей влаштовують на основі з цементного розчину або бетону. Теплі — на стяжці з легкого бетону (керамзитобетон, шлакобетон тощо).
МАШИНИ ДЛЯ МЕХАНІЗОВАНОГО ВИКОНАННЯ МАСТИКОВИХ ПІДЛОГ
Опоряджувальні шари мастикової підлоги наносять (наливають) на поверхню механізованим способом.
Усі апарати або агрегати для механізованого нанесення на поверхню рідких опоряджувальних сумішей працюють за принципом розпилювання суміші до найдрібніших частинок (див. § 32). Суміш, що вилітає з форсунки розпилювального агрегату, розпилюється і рівним тонким шаром лягає на поверхню.
Оскільки мастики, що застосовуються для створення опоряджувального шару мастикової підлоги можна розпилювати тільки пневматичним способом, розглянемо агрегати лише пневматичної дії.
За принципом пневматичного розпилювання суміші працюють фарбувальні і шпаклювальні агрегати, які використовують і для виконання мастикових підлог. У цих агрегатах суміш, вилітаючи з сопла фарборозпилювача або з форсунки спеціальної вудки, які є складовою частиною агрегату, розпилюється струменем стиснутого повітря, що надходить від компресора.
Під час роботи агрегату суміш під тиском надходить у фарборозпилювач і через внутрішній канал потрапляє в сопло. На виході з сопла суміш підхоплюється струменем стиснутого повітря, що проходить в просторі між стінкою сопла і внутрішньою поверхнею розпилювальної головки, і, вилітаючи, подрібнюється на найдрібніші частинки (Рис. 1).
Мастики для опорядження мастикових підлог можна наносити на основу, користуючись шпаклювальним агрегатом з установкою СО-21А, фарбувальним агрегатом з спеціально обладнаним фарбонагнітальним бачком або шпаклювальним агрегатом CO-150.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Загальні відомості про мастикові підлоги. машини для механізованого виконання мастикових підлог

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок